Preparace Meloe

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Odpovědět
burysek

Preparace Meloe

Příspěvek od burysek »

Mohl by tady někdo uvést slovem (popř. i obrazem) stručný postup při preparaci těchto potvor. Kde naříznout zadeček, nejosvědčenější výplň proti deformaci, zda nejdřív vykuchat a pak odmastit či naopak, lepit či napichovat atd. ?
(...tu brutální silikonovou metodu uvádět opravdu nemusíte)
burysek

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od burysek »

Soudě dle ohlasů tady majku ještě nikdo nedělal :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Příspěvky: 43
Registrován: 01 kvě 2010, 01:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od Todík »

burysek píše:Soudě dle ohlasů tady majku ještě nikdo nedělal :lol:
Spíš si to každý nechává pro sebe. Dělej to jako já: nechej si to vypreparovat! :D
burysek

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od burysek »

Tak to by mě mnoho požitku nepřineslo. Takový kus nesmí do mé krabice, pokud není mnou vypreparován a v 99% mnou uloven.
Jinak s Meloe jsem se již popasoval a výsledek velice slušný. Vykuchat, 2 dny koupele v perchloru, ještě jednou vnitřek vyčistit smotky do uší, vycpat proužky filtráku, nalepit a hotovo.
Siki

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od Siki »

A fotka tvého výtvoru by nebyla? Už jsem po nich několikrát pokukoval ale nechtěl jsem jim brát život zbytečně, když si nejsem jistý jestli bych to zvládnul :mrk
brvs
Příspěvky: 290
Registrován: 29 dub 2010, 16:40

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od brvs »

Majky moc nemusím, ale napnout ji není až tak velký problém. Zespodu rozstříhnout tři články, poslední né! Vyberu pinzetou vnitřek, několikrát kouskem ubrousku vytřu do čista. (nic neodmašťuji) A nakonec vycpu kouskem vaty, rozstřižené stáhnu k sobě a nalepím.
Přílohy
P7040222.jpg
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od Yohaness »

Já to dělám následovně: natrhnu pinzetou blanitý přechod mezi předposledním a posledním sternitem a do vzniklého otvoru cpu vatu. Žádné vnitřnosti nevytahuji, vata si sama tělní tekutiny nasákne. Poté jen mechanicky upravím vzhled zadečku, aby byl co nejvíce přirozený. Toť vše, trvá to 5 minut. :mrk
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Uživatelský avatar
Michall
Příspěvky: 29
Registrován: 23 bře 2013, 23:05
Bydliště: Tanvald,Liberec

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od Michall »

Meloe docela dělám a dřív jsem používal také vatu ale lepší zkušenost jsem udělal s aqvaristickým silikonem...Vnutřek vyberu a vyčistím co nejmenším otvorem a pak střikačkou vyplnuji silikonem o proti vate se ti dela lepe a lele to dtží tvar..
Uživatelský avatar
kormik
Příspěvky: 1006
Registrován: 02 kvě 2010, 13:40
Bydliště: Hradec Králové

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od kormik »

Michall píše:Meloe docela dělám a dřív jsem používal také vatu ale lepší zkušenost jsem udělal s aqvaristickým silikonem...Vnutřek vyberu a vyčistím co nejmenším otvorem a pak střikačkou vyplnuji silikonem o proti vate se ti dela lepe a lele to dtží tvar..
ale brouka se silikonem už nikdy nepředěláš a ani nemáš možnost třeba z nich vypreparovat pohlavní orgány... je to stejný, jako lepit brouky ke štítku vteřinovým lepidlem
Jan Pelikán
kormik1@seznam.cz
Chrysomelidae a Curculionidae s.l. palearkt + něco málo z dřevních a houbových skupin (Eucnemidae, Colydiidae, Endomychidae, Erotylidae, Melandryidae)
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od Hali+ »

kormik píše:... je to stejný, jako lepit brouky ke štítku vteřinovým lepidlem
Honzo Ty si z toho děláš legraci, ale já už jednou brouky přilepené vteřiňákem k determinaci fakt dostal! :angry Odlepit nešli, ani dlouho namočení ve vodě nešli oškrabat. Chemii jsem nezkoušel, vrátil jsem je neurčené.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
Michall
Příspěvky: 29
Registrován: 23 bře 2013, 23:05
Bydliště: Tanvald,Liberec

Příspěvek od Michall »

Fak je, že silikonem jsem plnil Meloe které nebyl problem determinovat když bych čekel náký další zákrok asi bych si to rozmyslel...:-)
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Preparace Meloe

Příspěvek od marion »

Já to nevidím tak dramaticky, samozřejmě Meloe, které není problém determinovat nepreparuju, protože je determinuju na místě a nechám je jít :-), naopak, když Meloe kuchám a je to samec, tak než tam dám vatu stejně ty genitálie vytáhnu a nalepím bokem a když mi zůstane prázdný obal zadečku, je docela jedno co tam dám, protože tam žádný útvar umožňující determinaci nezůstal. Nebo vy snad vnbitřnosti schováváte? třeba u samic?
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“