Délka schnutí brouků

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Odpovědět
wovisek
Příspěvky: 7
Registrován: 10 bře 2012, 09:16
Kontaktovat uživatele:

Délka schnutí brouků

Příspěvek od wovisek »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Stalo se mi to už kolikrát, že jsem si poměrně pěkně vypreparoval brouka a dal ho sušit, sundal jsem ho třeba po třech dnech a během týdne mu nožičky sklesly, tykdla se zaohla atd. Pak samozřejmě uschnul a bylo to. Můj dotaz tedy je jak tak asi dlouho mám nechat brouka schnout, pokud by jste byli tak hodný i podle velikostí, protože se to bude určitě lišit. Neptal bych se, ale tento údaj se mi nikde nepodařil nalézt... Děkuji předem za jakoukoli odpověď :)
W
Renda

Re: Délka schnutí brouků

Příspěvek od Renda »

V případě, že máš čerstvý materiál - a jsou to nějaké větší druhy, tak můžou schnout klidně i několik týdnů.
Byl-li již jednou materiál vyschnutý (např. že sis ho skladoval na petričce) pak je to otázkou klidně i jednoho dne.
Xixuthrus

Re: Délka schnutí brouků

Příspěvek od Xixuthrus »

..
Naposledy upravil(a) Xixuthrus dne 23 pro 2013, 23:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1180
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Délka schnutí brouků

Příspěvek od J.P. »

Záleží to i na druhu. Třeba velcí jihoevropští potemníci schnou hodně dlouho. Asi to je i přizpůsobením pouštním či polopouštním podmínkám.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
wovisek
Příspěvky: 7
Registrován: 10 bře 2012, 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka schnutí brouků

Příspěvek od wovisek »

Děkuji za odpovědi :)
W
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Délka schnutí brouků

Příspěvek od Renno »

ano..velcí a čerstvě preparovaní brouci schnou i dva až tři týdny ..někdy ještě déle...vyplatí se opravdu raději počkat a vydržet to nutkání sundat brouka z desky a dát ho do sbírky :yes
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
wovisek
Příspěvky: 7
Registrován: 10 bře 2012, 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Délka schnutí brouků

Příspěvek od wovisek »

Mnohokrát děkuji za odpovědi... :)
W
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“