Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Michal »

Zdarec, nemáte někdo dobrý tip na shop, kde mají kvalitní kalhoty, kterým jdou odepnout nohavice.
Vím že jsou hodně v armyshopech i pracovních oděvech, ale kvalita je různá. Hledám konkrétní tip na odzkoušený model. Díky.
Poslední dobré jsem měl kdysi od firmy Bushman (čti bušmen ... né buzmen :) )
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Cassida »

Prodejny prac. oděvů Canis (Karlos potvrdí).
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Pepa »

To záleží kolik do nich taky chceš investovat. Ale kvalitní najdeš ve většině outdoorových obchodech (třeba www.northstyle.cz ... aj.).
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od starbaits »

Nakupuju vetšinou zde, sice jsou to starší modely, ale kaki je myslím stále stejná a hlavně je to za půlku :)
http://www.bushman.cz/prodejny/?store=outlet
papa
Příspěvky: 624
Registrován: 27 úno 2012, 15:59

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od papa »

Osobně odepínací kalhoty již nepoužívám, protože jsou právě odepínací.
Pokud by jsi chtěl jednobarevné neodepínací kalhoty s více kapsami (já takové už používám jedny asi 5 let a nejdou mi zničit), tak je prodávají v armyshopu a jmenují SFU NEXT. Stojí asi 800Kč.
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od marion »

Mou radu asi nebudeš chtít slyšet, ale já kupuju laciné kalhoty od vietnamců (mám i dražší odepínací, ale nikdy jsem je neodepnul, nosím do terénu buď kraťasy po kolena nebo jedny dlouhé-ty Vietnamské, ty odepínací mám jako "slušné" do letadla a jako rezervu pro pobyt-kdy mohu použít i jako kraťasy), důvod je prozaický, protože nepochybně na rozdíl od tebe se chovám jako dobytek, klečím či ležím v bahně či jiných sajrajtech, prodírám se houštinama, jezdím po zadku když scházím lavinovými splazy a je mi líto zničit drahé kalhoty, takhle je vklidu zahodím a koupím jiné.
Cena cca 300 Kč a buď je koupím u těch Vietnamců nebo ve výprodejích, na modelu mi nezáleží, podstatné jsou kapsy a pevnější materiál.
MilanP
Příspěvky: 408
Registrován: 01 kvě 2010, 20:35
Bydliště: Řevnice

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od MilanP »

Ahoj, kupuju už roky kalhoty od North Face. Lehký, mírně strečový materiál. A navíc, ty kalhoty sluší. Tedy mně sluší moc, ale tobě budou slušet taky. Konkrétní model ti neřeknu, ale kupoval jsem je od roku 2004 už třikrát a vždy se daly na stránkách firmy najít. Nemám důvod vybírat jinde. Ty první z roku 2004 pořád nosím jako šortky.
Petrvystrcil

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Petrvystrcil »

Ukážu ti nejlepší lovecké kalhoty do lesa které kupuji jsou od f. Hillman Hunter.Nejlepší materiál jaký jsem kdy měl,jsou sice dražší,ale kvalita k nezaplacení.U loveckého baťohu preferuji Cabelas(viz foto).
letni-lovecke-kalhoty-hillman-hunter-autumn-pants-kamuflaz-original.jpg
Cabelas-ledvinka.jpg
Cabelas-ledvinka.jpg (27.74 KiB) Zobrazeno 25306 x
Uživatelský avatar
Anthicid
Příspěvky: 215
Registrován: 03 lis 2012, 12:23
Bydliště: Krnov

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Anthicid »

Již několik let používám kalhoty pilot moleskin, výrobce Mil-Tec, počet kapes cca 10 včetně drobnějších na pinzetu, Švýcara, cena dle army shopu od 800 - 1.200 Kč, materiál 100% bavlna moleskin - pevná a zároveň příjemná látka . . . v barvě od světle přes khaki k hnědé nebo i černé.
Přílohy
$_5791.jpg
_vyrp11_574m11559.jpg
Norbert Gürtler
n.gurtler@seznam.cz
karelbenes
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2013, 07:54
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od karelbenes »

Ehmm, já chodím v džínách se sekáče, cena je většinou podle váhy, tak v rozmezí 30 - 50 Kč.
Pavel L.
Příspěvky: 177
Registrován: 02 kvě 2010, 15:59

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Pavel L. »

Výstava Natura Viva v Lysé n.Labem v druhé polovině května,je tam spousta firem včetně zahraničních prodávajících oděvy pro les a lov,kalhoty s odepínacími nohavicemi mám od tamtud také.
Petrvystrcil

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Petrvystrcil »

Kalhoty s odepínacími nohavicemi má dobré firma Doc fishing,tady je ukázka.Já je mám v maskáčové imitaci listí,ale jinak jsou stejné jako na obrázku.
Doc fishing.jpg
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1342
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od karlos »

Kalhotky s odepínacíma nohavicema jsou pro malý haranty. Buď chlap a pořiď si pořádný ledry.
Přílohy
IS24630796_plochachioppen.jpg
Uživatelský avatar
pája
Příspěvky: 248
Registrován: 29 dub 2010, 08:35
Bydliště: Brno

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od pája »

Mels konecne poradnou narozeninovou oslavu Karle? :-)
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1342
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od karlos »

Měl :D :D :D Už si nepamatuješ jak jsi to fotil :D
MilanP
Příspěvky: 408
Registrován: 01 kvě 2010, 20:35
Bydliště: Řevnice

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od MilanP »

Ještě jeden komentář k těm North face kalhotám, pokud je zvolíš, budeš vypadat v terénu jako normální turista, tj. nenápadně. Což se ti u řady (nebo spíš většiny) dalších zde propagovaných kalhot asi nepovede. Je to důležitá vlastnost.
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Pepa »

Asi tak nějak Milane, rozhodně oblečení musí být praktické, pokud možno z kvalitních materiálů, které se dají dobře očistit (tzv. nešpinivá úprava) abych nevypadal zrovna moc nápadně, což třeba maskáče zrovna nesplňují. Rozhodně cena pro mě není až tak moc podstatná.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Milda
Příspěvky: 438
Registrován: 30 dub 2010, 19:23
Bydliště: Vlkoš u Přerova

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Milda »

Mám tohle a zatím spokojenost - jsou lehčí a nevydrží určitě vše, ale za me OK.
http://www.decathlon.cz/cs/p/8357269_pa ... /19-340-38
Uživatelský avatar
DejF
Příspěvky: 1078
Registrován: 30 dub 2010, 15:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od DejF »

MilanP píše: 27 úno 2017, 10:28 Ahoj, kupuju už roky kalhoty od North Face. Lehký, mírně strečový materiál. A navíc, ty kalhoty sluší. Tedy mně sluší moc, ale tobě budou slušet taky...
No jo, Mulisáku, jenže Tobě sluší všechno :D
08 IMG_6645.jpg
Hm... to jsme byli ještě mladí a krásní... teď už jsme jenom krásní...
DejF
davidfrank(et)email.cz

krascařské batole, které má tyto brouky rádo
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Michal »

Tentokrát jsem místo North Face šel do Lafume ... a nelituju. Vyzkoušel jsem a jsou geniálně pohodlné. Hlavně když odepnu nohavice, tak mám opravdu krátké kraťase a ne tříčtvrťáky :)
https://www.sportisimo.cz/lafuma/explor ... /?panske=1

Bacha jen na velikosti. Musel jsem si vzít přes pupek větší než vloni ... asi nějak v továrně přehodili označení velikostí či co ... :)
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“