Endoskop

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Endoskop

Příspěvek od drabcik »

Hele lidi třeba je to kravina, ale napadlo mne, zda by se při broučkařině nedal využít endoskop. Třeba při prohledávání nadějně vypadajících stromů, ve kterých by se mohly ukrývat nějaké ty zajímavosti. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ( samozřejmě pro vtipálky- kromě prohlídek tělesných dutin), třeba by to mohlo usnadnit práci v terénu nebo přinést nějaké nové poznatky o bionomii některých druhů :?:
Martin Bogapov
Uživatelský avatar
prosektor
Příspěvky: 590
Registrován: 29 dub 2010, 06:53
Bydliště: Zlín

Re: endoskop

Příspěvek od prosektor »

Tak určitě do jde. Viděl jsem to nějakém dokumentárním filmu o zvířátkách, nejsi první, koho to napadlo. Pokud to zkusíš někde na veřejnosti, tak tě všichni uvidíme ve zprávách na Nově a v Blesku :rock
marion
Příspěvky: 4693
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: endoskop

Příspěvek od marion »

Ale asi nějaký policejní, pokud vím, ty lékařské jedou na 220 V. Hlavně problém se světlem, jinak endoskop sám, by možná šlo napojit přes nějakou redukci na digitální foťák-Zajímavé téma, zkusím na to kouknout, ale my máme (gynekologie) rigidní-pevné endoskopy, zkusím jestli nemají něco nepoužívaného naší gastroentorologové. Jak ale říkám, probém bude ze světelným zdrojem -nějaká silná čelovky by ale možná šla ?!?
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 500
Registrován: 29 dub 2010, 13:40
Bydliště: Střelice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: endoskop

Příspěvek od Honza H. »

Obávám se, že žádný gastroenterolog fibroskop nedá z ruky, natož nějakému pobouchanému broučkařovi ke šťourání do dutého pařezu. :cool Na to je to přecejen křehká a drahá věc.. Nota bene to opravdu má svoje vlastní světlo na 220 V..
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: endoskop

Příspěvek od drabcik »

Tak nevím, jestli jsme si dobře rozuměli, já zadal na seznamu endoskop s kamerou a vypadlo jich dost v rozmezí cca 2 až 3000,- Kč. Zdroj baterie s možností dobíjení. Ono tady kdysi bylo téma vykuřování stromů za účelem zjištění utajených potvůrek, tak jsem si říkal,že tohle by také mohlo být jisté řešení. Dokonce jeden z proodejců tam píše o možnosti prozkoumávání hnízd krtků a tak podobně. Jinak co se týče poznámky o návštěvě dr. choholouška a zpráv na nově, vždyť onoo to je steně jedno,jestli člověk pobíhá se síťkou, hrabe se lopatkou v hov... exkrementech nebo by šťoural do stromu hadičkou :D . Ale, že bych chtěl dopadnout jako kdysi pan Roubal na Slovensku, to teda ne.
Martin Bogapov
Uživatelský avatar
pája
Příspěvky: 249
Registrován: 29 dub 2010, 08:35
Bydliště: Brno

Re: endoskop

Příspěvek od pája »

marion
Příspěvky: 4693
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: endoskop

Příspěvek od marion »

Díky Pájovi za vysvětleník to jsem netušil, že něco takového existuje a říká se tomu endoskop. Asi jsme z Honzou H. profesionálně deformováni a známe jiné endoskopy. Otázkou je co tam bude za cenu cca 3000 kč vidět-kvalita vodičů-světla-rozlišení přístroje.
Já jsem mimochodem našel toto http://www.cilichili.cz/clanky/domaci-analyzer-893.html
taky jsem něvěděl že něco takového je, ale napojuje se to na foťák, kde je možnost zvětšení, ale zase záleží na kvalitě vodičů obrazu.
Jinak při užití moderních endoskopů, by se ti brouci dali i určovat :D
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 500
Registrován: 29 dub 2010, 13:40
Bydliště: Střelice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: endoskop

Příspěvek od Honza H. »

Taky jsem neměl tušení o existenci a prodeji těchhle kapesních provedení.. :shake
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: endoskop

Příspěvek od karlos »

Nebyla by k tomu i nějaká knížečka: "Jak si snadno a rychle sám vyšetřiti žaludek a prdel" ???
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: endoskop

Příspěvek od Michal »

karlos píše:Nebyla by k tomu i nějaká knížečka: "Jak si snadno a rychle sám vyšetřiti žaludek a prdel" ???
:rofl :) :rofl
MuDr. Ján Exitus. Kapesní průvodce lehkými operacemi pro kutily. Část I. - Trávicí ústrojí a jeho snadná údržba. Albatros. 1968.
MuDr. Ján Exitus. Kapesní průvodce lehkými operacemi pro kutily. Část II. - Tělesné otvory a jejich obyvatelé. Albatros. 1969.
MuDr. Ján Exitus. Kapesní průvodce lehkými operacemi pro kutily. Část III. - Snadná operace manželky ve třech krocích. Albatros. 1970.
Na třetí díl pak volně navazuje trilogie: Kapesní průvodce soudním procesem a obhajobou.
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: endoskop

Příspěvek od drabcik »

Ale chlapci to jsem mohl tušit, že se tak rozdovádíte :rofl :lol: :D . Ale budiž všem odpuštěno, je před vánoci, tak si hoši chtějí trochu zašpásovat. Ale co takhle se vrátit k původní myšlence, zda by tyhle přístrojky šlo nějak využít v entomologii. Třeba i s tím připojením na foťák :think .
Martin Bogapov
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“