Nářadí na dřevařinu

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Nářadí na dřevařinu

Příspěvek od ZdenekH »

tohle snad vymýšlel někdo, kdo už v životě "dřevařil" :shock:
http://www.sezam-chrudim.cz/produkt/SADA/
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Nářadí

Příspěvek od Cassida »

Akorát ta malá Fiskarska je při sekání naprd (taková hračka pro děti) - pro sekyrku naprosto nevhodné (příliš krátké topůrko). No a pilky jsou i jiné, tvrdím že kvalitnější (Bahco = Sandvik) - už vícekrát probírané (především na starém fóru).
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3360
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Nářadí

Příspěvek od aphodius »

Pracoval jsem 12 let jako referent odbytu ve velkoobchodu, který má obchodní zastoupení FISKARS i BAHCO pro ČR a můžu říct velmi zasvěceně tohle: FISKARS je v mnoha ohledech jen nafouklá bublina. Chcete-li kvalitu, kupujte BAHCO. Samozřejmě i u Fiskarsu existují profi-řady např. kuchyňských nožů vyráběných ručně ve vesničce Premana v italských Alpách (mám doma celou sadu) - tam si ale pořádně připlatíte. BAHCO mimochodem dělá naprosto precizní pinzety vhodné i k entomo-účelům.
Naposledy upravil(a) aphodius dne 27 úno 2011, 17:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3360
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Nářadí

Příspěvek od aphodius »

Jedno se ale Fiskarsu musí nechat - není to žádná Čína: většina výrobků je finské provenience, něco se vyrábí v USA a něco v Japonsku. Ale např. některé shrnovače sněhu s dřevěnou rukojetí dělají v Polsku.
Giannis

Re: Nářadí

Příspěvek od Giannis »

Musím taky napsat své poznatky ohledně Fiskars.Osobně mám 3 sekyry,tu nejmenší mám taky neřekl bych že to je hračka,ale dobrá že se vleze i do kapse,a dá se s ní sekat drobotina.Ty větší sekyrky jsou výborné jsou jako břitva,v nouzi se i oholíš :mrgreen: Ale co se té pilky týče tak to je propadát,bavím se vyloženě o té co je v prvním příspěvku v té sadě.Po prvním řezáním se ohla jako by byla z toho nejobyčenějšího plíšku.Když jsem to reklamoval,tak jsem neuspěl.Po odborném pý posouzení jsem za to mohl já.Sice dodnes nevím jak řezali jsem dřevo,které by šlo přeříznout kuchyňským nožem.
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1602
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Nářadí

Příspěvek od Vašek »

U mě pilka jedině Bahco. Fiskarsku jsem měl zasouvací asi tu nejdelší, ale ať jsem utahoval jak chtěl, vždy se mi při řezání po pár tazich uvolnil šroub a pilka zajela do rukojeti - velmi nepříjemné.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
tomak

Re: Nářadí

Příspěvek od tomak »

Uz jsem to myslim psal na minulem foru. Koupil jsem si fiskarsku sekyrku (uz se nepamatuju vahu, ale byla to nejaka astredni). Rubal jsem s ni trouch z parezu a zapacil jsem, plastove topurku ruplo a ja vletel hubou do parezu. Podotykam, ze to byl parez ztrouchnively a rozpadajici se. Koupil jsem si celokovovou sekyrku se silikonovym heftem (nevim vyrobce, ta samolepka se uz davno sedrela) asi za 400,- Kc a pozivam ji uz asi 5 let k naproste spokojenosti.
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Nářadí

Příspěvek od hong »

tak já zase na svůj Fiskars-tomahawk nedám dopustit - plastovému topůrku jsem ze začátku taky moc nevěřil, ale mám už to ca deset let a přežilo už vše myslitelné. Sklapovací pilku mám zn. Oregon a taky zcela v pohodě, stále ostrá, samozřejmě že se někdy přiohne, když nějak blbě řežu, ale spravím v ruce a jedu dál...
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od ZdenekH »

Hongu, nemáš obrázek či fotku, nejlépe odkaz na tu pilku, mě dosluhuje víc než deset let stará Oregonka, nedám na ni dopustit,a le už se asi nedělá, nebyla sklapovací, ale pevná se spec. zubem a na 2 -3 tahy jsem ufiknul kde co. Řeže furt, ale už je jak vyhýbky do pekla, už se hrzla a ohnula za tu dobu tolikrát, že už ji pořádně nesrovnám :-)
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1602
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Nářadí

Příspěvek od Vašek »

