Uchovávání brouků v octanu

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1612
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Vašek »

Určitě příští sobotu na burze:

Praha - výměnný den pořádá ČSE - sobota 5.2.2011, Kulturní dům Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 od 8-14 hod.
Burza je setkáním sběratelů a chovatelů brouků, motýlů a ostatních skupin hmyzu. Nákup, prodej, výměna a také prodej odborné literatury a entomologických potřeb.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Cmelik »

Sice budete muset zaplatit vstupné, takže to vyjde skoro jako poštovné, ale budete za to mít spoustu zážitků, což vám tedy česká pošta neposkytne, a když, tak spíše ty nepříjemné. A fakt bych doporučil vzít alespoň pullitrovku, v ledničce vydrží roky (temno a chlad jsou důležité podmínky pro uchování), navíc je to výrazně finančně výhodnější než balení v "kapátkách". Jinak se asi v malém množství opravdu sehnat nedá, sám jsem kdysi (ale je to už drahně let) po tom pátral, neúspěšně.
Naposledy upravil(a) Cmelik dne 25 led 2011, 16:06, celkem upraveno 1 x.
levap

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od levap »

O tom vím, ale to je právě syn doma u mě. Jezdí na sobotu a neděli domů. Měl jsem na mysli nějaký obchod jak je v Pardubicích.
Díky za snahu.
Pavel.
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Cmelik »

Tak to asi bude problém, pokud se nepletu, tak v Praze žádná prodejna entomologických potřeb není. Kdysi byla jedna v Podolské ulici (???pan Malý), ale ta myslím už nefunguje.
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1612
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Vašek »

Pokud si pamatuju, na burzách se prodává balení 100 a 200ml ve skle a 1litr v plastu.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
JAKUB
Příspěvky: 185
Registrován: 10 čer 2010, 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od JAKUB »

Malýho obchod opravdu nefunguje , ale Malý prodává tkzv. přes ulici kontaktujte ho na telefonu 737728312
cleridae a fulgoridae kolem koule
levap

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od levap »

Všem moc děkuji za snahu, musím si nějak poradit.
Pavel
Senex
Příspěvky: 124
Registrován: 30 dub 2010, 14:58

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Senex »

V maloobchodní síti se to prodává jako Ethylester kyseliny octové a litrovka stojí tolik jako malá lahvička na burze. Zkuste hledat na netu prodejnu Vám blízkou.
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Nebria »

Jestli máte v okolí rozumnou lekárnu, dá se sehnat i tam.
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Karel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 kvě 2010, 20:04

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Karel »

Co je tedy lepší? Když preparuji brouky až za půl roku po usmrcení, je lepší je nechat v octanu ve smrtičce při pokojové teplotě a nebo je dát z octanu ven na mrazák? A co je nechat ve smrtičce v octanu a dát je do ledničky - bez mrazu.
JAKUB
Příspěvky: 185
Registrován: 10 čer 2010, 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od JAKUB »

je to asi jedno - co ti bude vyhovovat to používej, akorát pokud to budeš mít v pokojový temlotě a asi i v ledničce musíš si být jistý že tam je dostatek octranových par, pokud octan vytěká zbude jen vlhko a plísně maj prééé....část materiálu mám v mrazáku v pilinách něco už 15let:-( něco na sucho v petriho miskách a smrtičky z loňska na stole...:-(
cleridae a fulgoridae kolem koule
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1612
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Uchovávání brouků v octanu

Příspěvek od Vašek »

Já jsem jednoznačně přešel na ukládání do mrazáku. Když jsem nechával materiál ve smrtičkách, musel jsem pořád hlídat, jestli octan nevyprchal a dokapávat. Při uložení nasucho zase nemůžu preparovat hned, když mě to chytne a musím rozvlhčovat.
Nechám čerstvě usmrcený materiál na stole jen tak 2 dny, aby zvláčněl, pak ho i s pilinami přendám do větších skleněných epruvet s korkovým špuntem, zakápnu octanem a šup do mrazáku.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“