Kynuté těsto

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraK
Příspěvky: 1368
Registrován: 03 kvě 2010, 06:37
Bydliště: Zlín

Kynuté těsto

Příspěvek od OndraK »

Chytali jste někdy brouky na kynuté těsto? Co vám do toho lezlo, jaké máte zkušenosti? Nikdy jsem tuto zajímavou metodu nezkoušel, jen vím, že do toho rády lezou druhy rodu Epurea (Nitidulidae).
Melandryidae (W), Tetratomidae (W), Stenotrachelidae (W), Synchroidae (W), Trictenotomidae (W), Salpingidae (P), dřeváci a houbáci (WP), všechna Coleoptera (CE)
petas222

Re: Kynuté těsto

Příspěvek od petas222 »

Kynutý těsto? :nerd, tak o téhle metodě jsem v životě neslyšel, takže mě to dosti zajímá co se na to dá chytit :)
Uživatelský avatar
míra z.
Příspěvky: 1250
Registrován: 30 dub 2010, 05:29

Re: Kynuté těsto

Příspěvek od míra z. »

Kynuté těsto se jako návnada používá,já sám jsem to ale nikdy nezkoušel.Karel Rebl má u pár Nitidulidů - Epurea,Carphophilus ve svém seznamu brouků CHKO Křivoklátsko tuto návnadu uvedenou.
Sám zatím používám vinné pasti z petek,vytažené ke korunám stromů.Funguje to dobře,hlavně co se týká Nitidulidů.Ale pokud partnerka na chatě zadělá na buchty,tak jí kus štípnu a zkusím to :idea:
Vybrané čeledi z Dermestoidea,Bostrichoidea,Cleroidea,Cucujoidea,Tenebrionoidea, a něco navíc (Cholevinae, Histeridae), Dynastinae W
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Kynuté těsto

Příspěvek od Cassida »

Míro, jak připravuješ vinnou past? Někde jsem slyšel, že se do toho dává i sůl (kvůli konzervaci brouků, když se to déle nevybírá). Ale já bych ji tam nedával (je to humáč a nevím, jestli by to nezastavilo kvašení). A taky si myslím, že by do toho neměli brouci přímo padat (mělo by to být jen jako návnada,...
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
míra z.
Příspěvky: 1250
Registrován: 30 dub 2010, 05:29

Re: Kynuté těsto

Příspěvek od míra z. »

Pasti mám instalované v lese u chaty,takže tam jezdím velmi často.Z tohoto důvodu pouze dolívám víno,do kterého přidám trochu nějakého ovoce.Díky časté kontrole neřeším žádné problémy s uchováním brouků.Spousty jich tak zastihnu ještě živých, a pokud o ně nemám zájem,tak je pouštím (stejně tam ta hloupá hovádka zase nalezou).
Pokud bych někde instaloval pasti na delší dobu,tak bych to samozřejmě řešil jinak - pak bych opravdu mohl jen vybírat kaši.
Vybrané čeledi z Dermestoidea,Bostrichoidea,Cleroidea,Cucujoidea,Tenebrionoidea, a něco navíc (Cholevinae, Histeridae), Dynastinae W
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“