Nárazové pasti

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
OndraK
Příspěvky: 1366
Registrován: 03 kvě 2010, 06:37
Bydliště: Zlín

Re: Nárazové pasti

Příspěvek od OndraK »

Hali+ píše: 31 črc 2017, 13:40 Hned jdu koupit kousek zázvoru... :hand
Milane, zkoušel jsi ten zázvor?
Melandryidae (W), Tetratomidae (W), Stenotrachelidae (W), Synchroidae (W), Trictenotomidae (W), Salpingidae (P), dřeváci a houbáci (WP), všechna Coleoptera (CE)
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Nárazové pasti

Příspěvek od Hali+ »

Jo, zkoušel, provizorní nárazová past v lese doma za barákem, ale až ke konci sezóny. Jenže mi někdo v průběhu pokusu past zničil, tak jen odhaduju z trosek... Podle mě do toho děcka mydlila šutrama... Přišlo mi, že nevidím zásadní rozdíl, jestli tam zázvor byl nebo nebyl. Mnohem podstatnější je myslím umístění pasti. A co se dřeváků týče, tak na ně nejspíš ten zázvor nijak extra neúčinkoval, protože jsem v troskách pasti nenašel žádné lepší věci.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Nárazové pasti

Příspěvek od Hali+ »

Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Nárazové pasti

Příspěvek od Hali+ »

Tady je vidět, jak jsme praštění. Hned mě napadlo, že by to šlo po drobných úpravách využít jako levná malaiseho past... :chuckle
https://www.e-sportshop.cz/cz/block.html?l=r
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Nárazové pasti

Příspěvek od marion »

nevidím žádnou konstrukci, je to jen nějaký monofil sešitý do kvádru, vtip je ale v tom, že to zřejmě vyjde laciněji než jen koupit ten materiál
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“