Lov na zdechliny

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od Pepa »

Adam píše:Tak jasný. Autem jezdím docela málo, ale i tak nějaké mrtvolky vídám málokdy, a když už, tak většinou ve formě placky. Spíš jem mě na mysli nějaký zdroj typu řeznictví, primární zpravocatele, kůžárny, kožešinové farmy, myslivecké spolky atd.
Já sice na kadavérech nesbírám, i když jich během roku vidím i nějak uklidím celkem dost. Ale jinak Adame.. prodávaj se třeba vynesené slepice vcelku za babku (kus asi 40 Kč). Tak jich 10 koupíš, usekneš hlavu a dáš do maražáku. Na rok pak máš zásobu vnadidla. :D Jinak ti můžu do mražáku shromažďovat lišky, za rok ti jich seženu třeba 10 nebo i víc. Je otázka jestli tě pak doma nevyhodí, až to strčíš úhledně zabalené do mražáku. :rofl :rofl :rofl
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: lov na zdechliny

Příspěvek od Nebria »

Yohaness píše:
Adam píše:Nějaký jiný nápad než chodit desítky kilometrů kolem silnic a hledat zdechlou kočku?
Nechodím desítky kilometrů. Pokud jedu na lokalitu autem, stačí jet pomalu a sledovat okraje silnic. Mršin je tam opravdu dost. Nelze ale jet 150 km v hodině. :mrk
Problém je, pokud autem nejezdíš.
Á, Míra mě předběhl, ale takhle jsem to myslel.
Přesně, za dneššek jen na 50km úseku okresních silnic bylo asi 5zajíců, dvě kočky a ježek a to jen to co jsem při řízení stihl zahlédnout :doh. Prostě masakr.
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od karlos »

... když máš auto, ani nemusíš nic podřezávat :D Jednou jsem našel ve škarpě u Napajedel chlapa... ne, nepřibil jsem ho na pařez. Vyjímečně jsem zavolal záchranku. Ale Honza má recht... tesaříci jsou krásní voňaví brouci :cool
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 500
Registrován: 29 dub 2010, 13:40
Bydliště: Střelice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od Honza H. »

Nebo koupit v sámošce krabicák za dvacku, na roli v Brně na něj "ulovit" bezdomála, posadíš ho s krabicákem na lokalitě na sluníčko, řekneš mu, ať se zuje a broučci se budou rojit jedna báseň.. A máš to nejlevnější..
Přílohy
01.jpg
02.jpg
ivo
Příspěvky: 2438
Registrován: 29 dub 2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od ivo »

Co to je,to snad ani neni mozne.Asi nejaka fotomontaz. :shock:
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od krep »

Něco poobného jsem viděl v reálu, na vojně ve vojenský nemocnici...přivezli zanedbanýho chlapa s červama v noze (kteří mu tu nohu kupodivu zachránili, neb ožírali mrtvou tkáň)
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 500
Registrován: 29 dub 2010, 13:40
Bydliště: Střelice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od Honza H. »

Žádná fotomontáž - realita.. :cool
Jasně - larvoterapie ( http://www.larvy.cz) - medicína znovuoběvuje to, co bezdomovci znají už léta :chuckle
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 830
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od Adam »

Pepa píše:Já sice na kadavérech nesbírám, i když jich během roku vidím i nějak uklidím celkem dost. Ale jinak Adame.. prodávaj se třeba vynesené slepice vcelku za babku (kus asi 40 Kč). Tak jich 10 koupíš, usekneš hlavu a dáš do maražáku. Na rok pak máš zásobu vnadidla. :D Jinak ti můžu do mražáku shromažďovat lišky, za rok ti jich seženu třeba 10 nebo i víc. Je otázka jestli tě pak doma nevyhodí, až to strčíš úhledně zabalené do mražáku. :rofl :rofl :rofl
Když zase zabíjet kvůli tomu zvířátka mi připadá kruté. Zužitkovat nějaké odřízlé kozí nožky nebo zdechlinky je efektivnější. V mrazáku jsem měl už kdeco. 50 pomrzlých sýkorek nasbíraných v lese při krutých mrazech, chcípýho možskýho racka, i přejetýho psa. Ten byl hned vedle kuřecích řízků.
starosta
Příspěvky: 83
Registrován: 30 dub 2010, 12:45

Re: lov na zdechliny

Příspěvek od starosta »

Adam píše: Nějaký jiný nápad než chodit desítky kilometrů kolem silnic a hledat zdechlou kočku?
Určitě by se dalo domluvit s nějakým drobných chovatelem králíků. Jednak jsou dnes dost časté jsou úhyny na mor (nevím jestli je to nejrozumnější rozšiřovat), ale určitě by bylo jednoduché odebírat kožky. Sušené nemusíš ani skladovat v mrazáku. Už dávno prodej kožek není žádné terno, takže ti je rádi prodají. Pár kůží ti vydrží na celou sezónu, před vnaděním to rozvlhčíš v kýblu a máš exkluzivní materiál.
Popř. kontaktovat myslivce.
Uživatelský avatar
kormik
Příspěvky: 1011
Registrován: 02 kvě 2010, 13:40
Bydliště: Hradec Králové

Re: Lov na zdechliny

Příspěvek od kormik »

Źe vám ty brouci za takovýhle dobytčárny stojej... :P :D
Jan Pelikán
kormik1@seznam.cz
Chrysomelidae a Curculionidae s.l. palearkt + něco málo z dřevních a houbových skupin (Eucnemidae, Colydiidae, Endomychidae, Erotylidae, Melandryidae)
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“