Instalace nové verze

Pravidla chování a přispívání na fóru
aphodius

Re: Instalace nové verze

Příspěvek od aphodius » 29 led 2017, 22:36

Díky Pepově vysvětlení přes mail jsem pochopil, jak si mám vyčistit Chrome a už to běží v pohodě. Díky Pepo. :yes

Vindobon

Příspěvek od Vindobon » 30 led 2017, 12:15

Tak po vymazání keše to ve FF zase jede a taktéž děkuji Pepovi, jak za průběžnou péči o fórum, tak za opravu. :-)

Kdyby zde snad měl ještě někdo německou verzi FF, tak keš se tam maže takto: Einstellungen > Erweitert > Netzwerk > Ihr Webseiten-Cache belegt derzeit... Jetzt leeren

Jinak keš je taková paměť, v našem případě na klientovi (tedy v počítači uživatele), do které se ukládají data, která pravděpodobně budou opakovaně volána, jako třeba obrázky, stažená PDF atp. Voláním dat z keše se redukuje datová výměna se "světem", v našem případě se tedy šetří zátěž serveru, na kterém běží entofórum, ale také spotřeba elektrické energie, která by se jinak spotřebovávala při transferu dat. Keš tedy slouží úsporám a prospívá též rychlosti zobrazování (protože redukuje tok dat — část jich je v počítači už z dřívějška).

Protože se do keše ukládají také soubory CSS, které určují vzhled internetové stránky (v našem případě vzhled entofóra — druh a barva písma, typ a barva pozadí atd... atd...), dostanou se do ní také případné chyby v kódu CSS, a chybný vzhled, protože je kešován, zůstává chybný i po opravě kódu CSS na serveru, dokud se keš na klientovi nevymaže (vymazáním keše se tedy vynutí stažení aktuální verze CSS).

Proč to takto rozepisuji: Aby si méně zdatní uživatelé, kteří se zde s pojmem keš setkali poprvé, nezvykli mazat ji zbytečně například každý den. Keš je obecně užitečná věc a její případné smazání dává smysl jen tehdy, pokud je k tomu nějaký konkrétní důvod.

(Moje znalosti kešování z hlediska kodéra či programátora se limitně blíží nule, ale myslím existuje možnost určit, na jak dlouhou dobu se jaká data kešují, tedy například stanovit, že třeba soubory CSS se budou kešovat jen například na dva dny, obrázky na týden, PDF na dva týdny atd... Ale to jen tuším, že takové možnosti by měly existovat. — Našel jsem kešovací návod pro autory webu a webmastery; zdá se, že je to docela složitá matérie...)
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at

Pepa
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nové verze - nové styly (vzhledy) fora

Příspěvek od Pepa » 01 úno 2017, 20:07

Tak jsem vám nainstaloval 3 styly fora, třeba se někomu budou líbit více než stávající. :)
Vybrat si je můžete v nastavení v uživatelském panelu
Pepa
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin

Acmaeodera
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acmaeodera » 01 úno 2017, 20:59

Pepo, simTě, mě se Entoforum po přihlášení zobrazuje rozstřelené na milion subikon a roletek, nelze téměř nic číst - viz foto:
Napiš co s tim.. Dík
forum view.png
:whew
Acmaeodera
Ilja T r o j a n

Pepa
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa » 01 úno 2017, 21:05

Už jsme to tu řešili viz příspěvky výše, musíš vymazat dočasné soubory z mezipaměti prohlížeče.
Ostatně jsem rozesílal i hromadný mail.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin

Pepa
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa » 22 led 2018, 19:35

Předpokládám, že o víkendu budu dělat nějaké aktualizace a úpravy na serveru a v souborech fora, takže forum nebude plně dostupné, pokud vše půjde dobře, tak forum bude nedostupné jen několik málo hodin, a to ještě s přestávkami.
Pepa

Pepa
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa » 05 lis 2018, 16:43

O víkendu se mi podařilo úspěšně nainstalovat novou verzi forá, která mimo jiné řeší problému s odesíláním příspěvků s více než jednou přílohou. Což se u některých uživatelů a příspěvků objevovalo.

prosektor

Příspěvek od prosektor » 05 lis 2018, 20:41

:yes :clap

Odpovědět

Zpět na „Pravidla fóra, registrace, připomínky /Forum rules, register/“