Kvalitní polní lopatka

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Renno »

Na expedici v Makedonii jsem se dostal na planinu (2000m) kde na mě čuměli z nor syslové. Těšil jsem se jak si u nich zareju a zlapím zajímavé brouky, ale ouha...nový skládací rýč, který jsem zakoupil se po dvou zabráních odebral do p...e :ne to kloubní spojení bylo uděláno z nějakého druhu másla :D předpokládám že z Ramy.
Máte nějaký osvědčený typ malýho skládacího rýče, kterej se hned nerozteče?
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od starbaits »

Já mám vojenskou lopatku a fachčí od té doby co jsem ju nafasoval u VU6377 :) :D :D
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Cassida »

Na tu origoš US skládací lopatku si nemohu stěžovat. Asi se ale dělají i napodobeniny (který můžou být "máslovaté").
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Nebria »

:)
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Renda

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Renda »

nezkoušel někdo tu od fiskarsu?
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Pepa »

Jo mám od fiskarsu, a řeknu to na rovinu, je tak na zahrádku protože je to tupej plast, je sice pevná, ale pokud jsou tam kořeny nebo drn tak se s ní dělá mizerně. :S Není nad pořádnou starou osvědčenou lopatku z kvalitního plechu, dobře nabroušenou. :finger
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Pepa »

Tak to je jiná, ta by mohla fungovat, ta má kovovou čepel, ale ty zahradní lopatky jsou na zakopávání pastí fakt na prd.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Nebria »

Super a takřka nezničitelná je http://www.detektory-kovu-jizni-cechy.c ... draper-475 je však cca 70cm dlouhá.
http://www.detektory-kovu-jizni-cechy.c ... -dager-470 taky doporučuji.
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Cassida »

Těch funkčních vojenských lopatek je celá řada. Spousta jich je tady: http://www.detektory-kovu-jizni-cechy.c ... %20lopatky (jak psal Nebria). Dizajnově jsou si podobné. Jediný rozdíl může být v matroši - což se dá ale obtížně zjistit. Typ oceli většinou výrobce neudává :) Ty skládací jsou ovšem těžký (vhodný tak pokud se jede na akci autem). Proto by byly lepší ty menší. To už se tady ale také někde rozebíralo. Vašek psal cosi o Volfgarten - ale ta se dá blbě sehnat - snad dokonce ta firma už neexistuje a převzal to někdo jinej. Kdybyste někdo o tom měl info., tak napište.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Nebria »

U polních lopatek bacha, tam když vyberete pouštní vzor, tak se vám ohne raz dva, je stavěná do písku!
No stačí se mrknout :nerd http://www.wolfgartennaradi.cz/wolfgart ... rten-LU-2K
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Cassida »

Dík. Ale já mám pocit, že to není ta správná lopatka Wolfgarten. Myslím, že existuje ještě jedna lepší a dražší - tu bylo problém sehnat. Vašku Šilho, řekni něco :)
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Václav Šilha
Příspěvky: 218
Registrován: 29 dub 2010, 06:08
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Václav Šilha »

Ahoj vespolek, zahradníci teď makají a nemají čas na brouky. Náhodou jsem nakoukl na fórum a tedy sděluji: zadejte do vyhledávače zboží Wolf-Garten LU 2P. Já mám nějaký starší typ, ale slouží mi už řadu let. Vašek
Václav Šilha, e-mail: coleoptera@bubakov.net
Uživatelský avatar
tveverka
Příspěvky: 260
Registrován: 30 dub 2010, 06:02
Bydliště: Kutná Hora

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od tveverka »

Přesně tak, taky používám ten starší typ. Naprosto nezničitelná lopatka...
Tomáš Veverka
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od karlos »

Kvalitní lopatka.
Přílohy
The_Shotgun_Shovel_Vr_1_by_Dante_D.png
Uživatelský avatar
Libor Dvořák
Příspěvky: 1807
Registrován: 29 dub 2010, 11:43
Bydliště: Mariánskolázeňsko

Re: Kvalitní polní lopatka

Příspěvek od Libor Dvořák »

A vida, Karlos má řešení na Akimery. Ne 5 m bidlo, jak avizuje rachunek :)
Cantharidae a pár další čeledí střední Evropy, Vespidae Holarktis
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“