sitka na vodni brouky

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
míra
Příspěvky: 2031
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od míra »

bozapetr píše: 09 říj 2019, 16:45 miro,diky, myslis to dobre. ale ty zaclony, co jsem se dival jsou porad ,,derave" . klidne koupim i novou, kdyby byla opravdu jemna, ale takova neni. si vem, ze nekteri brouci maji kolem 1 mm, das to do proudu potoka a oni ti ,,zdrhnou" ...

Petře, před lety jsem byl na lovech v Thajsku s Jirkou Rejskem, který sbíral hodně vodní věci a měl sítku speciál na vodní hmyz od profíků. No po pár lovech si ode mne pujčil moji ze záclon :D .
O víkendu jsem byl na chalupě a nalezl tento balík starých záclon.
záslona.jpg
Pro ilustraci foto a v nich je zapíchnutý špendlík No 1.

A ještě připomínka, je to cca 10 let, kdy mě jako včelaře napadlo ušít si sítku na motýly z včelařské tkaniny ( bežné)
a bohužel při zkoušení jsem musel konstatovat, že nic nevydrží. Strašně se to trhalo.

Pokud Petře chceš, klidně ti stráf ustřihnu, vyzkoušíš, vyhodíš...

ps- nyní jsem měl připomínku- NO 1 není 1mm ale 0,44mm cca
Naposledy upravil(a) míra dne 14 říj 2019, 16:41, celkem upraveno 1 x.
Vindobon
Příspěvky: 1537
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od Vindobon »

Firma Haver & Boecker vyrábí m. j. nerezová pletiva nejrůznějších velikostí oka a síly drátu, objednával jsem tam pletivo na klece na chov brouků, drát tuším 0,16 mm a oko 0,25 mm (takto jemné, aby neprolezli Bethylidi). Je ale třeba si objednat minimálně za tuším 250 € (už si nevzpomínám, zda se nižší objednávkou vůbec nezabývají nebo zda jen připočítají dopravné) a vyžadují platbu předem. Síťka na vodní brouky vyrobená z nerezového pletiva by asi mohla trochu smýkání štěrku vydržet.

Pak mě ještě napadá jeden vídeňský odborník na Trechiny, který prosívá přednostně, jak to pojmenovat, asi "mokré kamení promísené trochou bláta a tlejícího listí", a také má velmi vysoké nároky na pevnost materiálu. Ten, pokud vím, pracuje se síty pro zahrádkáře, tuším běžně dostupnými ve všelijakých těch zahradnických prodejnách (Bellaflora, Obi, Hornbach, Bauhaus atp.). I když — teď mě napadá, že tam asi nebude vyhovovat velikost oka - u těch Trechinů jde o to, aby prolezli, a u vodních brouků je to přesně naopak, ti prolézt nesmí... :-/
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od bozapetr »

míra - jj, jak tě vnímám z různých příspěvků musím říct, že jsi praktik :-) . když napíšeš - udělej ze staré záclony víš o čem je řeč :-) .
já takovou nesehnal ... moc děkuju za nabídku, rád vyzkouším.
míra
Příspěvky: 2031
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od míra »

ok, řekni mi rozměr a mohu vzít na výměný den společnosti.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od Hali+ »

Z čeho je ta záclona? Silon?
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
míra
Příspěvky: 2031
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od míra »

To netuším.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od Hali+ »

To by asi bylo potřeba vidět. Třeba by to mohlo fungovat.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
míra
Příspěvky: 2031
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: sitka na vodni brouky

Příspěvek od míra »

Petr vyzkouší, když tak dám víc k dispozici.
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“