Inspirace pro noční lovy

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od karlos »

Na netu jsem narazil na tuhle suprovou baterku. Ideální pro noční lov mrněk v suchém lese.

http://www.topzine.cz/video-nejvykonnej ... avit-plast
Uživatelský avatar
Martináček
Příspěvky: 142
Registrován: 04 kvě 2010, 07:55
Bydliště: Zlín

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Martináček »

Dobré, avšak dost drahé zařízení. Mě stačí na tento účel krbové zápalky. Vyzkoušeno při lovu letos v Bzenci... :blush :rofl
Krásní brouci nepatří do mražáku, krásní brouci patří na štítek. Ostrý zrak, dobré lovy, pevnou ruku a pohodové výpravy za poznáním přeje Martináček.
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od starbaits »

Martináček píše:Dobré, avšak dost drahé zařízení. Mě stačí na tento účel krbové zápalky. Vyzkoušeno při lovu letos v Bzenci... :blush :rofl
To byli ty velké krbovky !!!! :x :x :cry :cry :cry
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1612
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Vašek »

Také jsem se nechal inspirovat a maličko experimentoval. Zakoupil jsem elektronický lapač hmyzu, "lehce" ho poupravil a včera rozsvítil v očekávání, že bude dělat čest svému jménu. Bohužel ale nejspíš soudruzi z východu někde udělali chybu - během 4 hodin nepřiletělo vůbec NIC i když plátno na druhé straně baráku se zářivkou bylo hmyzem doslova obsypané. Takže: tudy nejspíš cesta nevede :D
Přílohy
26.6.12 002.jpg
26.6.12 014.jpg
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4495
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Hali+ »

Já si kdysi dávno koupil 4W UV lampičku (délka samotné trubice 13 cm, na 4 AA baterie, výdrž až 5 hodin svícení na dobíjecí "eneloop"). Dá se při výpravách strčit do kapsy, nezabírá místo, není potřeba tahat sebou akumulátory (i když i na něj jde zapnout) a buď se pověsí před plátno, nebo před jakoukoliv zeď. Samozřejmě že je relativně slabá, ale létá to na ní vcelku dobře, když jste mimo dosah jiných "konkurenčních světel". :)
Na noční lovy dnes již nedám dopustit na pidi-baterčičku EMOS (na 3 AAA, výdrž až 6 hodin svícení na dobíjecí "eneloop"). Je naprosto úžasná, kdo v reálu viděl co umí za tmy v terénu, tak musí jen potvrdit. :D Kam se na ni hrabou čelovky... :mrk
Jen pro zajímavost, dříve jsem používal 50 diodovou čínskou čelovku, předělanou z 3 AA na 4 AA baterie (výdrž až 8 hodin svícení na dobíjecí "eneloop").
Přílohy
P7020528_cr_.jpg
P7020532_cr_.jpg
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Renda

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Renda »

kdysi na dovče na Rhodosu měli podobné zařízení co prezentuje Vašek - jen malinko větší několik trubic a ploché - tak velikosti A3 - a to jim fungovalo perfektně - byla pod tím sběrná nádoba a tak jsem jí jen přesypal do smrtičky :)
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1612
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Vašek »

Tomu věřím, ale pravděpodobně tam na štítku nebyl nápis: Wyprodukowano w Chinach
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4495
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Hali+ »

Když tím chytnu konkrétní brouky které na lokalitě hledám, tak ať je to vyrobené třeba v Tramtárii... :D
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
mee
Příspěvky: 534
Registrován: 09 kvě 2010, 19:00
Bydliště: United Kingdom

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od mee »

to bude spis tim, ze to bylo vyrobeno este za Franz Jozefa....prodejce doporucuje svetla menit po 2 rokoch, protoze neco stracaji - mluvim o tych, co vyzaruji UV....a nepamatam si co...
Zdeno Lucbauer
Dorcadiini W
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1612
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Vašek »

:think no já svojí zářivkou svítím letos sedmou sezónu (průměrně asi 30 nocí v roce) a žádné množstevní změny nepozoruju. A to už před tím makala bůh ví jak dlouho v Praze na diskotéce. Je tedy možné, že to "něco" ztratila už dřív, než jsem jí dostal. Kámoš objevil v Praze obchod, kde mají BLB trubice skladem, asi jí zkusím vyměnit a uvidíme.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
mee
Příspěvky: 534
Registrován: 09 kvě 2010, 19:00
Bydliště: United Kingdom

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od mee »

nevim co to je presne, ale takto mi to bylo zdelene...

