Preparace Carabů

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Odpovědět
Uživatelský avatar
quipz
Příspěvky: 17
Registrován: 27 srp 2013, 12:06
Bydliště: Praha

Preparace Carabů

Příspěvek od quipz »

Všiml jsem si, že ve sbírkách některých kolegů jsou Carabové vypreparováni s výrazně rozevřenými kusadly. Je to jenom "pro efekt" :cool , nebo i z jiných důvodů?
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Preparace Carabů

Příspěvek od Michal »

Určitě jen efekt. Já to taky tak dělám. Navíc můžou mít ještě mezi kusadly něco sevřeného. Kousek pilin, trávy a různého bordelu. Takže je to i z tohoto důvodu, že jim je rozevřu očistím a už je tak nechám.
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
anonymus

Re: Preparace Carabů

Příspěvek od anonymus »

Také rozevírám kusadla, ano je to efektnější :blush ,ale někde jsem četl či zaslechnul že ti brouci pak lépe vysychají, nevím zda je to pravda :think
matej
Příspěvky: 155
Registrován: 30 dub 2010, 13:12

Re: Preparace Carabů

Příspěvek od matej »

Také je vhodné při preparaci a rozevření kusadel zapříčit špendlík, aby carab nebyl jako ohnutý dědek, ale rovný vztyčený chlapák.
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: Preparace Carabů

Příspěvek od dan »

Carabové mají tendenci ohýbat hlavu/hypognátně/ a rozevřením a zafixováním kusadel ji dostaneme do prognátní polohy.
Jinak kusadla krátká, široká a až na špici náhle dovnitř zahnutá mají všechny naše podrody až na Chrysocarabus, Procrustes,Hydrocarabus,Megodontus,Chaetocarabus ,Platycarabus ty mají kusadla dlouhá, úzká, stejnoměrně až ke špici zahnutá.
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“