Já nedám dopustit na tuhle (vlevo dole): http://www.zahrada-obchod.cz/hledat.asp ... v%EDrac%ED, můžu jen doporučit
s teflonovým povrchem (vpravo dole) má větší zub, rychleji řeže, ale zdálolo se mi, když jsem ji testoval, že jde velmi ztěžka, jakoby ji dřevo svíralo

Po kliknutí na konkrétní pilku 2 ceny - vyšší je celá pilka, nižžší náhradní pilový list (není to tam uvedeno)
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: Nářadí

Příspěvek od Štěpán »

Tak jsem si Vašku, objednal pilku, kterou doporučuješ, neboť mám jednu tupou nekvalitní a druhou skvělou, ale velikou (pila na prkna).
Když jsem si kupoval sekeru, tak jsem dlouho uvažoval, jestli nekoupit tu nejmenší velikost, ale nakonec jsem koupil tu větší a dobře jsem udělal. S tou malou nedosáhne člověk toho efektu švihem a tesá jen silou a rychle se unaví.
Štěpán
Uživatelský avatar
Ivoš M.
Příspěvky: 404
Registrován: 03 kvě 2010, 06:42
Bydliště: Jihlava

Re: Nářadí

Příspěvek od Ivoš M. »

Nejlepší pilka je Stihlka. :D
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC
Giannis

Re: Nářadí

Příspěvek od Giannis »

Ta pilka Bahco se mi líbí tu si vezmu a navíc se dá připnout na 5 m tyč,to by mě usnadnilo posílat někoho šplhat na strom.Sice někdy i 5 m je málo,ale určitě ji využiji.Jdu do ní.
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Nářadí

Příspěvek od hong »

ZdenekH píše:Hongu, nemáš obrázek či fotku, nejlépe odkaz na tu pilku, mě dosluhuje víc než deset let stará Oregonka, nedám na ni dopustit,a le už se asi nedělá, nebyla sklapovací, ale pevná se spec. zubem a na 2 -3 tahy jsem ufiknul kde co. Řeže furt, ale už je jak vyhýbky do pekla, už se hrzla a ohnula za tu dobu tolikrát, že už ji pořádně nesrovnám :-)
no obrázek nemám a díval jsem se po netu, tuhle pilku už asi nevyrábí... rukojeť dřevěná, pilka ca 30cm, opačně broušená, po těch letech stále ostrá , výsledek - až ji ztratím nebo zlámu, tak ji obrečím... :)
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Nářadí

Příspěvek od Cassida »

Vašek píše:Po kliknutí na konkrétní pilku 2 ceny - vyšší je celá pilka, nižžší náhradní pilový list (není to tam uvedeno)
No paráda, poprvé, co někde vidím, že se dá koupit i náhradní list. Jinak - také jak už jsem psal, nejlevněji zavírací pilku Bahco koupíte asi v Hornbachu. A levněji tam vychází ta dle mého lepší varianta - zelená rukověť (Bahco Laplander), černá čepel. Fotka je třeba tady: http://dmz.pspace.cz/art/303/bahco_saw_ ... _pilka.htm.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí na dřevařinu

Příspěvek od ZdenekH »

díky za typy
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
jericho
Příspěvky: 235
Registrován: 05 čer 2010, 12:45
Bydliště: Peč

Re: Nářadí na dřevařinu

Příspěvek od jericho »

Něco pro inspiraci, s tímhle nádobíčkem se dá zdolat ledasco
Přílohy
zátiší fiskárs.jpg
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1602
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Nářadí na dřevařinu

Příspěvek od Vašek »

Jo, to je ta pilka, která se mi při řezání neustále uvolňovala a místo záběru jsem jí zasunul. Dělá Ti to taky?
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
jericho
Příspěvky: 235
Registrován: 05 čer 2010, 12:45
Bydliště: Peč

Re: Nářadí na dřevařinu

Příspěvek od jericho »

nene, funguje bezvadně, s tím, že mám ještě náhradnici ve formě ruční pilky značky husquarna
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Nářadí na dřevařinu

Příspěvek od Renno »

vašek:
Když jsme u výbavy na dřevaření:
přemýšlel jsem, jak na odlomené větve, které zůstanou viset třeba na spodních větvích. Pro tesaře jsou velmi atraktivní a např. Ropalopus femoratus v ořešákových alejích je doslova vyhledává, Pogonocherusové je taky mají rádi a kladou do nich .....
Vyřešil to obyčejný lustrhák z kovové hmožděnky s odpovídajícím závitem (něco podobného: http://www.prumyslovydum.cz/Ocelove-kotvy_d313.html ) doplněný podložkou a matkou na dotažení a našroubovaný do klasické tyče od sítě. Teď si v pohodě stáhnu i větve cca ze 3,5 metrů.
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“