Trubičky na exhaustor

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
tomak

Trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Přátelé, poradíte mi, kde sehnat průhledné plastové trubičky (radši něco tvrdšího než akrylát) na exhaustor? Potřebuju něco o vnitřním průměru 4.5 - 5 mm. Zatím přežiju s uříznutou 1ml inzulínkou, ale je to moc krátké, víc než 7cm z toho nedostanu.
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od Cassida »

Nevím, co je to za matroš a nevím, jestli je to tužší, než "inzulínky". Ale klasika jsou hadičky do motoru. Tuším, že jsem je kupoval jako metráž v Hornbachu či jiném hypáči tohoto typu.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Renda

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od Renda »

Buhaus, Baumax, Obi ...
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Používám trubicový exhaustor a hadičky potřebného průměru jsou moc měkké. Musí to být trubička, optimálně 5 mm vnitřní průměr, délka 15 -20 cm. Na poslední akrylátovou jsem si dneska kleknul :head
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od Pepa »

No pokud chceš mít opravdu pevnou trubičku a nevadila by ti neprůhledná, tak bych použil měděnou nebo duralovou, ty vydrží vše, měděná má navíc výhodu, že se dá lehce ohnout. S průhlednými to bude horší, jedině nějaký polykarbonát
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
míra
Příspěvky: 2038
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od míra »

Tomaku, jen dotaz. Já jsem kdysi od trubiček k exk. přešel jen na klasické male plast lahvičky s gumovým, či korkový víčkem a dvěma otvory. Vždy mi to připadalo daleko lepší, i proto, že po jedné lokalitě nalepíš štítek, kápneš octan a nandáš další flaštičku. Takové universálnější. Ale není to problém zmínných trubiček. Sám mám trubičky jen inzulínky.
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Klasika se mi na štírky neosvědčila, jen trubicové nebo s balonkem jako na obrázku. Sbírám do eppendorfek do lihu, takže klasika je při sbéru spíš obtěžující. Kovová trubička se hodí, když breberu pak vidíš v nádobce. Musí to být průhledná trubička. A nemůžu najít prodejce (kromě velkoprodeje)
Přílohy
exhaustor.jpg
exhaustor.jpg (15.22 KiB) Zobrazeno 22372 x
marion
Příspěvky: 4692
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od marion »

A co tohle, celé to má asi 20 cm
Přílohy
DSC00566.JPG
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Marione, to vypadá dobře, co to je a kde se to dá koupit (že to je anální sonda a v nemocnici mi jich použitejch daj kopec, nechci slyšet :-)
marion
Příspěvky: 4692
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od marion »

Ne je to aspirační kanyla na potraty a jsou od 6 do 12 mm jen nevím jestli je to rozměr vnitřní nebo vnější, ale spíše vnější ten nás zajímá. Tuhle konkrétní jsem právě "čornul" na operačním sále a znesterilnil, abych ji mohl vyfotit. Takže je k vyhození a donesu ti ji. Jinak použité jsou jen od sterilní krve a vyhazují se po jednom použití. Už jsem ji nachystal k věcem co beru do Pardubic.
Jinak na netu jsou jako aspirační kyrety, ale vzhledem k tomui, že jsou sterilní, apyrogenní, netoxické......a pro zdravotnictví, asi budou mastné, ale občas se dá u nás něco sehnat.
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Podobný jednorázový odsávačky mi nabízel můj zubař (takovou tu hákovitou trubičku, kterou pověsí do pusy a někam zastrčí a odsává krev, sliny a jinej sajrat). Dobře to vypadá, je to dlouhý dost, stačí v ohybu uříznout. Nový za cenu, kterou neakceptuju, použitý zadarmo :puke
PS: do Pardubek se bohužel nedostanu
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od Cassida »

Tak v čem je chlapi problém? :D Neříkejte, že se těch použitých věciček štítíte :) Stačí hodit do vody s chloraminem a můžete to s klidem použít i jako brčko na limonádu :D Kdo by nevěřil chloraminu, jsou i drsnější metody - např. HCl,... Dříve se vyvářely jehly a jiné věci a taky to fungovalo :)
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Ta aspirační kyreta není nic drahého i když je sterilní a ostatní sprostý slova. Objednávám od každé velikosti jednu a poměřím, ozkouším a dám vědět:
http://www.medplus.cz/shop/gynekologie/kyrety
Marione, prosím, jaká je tuhost. Je to plandavá PVC hadička nebo to je schopné držet tvar a polohu?
marion
Příspěvky: 4692
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od marion »

Je to tvrdé, ale trochu křehké, dá se to zlomit ne ohnout, konsistencí bych to přirovnal k průsvitnému trojúhelníku jak jsme měli ve škole.
Mi to máme od jiné firmy, některé bývají jakoby z matného skla tedy neprůhledné, naše je průhledná-proto jsem to fotil přes písmena.
nemusíš se unáhlovat, já ti tu jednu donesu a uvidíš. Pokud bdueš potřebovat občas nějakou dá se zařídit, ale ne větší množství-musíme šetřit-mluvím o čistých, použitých kolik chceš. ( u ná je použití sterilní, ale krvavé)
Máme taky násadec na odsávání krve a tekutiny z břicha, ten je elastičtější, ale pevný, není tak křehký, ale mám pocit, že je neprůhledný a tlustší.
Pokud na něco ještě narazím, schovám ti to.
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Už jsem je objednal, do 10 dnů dojdou poštou. Ty v linku jsou z PVC, takže předpokládám nějakou pružnost. Až dojdou, tak si na nějakou kleknu a uvidim, co vydržej :)
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Tak jsem se včera konečně dokopal vyzkoušet ty kyrety. Ty, co jsem dostal, jsou stejné, jako na obrázku od Mariona. Je to z PVC a poměrně pevné a trochu pružné. Po odříznutí špičky a zabroušení řezu jsem je zkoušel na drobkách na stole. Naprostá špička, okamžitě se staly favoritem č. 1, už nechci nic jiného!! Jen jsem objednal 7mm a to je pro mě zbytečně moc, objednávám 5 ks 6mm
tomak

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od tomak »

Kyrety v terénu - prostě boží. Pořídil jsem si ty nejmenší = 6mm (vnitřní průměr 4.2mm, měřeno šuplérou. http://www.medplus.cz/shop/gynekologie/kyrety, pokaždé došly během 3 - 4 dnů). Jsou pevné, téměř nerozbitné. Zkoušel jsem si na jednu kleknout na betonu, kromě toho, že mě bolelo koleno, se nic nestalo. Zahnutí umožňuje perfektně honit i utíkající brebery. Trubice kyret jsou dostatečně dlouhé i na šťourání v pařezech a skalních spárách, jen by to chtělo ještě osvětlení (malá bílá ledka na konci trubice, už se na tom pracuje).
Marione díky, bezva nápad!
marion
Příspěvky: 4692
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: trubičky na exhaustor

Příspěvek od marion »

Díky za pochvalu. Asi taky použiju. Mám totiš pidiexhaustor z infuzní hadičky a dost často řeším, že mi ho brouci ucpou. To v dobách nižšího věku, menšího břicha a lepšího dechu a střevlíkařských zájmů jsem měl hadičku skoro centimetr v průměru, to jsem otočil kámen a pod ním to vyluxoval :D
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“