Entomologické špendlíky

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od Michal »

Fčelda píše:Pomohlo octan kápnout jen na kusadla a nechat potom v nádobce s úplným minimem octanu, nebo nesmrtit octanem vůbec. Pak se to nestávalo.
Ty kusy jsem nesmrtil já, takže jakým způsobem se odebrali na onen svět bohužel nevím. Možná octan, možná je klepli kladívkem. U svých brouků problém nemám ... i proto, že jsou v mrazáku a tudíž je nemusím vlhčit.

Ad. Honza :D ... to je fakt, ale myslím, že půjdu spíš do bledé až bílé ... :D Snad mě nebudou chtít uchovat :D
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od Michal »

Tak bohužel, na tohle nepomáhá ani lékařský benzín. Vůbec se to neoživilo. :shake
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
adamanteus
Příspěvky: 220
Registrován: 12 srp 2011, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od adamanteus »

díky za radu s tím Ironem, dostal jsem od kamaráda asi stovku vysušenejch hovňousků, tak se do nich konečně můžu pustit :) :yes
Ondra Kouklík, ondra.kouklik@seznam.cz
Uživatelský avatar
Ivoš M.
Příspěvky: 404
Registrován: 03 kvě 2010, 06:42
Bydliště: Jihlava

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od Ivoš M. »

Měl bych ještě jeden dotaz; jak se srovnává benzín s lakovými hlavičkami špendlíků. Z vlastní zkušenosti vím, že octan velmi špatně, při delším pobytu hlavičky slezou. Jinak, líh je opravdu potvora,čistil jsem kdysi nějaké Pachnody denaturákem a výsledek byl ten, že nasály tuk do sametu a bylo po elegantním vzhledu. :(
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od Michal »

Já se také zeptám: Jak dlouho necháváte brouka v lékařském benzínu pro oživení barev. Já jsem ho tam nechal cca 24hodin. Mělo by to stačit? Nebo je to málo? Díky.
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
anonymus

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od anonymus »

To je málo , někdy i několik dní .
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od Michal »

Honza píše:To je málo , někdy i několik dní .
Aha, tak to možná bude tím. OK, zkusím to tedy delší dobu. :yes Díky.
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 912
Registrován: 30 dub 2010, 19:43
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Insectpins GALANT

Příspěvek od kutilka »

Koupil jsem si na otrokovické burze na zkoušku nové entomologické špendlíky zn.Galant.
Tělo s hlavičkou tvoří jeden celek. :)
Povrchovka je hladká, žádné "krupičky". :)
Špička je precizní, jak se od výrobce jehel a špendlíků očekává. :)
Jediná snad výhrada - označení velikosti neopovídá obvyklému značení, je třeba vzít o jedno až dvě čísla větší. :(
P.S.: Toto není reklama... :)
http://insectpins.cz/cs/ento.html

Insectpins.jpg
Makrofotografie hmyzu.
http://blizka-setkani.webnode.cz/
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od marion »

V počátcích jsem nějaké koupil, líbí se mi zcela pevná hlavička,která je součástí špendlíku, jediný problém byl, že občas nebyl některý zcela rovný, ale chtěli to zlepšit, věřím, že na tom zapracovali. (v balíčku jich ale myslím bylo více než 100 kusů což vyrovnalo chybovost) Asi je zase vyzkouším. Původně jsem je používal k fixaci brouků protiu točení, ale postupně se rozplynuly mezi klasickými "pardubickými" špendlíky.
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Entomologické špendlíky

Příspěvek od míra »

Koupil jsem větší množství čísla 5. Používám zejména na opíchání brouků plus determinační či jiné popisky. Za cenu 13 korun jsem čekal horší kvalitu, ale byl jsem překvapen - v balení jsem nalezl tak max 1-2 nějaké vady na 100, jak píše Marion některé prohlé.
Ale jsem spokojen . Na brouky které nelepím ale zásadně používám nerez. Černý špendlík myslím není na věky v těle brouka.
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“