Večer a ráno na lokalitě

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
anonymus

Re: večer a ráno na lokalitě

Příspěvek od anonymus »

Tady otázka nestojí tak že kdo vypreparuje nebo má více brouků ve sbírce tím je lepší entomolog,já to beru tak že je to nutné vypreparovat , protože pokud brouka vyndám na preparační destičku a začnu kuchat penis tak už ho prostě vypreparuju a navíc je to material většinou z oblatí kde ani při zběžném prohlédnutí nezjistíš zda je to jeden čí více druhů , tak pro jistotu dělám všechno. Jelikož kdybych udělal jenom vzorek a zbylí material prostě vyhodil a později při determinaci zjistil že je to nový druh co pak :S Navíc nemám problém (časový) vypreparovat větší množství materialu.
Například z tohoto materialu jsem vypreparoval všechno (skoro všechno) více jak 1000 ex. (Pakistán) , většina materialu již zařazena ,ale vše preparováno a vykucháno tímto způsobem
Uživatelský avatar
kormik
Příspěvky: 1006
Registrován: 02 kvě 2010, 13:40
Bydliště: Hradec Králové

Re: večer a ráno na lokalitě

Příspěvek od kormik »

MilanP píše:No spíš jsem měl na myslí, že se šíří zvěsti, že někteří na akcích chlastaj jak prokopnutý.
:D Čoveče, to teda nevím. Vlastně se stává tak max. jednou za akci, že to člověk trochu přežene, jinak si tak průběžně dáme pivko, trošku vínka a večír odpadnem únavou... Máš nějaký špatný info. Nesmíš věřit všemu, co ti kdo napovídá. :mrk :rofl
Jan Pelikán
kormik1@seznam.cz
Chrysomelidae a Curculionidae s.l. palearkt + něco málo z dřevních a houbových skupin (Eucnemidae, Colydiidae, Endomychidae, Erotylidae, Melandryidae)
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: večer a ráno na lokalitě

Příspěvek od hong »

...a když si přečetl ty šílené počty brouků, co kolegové jsou schopni denně zpreparovat, skryl tvář do dlaní a hořce zaplakal...
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“