Jaké používáte smrtičky?

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
burysek

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od burysek »

Renda píše:mě se nejlépe osvědčily plastové od Orbit, GScondro apod. - zacvakávací víčko - lze tedy snadno otevřít jednou rukou
Jasně, jako nouzovku to zřejmě zkusil každý. Pokud ale vezmu v potaz, že ji přinejmenším 30-50 otevřeš pouze kvůli původnímu obsahu a pak ještě několikrát tolik v průběhu sezony, tak jejich životnost nemá dlouhého trvání. I když to vypadá jako že to těsní, tak pravda je úplně jinde. Z vlastní zkušenosti vím, že po pár týdnech tam není po octanu ani památky.
Renda

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od Renda »

s tím ale já nemám problém - přiznám se že už sbírám tedy pouze v cizině ...tak druhý den po sběru přesunu obsah do papírovýh sáčků (to tu již bylo popisováno)..no a když se vracím domů tak už sebou lahvičky netahám takže o nějakém opotřebení a netěsněnní nemůže být řeč.
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od krep »

Já pro změnu smrtím ve filmovkách, také bez problémů :yes
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
OndraV
Příspěvky: 42
Registrován: 29 dub 2010, 20:30
Bydliště: Cetkovice/Brno

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od OndraV »

Nemáte někdo zájem o láhve 500ml viz. příloha? Byly mně nabídnuty, jako zásobní láhve. Pokud by se někomu hodily, tak dejte vědět a pár bych jich vzal. Teďka zkouším odolnost vůči octanu a po týdnu vypadá OK. Já v nich skladuji líh, hexan, isopropanol a další odmašťovadla.
Přílohy
500ml lahev.jpg
Petr M.
Administrátor
Příspěvky: 267
Registrován: 29 dub 2010, 12:03
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od Petr M. »

No octan ethylnatý je právě ten éter.... :mrk
Sehnat se dá různě,tady máš link na prodejce pomůcek ....viewtopic.php?f=41&t=37
Petr Matúšových
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 500
Registrován: 29 dub 2010, 13:40
Bydliště: Střelice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od Honza H. »

A to je právě omyl. Octan etylnatý (jinak také ethyl-acetát nebo ethylester kyseliny octové) je něco jiného než éter (diethyleter). K usmrcování se používá ten první.. I když mezi entomology se pro octan používá název "éter". Sehnat se dá od firem, zabývajících se prodejem entomologických pomůcek (na českém trhu několik firem..)
Uživatelský avatar
Ivoš M.
Příspěvky: 409
Registrován: 03 kvě 2010, 06:42
Bydliště: Jihlava

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od Ivoš M. »

Ethylester kyseliny octové - Aethylium aceticum - C4H8O2 toť na průmyslové láhvi :(
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC
tomak

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od tomak »

Uz dve sezony pouzivam ZipLock sacky
- s toaletakem a octanem na brouky
- se lzickou lihu na stirky a brabence
Dobre tesni,jsou skladne,sezenou se kdekoliv, daji se popisovat... Proste sama pozitiva.
Uživatelský avatar
Lukáš D
Příspěvky: 34
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od Lukáš D »

Tomáši,neplesniví to pak v těch ZIPákách?Není lepší pak brouky přendat do papírových pytlíků..?
---Lukáš Dupač---
l.dupac@seznam.cz
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od karlos »

Je přece jedno, zda to máš v nepropustné smrtičce nebo nepropustném pytlíku, ne?
tomak

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od tomak »

Lukáš D píše:Tomáši,neplesniví to pak v těch ZIPákách?Není lepší pak brouky přendat do papírových pytlíků..?
zatim mi nikdy nic nesplesnivelo. Octanove cpu promptne do mrazaku, lihove do plastovych krabic a do chladnicky
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Jaké používáte smrtičky?

Příspěvek od Cassida »

Postřeh z Laosu. Začal jsem také používat plastové zip sáčky. Ale nic extra. Kdybych s sebou neměl žádné osvědčené piliny napuštěné protiplísňovým svinstvem, tak by mě to všechno zplesnivělo či shnilo. Nevěřím, že by šly brouci na delší výpravě uchovávat jen tak bez ničeho v plast. sáčcích. Není nad piliny - vysají přebytečnou vodu a zajistí, že to nechytne plíseň.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“