Kůže z divočáka

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Pavel L.
Příspěvky: 177
Registrován: 02 kvě 2010, 15:59

Re: Kůže z divočáka

Příspěvek od Pavel L. »

Pokud se týče sběru v norách,tak bych to spíš zkoušel v norách liščích než jezevčích.Jezevec je oproti lišce čistotné zvíře,i záchod má mimo noru.Liška nosí kořist liščatům přímo do nory,okolo nory to pěkně smrdí a létají tam masařky,teď právě nastává období,kdy lišky začnou krmit mladé,šel bych tam někdy začátkem května.Rozsáhlejší nory někdy obývá liška s jezevcem společně ale pak se také stává,že tím svým bordelem jezevce z nor vypudí.
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 670
Registrován: 25 kvě 2011, 13:48
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže z divočáka

Příspěvek od vapno »

První zaarchivovaný a nafocený druh z divočáčí kůžičky - Thanathophilus_sinuatus
Thanathophilus_sinuatus.mf.jpg
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Kůže z divočáka

Příspěvek od drabcik »

Mne by hlavně zajímal ten exhaustor s motorkem, který zmiňoval výše Vindobon. Byl by možný popis nebo návod na zhotovení prosím?
Martin Bogapov
Uživatelský avatar
Pepa L
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 05:11
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kůže z divočáka

Příspěvek od Pepa L »

Měl bych takoví dotaz jako začátečník, zkusil bych kousky kůže a masa (nebo mršinku potkana apod.) dát do kbelíku s pískem...... kdy bych to měl zrealizovat, jak často kontrolovat a jak dlouho exponovat na lokalitě? Děkuji za rady ;)
Josef Lohnický
Cucujoidea ČR, Byturidae World
Uživatelský avatar
PavelJakubec
Příspěvky: 257
Registrován: 02 kvě 2010, 09:25
Bydliště: Praha

Re: Kůže z divočáka

Příspěvek od PavelJakubec »

Pepa L: Záleží na tom co konkrétního chceš chytat. Vhodná doba je prakticky celý rok a vždycky ti tam něco nalětí. V zimě je to slabší, ale zase můžou být druhy, které v jiném období nechytneš (někteří Cholevinae). Já kontroluji většinou po týdnu a suchou návnadu měním, ale pokud máš zájem třeba o Dermestidy nebo Necrobie, tak zase takové sušenky jsou pro ně fajn.
PetrD
Příspěvky: 195
Registrován: 29 lis 2013, 18:34
Bydliště: Brno/Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže z divočáka

Příspěvek od PetrD »

Ahoj kolegové broučkaři, přečetl jsem si tady tu zajímavou diskusi. Budu se po Novém roce stěhovat, při té příležitosti budeme vyklízet mrazák a nepochybně se tam najde nějaké staré zmrzlé maso, které bych tímto nabídnul zájemci (ům) pro podobné lovy (samozřejmě zdarma). Měli byste někdo zájem? Petr
Uživatelský avatar
Pepa L
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 05:11
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kůže z divočáka

Příspěvek od Pepa L »

Pavle mě to je jedno, jen drabčíci mě neberou
Josef Lohnický
Cucujoidea ČR, Byturidae World
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“