Představení

Otázky a odpovědi pro začínající entomology - nebojte se zeptat na cokoliv
Odpovědět
carabidaeluky
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2015, 07:11

Představení

Příspěvek od carabidaeluky »

Dobrý den
Jmenuji se Lukáš. Brouky sbírám od loňského léta, inspirován kamarádem ze školy a členem tohoto diskuzního fora.. Nakonec mne uvrtal přihlásit se do fora a šel se mnou na výměnné dny. Sbírám hlavně rod Carabus, ale chci si udělat přehled o České republice všech čeledí. U rodu Carabus se zajímám genetikou. Setkání entomologů mne překvapilo obrovským množstvím hmyzu, sbírek, entomologie, ruchem... Moc mne potěšilo. Trochu mne zklamalo, že jsem myslel, že získám pár broučků, koupím. Ale ačkoliv sbírám krátce, tak považuji všechny ceny za nesmírně přemrštěné. Śel jsem s představou, že u rodu Carabus koupím pár věcí za kolem 5 korun za kus. Bohužel ceny 5-10 EUER za kus jsou nad moje možnosti. :nech
Na závěr zkusím poděkovat sympatickému pánovi, entomologovi, který mi v restauraci asi náhodou daroval krabici střevlíků. Bohužel při konzumaci dalšího :beer zmizel a já akorát vícm že byl asi hluchý. Děkuji.
Prosím ostatní účastníky fora o shovívavost při mých příspěvcích.
Naposledy upravil(a) carabidaeluky dne 09 bře 2015, 05:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Představení

Příspěvek od Renno »

Vítám tě tady Lukine :mrk nenech se odradit ani cenami ani případnými počátečními překážkami...určitě ti tady všichni rádi pomohou :yes
Jinak ses velmi pěkně představil....jako jeden z mála :mrk
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
matej
Příspěvky: 155
Registrován: 30 dub 2010, 13:12

Re: Představení

Příspěvek od matej »

Před vchodem rozdával krabice střevlíčků Míra. POznáš to podle determináku. Téměř nečitelný :)
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Představení

Příspěvek od Cassida »

Ano, byl to určitě Jaromír Pumr - vzácný to člověk, který na fórum přispívá skvělými historkami a zkušenostmi a spoustě lidí nabídnul zdarma některé skupiny brouků pro "srovnávačku". I já jsem toho využil v případě střevlíčků, za což mu veřejně děkuji :!:
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Ian
Příspěvky: 183
Registrován: 29 dub 2010, 21:18

Re: Představení

Příspěvek od Ian »

Ahoj Luky,
mám nějaké přebytky z čeledi Carabidae, rád do začátků daruji. Pokud máš zájem napiš na sz.
Honza
pepek
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2015, 19:40
Bydliště: Stoke on Trent (UK)

Re: Představení

Příspěvek od pepek »

Dobry den Vam vsem,jmenuji se Pepa,o brouky se zajimam od sveho detstvi,kdyz s mym strycem jsme vyrazeli do terenu na sber,Zatecko,Lounsko,Rakovnicko,myslim ,ze nejvice jsme navstevovali Sadek u Zatce(bylo mi 6),od 12let u me zvitezil sport a venoval jsem se plne sportu,choval jsem ruzne zivocichy,brouky,kudly,zaby a gekony,asi ve 34let jsem se rozhodl znovu pro entomologii,ale muj zivot byl troche vic blaznivej,ted myslim,ze je konec blazniveho zivota a konecne jsem se usadil(42let),libi se mi Scarabaeidae,Tenebrionidae,Carabus,dekuji za prijeti na toto forum a mozna nekdy budu mit nekolik otazek tak dekuji za shovivavost,zacinam uplne odznovu a moc se tesim :-)
Naposledy upravil(a) pepek dne 25 úno 2016, 11:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Představení

Příspěvek od Renno »

Zdravím a přeji do začátků hodně sil a elánu :mrk
Jsem rád žes rozšířil naše broučkařské řady. Taky jsem začal a vrátil se k broukům po téměř 25 letech. :yes
Doufám, že tady najdeš co nejvíc inspirace a zkušeností.
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Představení

Příspěvek od marion »

Taky jsem rád, akorát už by se konečně někdo mohl zajímat o malé škaredé brouky, ty velké krásné sežene na burze :P
Každý ale asi začínal tím hezčím-držím palce.
Uživatelský avatar
míra z.
Příspěvky: 1250
Registrován: 30 dub 2010, 05:29

Re: Představení

Příspěvek od míra z. »

Tak ti zmínění potemníci jsou možná příslibem postupného přechodu na ty malé, relativně ošklivé broučky.......... :)
Vybrané čeledi z Dermestoidea,Bostrichoidea,Cleroidea,Cucujoidea,Tenebrionoidea, a něco navíc (Cholevinae, Histeridae), Dynastinae W
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Představení

Příspěvek od Vašek »

:yes Já měl pauzu cca 12 let a pak jsem začal také tesaříky. To je dnes přesně 10 let a z toho už 4 roky dělám ploštice. Začít se dá čímkoliv :D
Ptej se na vše, co potřebuješ, ale také zkus pročítat témata. Hodně otázek se tu již řešilo.
Tak ať se na začátek daří :)
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
pepek
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2015, 19:40
Bydliště: Stoke on Trent (UK)

Re: Představení

Příspěvek od pepek »

Diky vsem za podporu :D Marion prosim co mas na mysli male a osklive? :D
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Představení

Příspěvek od Renno »

marion měl určitě na mysli sběr a zkoumání skupin brouků, které nejsou příliš všeobecně populární a profláklé, i když se právě v takových skupinách dá udělat, pokud se do toho člověk zakousne, spousty zajímavých objevů a poznání...je tu prostě pole neorané.
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
pepek
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2015, 19:40
Bydliště: Stoke on Trent (UK)

Re: Představení

Příspěvek od pepek »

rozumim :D a dekuji
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Představení

Příspěvek od Renno »

jukni třeba sem....tady jsme se o tom dost bavili:o)

http://entoforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=1720
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
pepek
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2015, 19:40
Bydliště: Stoke on Trent (UK)

Re: Představení

Příspěvek od pepek »

:D jj,cihnu dikes
Odpovědět

Zpět na „Začínající entomologové /Beginners in entomology/“