Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran stitku

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Uživatelský avatar
DejF
Příspěvky: 1081
Registrován: 30 dub 2010, 15:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran st

Příspěvek od DejF »

Jo, jo, to jsem viděl... ale dva balíčky mi připadají zbytečně drahé - připočtu-li si poštovné. Když je uvidím někde na burze, půjdu do toho.

Martine, jsem právě opačného názoru. Na trojúhelníky jsem lepil, ale tohle mi připadá mnohem praktičtější. Z brouka mnohem víc vidíš, je lépe přilepen a více chráněn. I estetičtějčí mi to připadá... alespoň podle mého názoru :mrk.
DejF
davidfrank(et)email.cz

krascařské batole, které má tyto brouky rádo
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran st

Příspěvek od Pepa »

Občas je na burze u někoho koupíš. Já jsem na nich dostal k determinaci Agrily a můžu říci, že v pohodě, jen když se to lepí, musí se hledět na to, aby po přilepení byly vidět všechny potřebné znaky, pak se třeba může stát, že konec zadečku je schovaný. Ale do krabice se to líp rovná než trojúhelníky, brouk je fakt líp chráněn a i lépe srovnaný. Momentálně si chci taky předělat něco z mé srovnávačky co mám na trojúhelníkách, protože bych z nich nechtěl mít časem torza. :mrk
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
DejF
Příspěvky: 1081
Registrován: 30 dub 2010, 15:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran st

Příspěvek od DejF »

Pepa píše:... jen když se to lepí, musí se hledět na to, aby po přilepení byly vidět všechny potřebné znaky, pak se třeba může stát, že konec zadečku je schovaný...
To se právě musí ohlídat. Chce to lepit v lajně kyčelních jamek a pak je vše nádherně vidět.
DejF
davidfrank(et)email.cz

krascařské batole, které má tyto brouky rádo
Manahuna

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky

Příspěvek od Manahuna »

hong píše:
pája píše:http://www.sandragon.cz/klih-rybi-tekuty/ , http://www.manahuna.cz/manahuna/eshop/6 ... -Rybi-klih - tady jsou vzorecky. Vypada to zajimave.
Jinak ja se priklanim k estetice bez lepidla - pouzivam platove trojuhelnicky k prichyceni nozicek a tykadel dokud brouk nevyschne. Trva to, je to obcas piplacka, ale vypada to pekne a rozvlhcovat to je radost.
Rybí klih vypadá zajímavě, ale zaujala mě i marže českého obchodníka: za 200 nakoupím, za 320 prodám...;o))
Dobrý den.
Jak je stará fotografie, tak je stará cena. Fotografie našich obalů dodáme. Nicméně cena se změnila a na Váš podnět jsme upravili i balení. Již je možné jej odebírat ve 100ml lahvičce za 100,-/100g. Dále za 220,-/250g.
Vždy je vše otázkou peněz. :S Z materiálů máme 99% zboží skladem. Abychom mohli nabídnou lepší prodejní cenu, je potřeba se dostat nejprve na lepší kupní cenu. To je vždy a všude otázkou množstevního odběru a s tím související vyšší ceny za zboží. Když vezmete v potaz vcelku obsáhlý sortiment, vyjde Vám hodně peněz, které musíte investovat.
Tento obchod jsem založil před třemi lety, právě z důvodů špatné dostupnosti materiálů na českém trhu, neucelenosti nabídky a častým předražením produktů. Nebo alespoň z mého pohledu. Jsem houslař/ kytarář a věnuji se výrobě a opravám hudebních nástrojů- tím se živím, nikoliv e-shopem. Tento obchod původně vznikl jen pro kolegy. Ukázalo se však, že o materiály mají zájem mnozí další z různých oborů. Obchod se tak začal rozšiřovat do dnešní podoby a rozšiřuje se dál. Vždy jsem chtěl dospět k tomu, že si například Franta na jednom e-shopu nakoupí veškerý materiál a hardware na novou kytaru za velmi příjemné peníze a zaplatí jedno poštovné. Přijde mu balík, kde bude vše, co potřebuje a už to jen postaví! :)
Nechci lidi okrádat, ale zadarmo to dělat také nemohu. Jediná možnost, jak na tom něco vydělat a přitom neokrádat, je kupovat po pytlích a kýblech na sklad. A tím se opět vracím k penězům.
100ml je nejmenší obal, který mám. Menší odběr už neumím. A věřím, že 100,- za 100g klihu není již tak krvavý peníz.
Děkuji za připomínku, snad jsem Vám alespoň trochu vyhověl.
Přeji Vám hodně úspěchů v práci, s pozdravem Jiří Jirovský.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran st

Příspěvek od Hali+ »

Tak, a tím se ta stará připomínka některého kolegy myslím elegantně vyřešila a vysvětlila, všechny příslušné partie je proto asi možno smáznout, včetně té starší připomínky samozřejmě...
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran st

Příspěvek od aphodius »

Manahuna: :yes :hand
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran st

Příspěvek od Nebria »

:clap
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Nicolascoleoptera
Příspěvky: 248
Registrován: 16 dub 2015, 11:09

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran stitku

Příspěvek od Nicolascoleoptera »

A jak teda správně lepit Agrily? obdélník a jen kapička (fakt malá) na střed těla, nebo raději trojúhelník?
Anthaxiini W
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Nešvary při nalepování brouků na štítky a pieta stran stitku

Příspěvek od aphodius »

Pokud je umíš určovat, můžeš klidně na klasické štítky (samozřejmě po předchozí determinaci), pokud ne, pak raději na trojůhelníčky nebo klínky kvůli usnadnění determinace (špičkový determinátoři ovšem umí Agrily i shora, aniž by museli vidět spodek) - dobré klíče jsou postaveny na znacích na svrchní straně těla.
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“