Paraziti

Otázky a odpovědi pro začínající entomology - nebojte se zeptat na cokoliv
Odpovědět
cindylibera
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2013, 09:16

Paraziti

Příspěvek od cindylibera »

Předem se omlouvám pokud to nepatří do této skupiny, ale mě lezou tyhle bestie, nejspíš roztoči? nevím, pokud by někdo z vás uměl identifikovat a poradit jak se toho zbavím, budu moc vděčná. Vylejzaj mi nový Pachnody a timhle napadený. Zatím se zkusila nové brouky omýt, ale breber ne a ne se zbavit.
IMG_20170131_210358.jpg
Uživatelský avatar
angellus
Příspěvky: 281
Registrován: 24 led 2012, 14:11

Re:Paraziti

Příspěvek od angellus »

Vyměnit listovku, pachnody vzít kartáčkem a nedolíhlé kokony dát do substrátu kde roztoči nejsou. Nejsem odborník na roztoče, ale je to pakáž, které se podle mě, dá předejít pouze prevencí.., a to častou výměnu ovoce, nebo si vařit jellybeetle - v něm se totiž nemnoží. Stačí pak jeden box, kde se namnoží na starém banánu a rozleze se to všude.. Jinak myslim že když vyměníš ten substrát a přendáš kokony, bude vše ok. Nevím jaké pachnody máš, ale P. M. peregriny a P. sinuaty to zase tak netankuje a musí být fakt přeroztočováno, aby byl velkej problém. :mrk
Nicolascoleoptera
Příspěvky: 249
Registrován: 16 dub 2015, 11:09

Re: Paraziti

Příspěvek od Nicolascoleoptera »

dej imaga na suchý ubrousky, jen do jednoho rohu kousek mokrého kapesníčku, ten mokrej 2x denně měň a za týden by mělo být po roztočích. Nová listovka pro očištěná imaga je samozřejmá...
Anthaxiini W
Odpovědět

Zpět na „Začínající entomologové /Beginners in entomology/“