Jak na aedeagus ??

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Uživatelský avatar
Radomír
Příspěvky: 1472
Registrován: 05 srp 2010, 10:16

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Radomír »

krep píše:Já zatím lepím lepidlem na tapety, na ty mé potfůrky to bohatě postačuje. Začínal jsem s Herkulesem, ale ty malé aedeagy se v tom téměř utopí... :ne
I malé aedeagusy zatím lepím ředěným Herkulesem tak, že pindíka položím na štítek, vedle nej kápnu Herkules, a potom preparační jehlou dotáhnu okraj kapky lepidla k okraji chitínu. – Neutopí se – viz tu: download/file.php?id=18925&mode=view
Uživatelský avatar
Andrej1981
Příspěvky: 48
Registrován: 18 zář 2012, 16:44
Bydliště: Malacky, Slovensko

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Andrej1981 »

Možno by sa dala použiť aj táto živica (neskúšal som):

http://www.efkoart.cz/index.php?go=shop ... _tovar=567

Len to nie je rozpustné vo vode...

http://www.efkoart.cz/index.php?go=shop ... _tovar=630
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Hali+ »

Nerozumím. Existuje-li DMHF, tak proč znovu objevovat Ameriku...? :mrk
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
JAKUB
Příspěvky: 185
Registrován: 10 čer 2010, 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od JAKUB »

jednak proč objevovat ameriku... a druhak právě že to není vodou rozpustné tak to rozumě používat nejde.....

představa odlepování až za 20-30-50 let někdo tu potřebu bude mít, je děsivá....pokud nebude vědět v čem je to zalitý a čím se to rozpouští.... , minimálně by to znamenalo další štítek pod broukem s návodem.... atřeba to za 50 let rozpustit ani nepude...... (stačil mi kanagon blahé paměti, herkules nyní a slavné winklerovo komůrky.....všechno bylo peklo)
no štítek že to je DMHF a že je to vodou rozpustné dávám koneckonců vždy když kuchnu nějakej muzejní matroš....
cleridae a fulgoridae kolem koule
Uživatelský avatar
Andrej1981
Příspěvky: 48
Registrován: 18 zář 2012, 16:44
Bydliště: Malacky, Slovensko

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Andrej1981 »

To máte pravdu. Len mám pocit, že dostupnosť a cena DMHF pre "bežného človeka" je zase o niečom inom... (zoženiem to u nás?) Dal som to sem len ako alternatívu. A navyše, pri tejto živici sa ponúka možnosť zo zaliateho aedeagu spraviť super prívesok na kľúče :D
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“