Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Odpovědět
Vindobon
Příspěvky: 1540
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Vindobon »

Radomír píše: 08 pro 2017, 10:22Impozantní možná, ale usilovně dlouhý ani jsem ho nečetl.
Už minutu přemýšlím, v čem je smysl tvé krátké reakce, ale nic mě nenapadá. Zřejmě jsi nečetl ani co psal Bozapetr 7. prosince 2017, 16:28. Jinak bys věděl, že právě tohle...
Radomír píše: 08 pro 2017, 10:22Já s minimální námahou přepisuji staré už formátované štítky
...mu z nějakého důvodu nejde. Já to tak mimochodem dělám také (s minimální námahou přepisuji staré už formátované štítky), ale nejdřív je třeba
a) ty staré formáty mít a
b) znát postup, jak to případně zformátovat znovu, když se něco pokazí.
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od marion »

Vindobon píše: 11 pro 2017, 09:51 b) znát postup, jak to případně zformátovat znovu, když se něco pokazí.
To mně právě taky napadlo, proč prostě Petr nevytvoří nový dokument - 17 sloupců, zleva zprava -0,1, řádkování cca 0,8 násobek Arrial Narrow 3,5 a je to. jestli on nemá nějaký problém v počítači ?
Mně už se stalo opakovaně, že jsem musel přeformátovat, ale kvůli tomu (a tomu nerozumím), že v různých počítačích a na různých tiskárnách to tiskne různě. Třeba posledním hitem bylo, že když jsem dal tisk-vybraný text, tak m i chyběl první řádek, takže doma musím tisknou jeden prázdný navíc, v práci mi to zase netisklo poslední cca 2 mm zprava a pod.
Vindobon
Příspěvky: 1540
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Vindobon »

marion píše: 11 pro 2017, 11:37 chyběl první řádek...
Různé tiskárny umí tisknout různě daleko od okraje; já dělám okraje 6 mm, ale musím odignorovat protesty tiskárny, která hlásí, že možná bude něco zkraje "useknuté" (bojí se - ta tiskárna - zbytečně, nic useknuté nebývá).
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od míra »

entolabel má už 14 dní výpadek? Nebo se to zrušilo?
Uživatelský avatar
Aesculap
Příspěvky: 102
Registrován: 12 črc 2011, 12:52
Bydliště: Ostrov (KV)

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Aesculap »

Pročítám fórum systematicky a urputně, přesto, nebo i proto, se chci zeptat:
Dávno jsem někde narazil na seznam zkratek (Lat.) na štítky (det. i loc).. Taková krásná soupiska to byla! A já to nemohu najít a v PC uložený soubor je několik let v háji.

Máte někdo něco takového po ruce?
A konkrétně drobnost - sbírám a tu a tam archivuji (o preparaci to moc není :P ) i větší části brouků (krovky apod., v rámci drobné faunistiky),
co je vhodné u toho uvést na štítku? Byl - li hmyz nalezen třeba rozmázlý "vojenskou" botou apod.? Děkuji, snad se někomu bude chtít se podělit... :)
Marcel Šolc
Apido-Dharma™
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“