Rokle, svahy, sutiny

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od míra »

Tak nějak přemýšlím o tom, která místa v blézkém okolí Prahy ještě zůstala v prapůvodní podobě. A jediné co mě napadá, jsou nepřístupné roklinky, svahy ke korytům řek. Ač jsem se nikdy nepídil po tribech vyskytujících se v těchto nehostiných místech, stále více mě zajímá se někdy vydat na lov 50metrů nad preferovanou silnici, kousek od lomu, ale z určitého pohledu přeci jen na dosud nedotčenou lokalitu.
Poradíte někdo?
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 830
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od Adam »

Tak to bychom, Míro, mohli příští léto vyrážet stejně. Pominu-li Křivoklátsko a Český kras, které jsou v dosahu Prahy, a některá pěkná místa v Polabí a mezi Kralupami a Mělníkem, zůstává podle mě dost neprobádaná oblast středního Povltaví a právě na tu se chci příští prázdniny zaměřit. Sice tu sbírali staří pánové na začátku století, ale od té doby mi připadá, že je tu trochu broučkařsky mrtvo. V těsné blízkosti Prahy mě velmi zajímají svahy mezi Zbraslaví a Štěchovicemi, dál na jih jsem byl snad dvakrát. Pak taky místa kolem Medníku a jeho okolí.

Vlastně by nebylo špatný vymezit si území a mrknout se na tu oblast ve více lidech.
Uživatelský avatar
míra z.
Příspěvky: 1250
Registrován: 30 dub 2010, 05:29

Re: rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od míra z. »

Že Tě Adame pronásleduje duch Centrotom, Chennií a Myrmoecií :) :)
Vybrané čeledi z Dermestoidea,Bostrichoidea,Cleroidea,Cucujoidea,Tenebrionoidea, a něco navíc (Cholevinae, Histeridae), Dynastinae W
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 830
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od Adam »

míra z. píše:Že Tě Adame pronásleduje duch Centrotom, Chennií a Myrmoecií :) :)
Ani ne. Rád bych potkal i jiná zvířátka. Na výše jmenované nebudou letní měsíce to pravé.
tomak

Re: rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od tomak »

Adam píše:... zůstává podle mě dost neprobádaná oblast středního Povltaví a právě na tu se chci příští prázdniny zaměřit...
Treba by vas mohlo inspirovat tohle, je to sice z trosku jineho oboru, ale lokality jsou popsane.
TomaK
Přílohy
Stahlavsky&Krasny_2007.pdf
(717.46 KiB) Staženo 854 x
MilanP
Příspěvky: 408
Registrován: 01 kvě 2010, 20:35
Bydliště: Řevnice

Re: rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od MilanP »

O broukách středního Povltaví (Sedlčansko) vyšla poměrně obsáhlá faunistika v Muzeu Sedlčany. Doporučuju. Letos jsem okolo Vltavy trochu brouzdal, lokality jsou tam doopravdy pěkné a to i ty mimo rezervace.
Míra: zkus se mrknout do Radotínskýho údolí.
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 830
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od Adam »

Ten příspěvek do sborníku napsal Trmal? Kde k takovému regionálmu periodiku přijít, tedy kromě přímo od muzea?
MilanP
Příspěvky: 408
Registrován: 01 kvě 2010, 20:35
Bydliště: Řevnice

Re: rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od MilanP »

Ano, autorem je pan Trmal. A koupil jsem na burze v Praze přímo od něj. Ale nejlepší cesta je objednat z muzea Sedlčany, měli by ti to poslat.
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Rokle, svahy, sutiny

Příspěvek od míra »

Děkuji za pár reakcí. Radotínské údolí, potažmo okolí Prahy na jih a západ vcelku znám. Ale jaK reagoval i Míra.Z. tak kousek za Zbraslaví , pominu-li lom, jsou krásné strmé skalnaté svahy a tak mě napadlo, co tam v tom těžko dostupném svahu může bydlet.
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“