Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Příspěvek od drabcik »

Nevím, jestli už tady něco takového nebylo, ale rád bych se zeptal, co děláte s věcmi z prosevů, které vás nezajímají? Kupříkladu tam bývá spousta pavouků, svinek, ploštic, mravenců a jiných věcí, o které se nezajímám. Tak by mne zajímalo, jak to řeší ostatní. Nechat, až z prosevu vyleze všechno zajímavé a pak prosev někde jednoduše vysypat nebo to řešíte jinak?
Martin Bogapov
tomak

Re: Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Příspěvek od tomak »

Na místě vyberu a vyhodím. Než bych prosevy donesl domů ke zpracování v Tullgrenu, tak by mi tam drabčíci, brabenci, pavouci a ostatní verbež nadělala mezi štírkama pěknou paseku
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Příspěvek od drabcik »

Dík za odpověď,jsem zvědavý, jak to řeší další.
Martin Bogapov
marion
Příspěvky: 4693
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Příspěvek od marion »

Zajímavé téma.
Já vyberu co potřebuju, ale co se zbytkem? Kdysi jsem vybíral pro kolegu mnohonožky a stonožky, dokonce mu něco předal, ale chyběla povzbuzující reakce co tam bylo, tak jsem toho nechal. Teď se chystám vybírat tomakovi štírky, nicméně stále toho spoustu zůstává. Na sídlišti jsem to splachoval do záchodu, ale co teď na baráku? někdy co zbude zahubím, což se mi nelíbí, protože přijde vniveč spousta členovců nebo to vysypu na zahradě, to se mi ale taky nelíbí, protože můžu udělat faunistický bordel, když se tady uchytí nějaké specifické druhy. Vybírat a třídit po skupinách se mi nechce, je to náročné na čas a ve výsledku to stejně nikde neudám. Prostě nevím. A co ostatní?
Uživatelský avatar
Libor Dvořák
Příspěvky: 1812
Registrován: 29 dub 2010, 11:43
Bydliště: Mariánskolázeňsko

Re: Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Příspěvek od Libor Dvořák »

Rád se ujmu z prosevu škvorů a suchozemských stejnonožců. To, že pošlu data tomu, kdo projeví zájem, považuju za samozřejmost v rámci profesionální etiky.
Cantharidae a pár další čeledí střední Evropy, Vespidae Holarktis
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Příspěvek od drabcik »

Jak psal Marion, to bylo přesně, o co mi šlo. Co s těmi všemi mravenci, pavouky, slunéčky (i když prosev na místě v rychlosti prohlédnu, stejně tam něco zůstane. A hubit zbytečně? To se mi nechce. Někde vysypat? Zase, jak píše Marion- faunistický bordel, atd. zajímalo by mne více názorů. Jedině poskytnout Liborovi nějaké ty škvory,možná i někdo jiný by měl o něco zájem. Ale zase nepoznám, jestli je to nějaký běžný druh nebo to skladovat všechno?
Martin Bogapov
Uživatelský avatar
Libor Dvořák
Příspěvky: 1812
Registrován: 29 dub 2010, 11:43
Bydliště: Mariánskolázeňsko

Re: Co s nechtěnými věcmi z prosevů.

Příspěvek od Libor Dvořák »

Drabciku, škvory štosuj do větší epruvety, odděluj toaleťákem. Já si to přeberu, část skončí v muzeu, část v koši, ale vše bude zapsáno a připraveno pro další kolegy v databázi... A beru celou Evropu, ne jen ČR :-)
Cantharidae a pár další čeledí střední Evropy, Vespidae Holarktis
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“