:hi
Zdeno Lucbauer
Dorcadiini W
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1612
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Vašek »

mrknul jsem na net a u debatě o trubicích do solárek je napsáno tohle:

Většina výrobců UV zdrojů uvádí stanovenou životnost lamp v jejich přehledech. Obecně řečeno, hranice životnosti UV zdrojů je bod, kdy je účinnost záření snížena o 30%. Životnost uvedená u trubic je tedy jejich provozní hodnota za ideálních podmínek. Praxe nám ukazuje, že nejvyšší pokles účinnosti trubic je během prvních 50-100 hodin.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
B 52
Příspěvky: 171
Registrován: 04 kvě 2010, 18:33

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od B 52 »

Hali+ píše:Já si kdysi dávno koupil 4W UV lampičku (délka samotné trubice 13 cm, na 4 AA baterie, výdrž až 5 hodin svícení na dobíjecí "eneloop"). Dá se při výpravách strčit do kapsy, nezabírá místo, není potřeba tahat sebou akumulátory (i když i na něj jde zapnout) a buď se pověsí před plátno, nebo před jakoukoliv zeď. Samozřejmě že je relativně slabá, ale létá to na ní vcelku dobře, když jste mimo dosah jiných "konkurenčních světel". :)
Na noční lovy dnes již nedám dopustit na pidi-baterčičku EMOS (na 3 AAA, výdrž až 6 hodin svícení na dobíjecí "eneloop"). Je naprosto úžasná, kdo v reálu viděl co umí za tmy v terénu, tak musí jen potvrdit. :D Kam se na ni hrabou čelovky... :mrk
Jen pro zajímavost, dříve jsem používal 50 diodovou čínskou čelovku, předělanou z 3 AA na 4 AA baterie (výdrž až 8 hodin svícení na dobíjecí "eneloop").
Neni to sice uplne k UV tematu a taky se tohle tema bralo uz jinde, ale.
ad hali+. Pro mne inspirace jak hrom, hned jak se vratime z dovolene cca za 3 tydny jdu si EMOs(ku) poridit. Ono se vzdycky hodi mit sebou v terenu po ruce neco dalsiho kvalitniho, kdyz selze jedno. Hned srovnam, ja pouzivam celovku PETZl MYO RXP. Pro info, treba:http://www.santisport.cz/e-shop/celovky ... -87-3.html. Je sice proti EMOS drazsi, ale z mych zkusenosti sqela, rozhodne se neda srovnat treba s levnejsimi typy LED (psano z boku na remincich). Sviti jak bodove velmi silne (na hmyz), tak po zmene funkce (napr. pro beznou chuzi) siroce do stran. Intenzita svetla se da nastavit.
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od karlos »

Já používám tohle a jsem poměrně dosti spokojen:

http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... d_563.html
B 52
Příspěvky: 171
Registrován: 04 kvě 2010, 18:33

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od B 52 »

Taky dobre delo, ovsem ta od hali(ho) je o kapku levnejsi (beru to jen jako rezervu) :D.
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Yohaness »

Já používám tuto http://www.led-lenser.cz/?node=detail&id=H14 a jsem také dosti spokojen... :mrk
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Cassida »

karlos píše:Já používám tohle a jsem poměrně dosti spokojen:

http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... d_563.html
Rozhodně souhlas, že Kronium má vynikající produkty za skvělou cenu. Osobně dávám přednost klasickým čelovkám (i když i k těm baterkám se dá dokoupit popruh). Takže můj favorit (odzkoušený) je toto: http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... d_476.html. Srovnatelnou čelovku za tuto cenu budete asi hledat marně. Ale vývoj jde pořád dopředu, takže určitě bude brzy venku podobná čelovka za stejnou cenu, ale ještě výkonnější.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od Cassida »

Yohaness píše:Já používám tuto http://www.led-lenser.cz/?node=detail&id=H14 a jsem také dosti spokojen... :mrk
I tohle byl jeden z favoritů. Ale cena,... Fenixy si za to člověk koupí skoro 2 (a mají větší výkon). Ten Led Lenser nikde neuvádí vodotěsnost (což je docela mínus). Jinak ale pěkný kousek.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
B 52
Příspěvky: 171
Registrován: 04 kvě 2010, 18:33

Re: Inspirace pro noční lovy

Příspěvek od B 52 »

No a hned je nad cim dale premyslet. :beer
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“