Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
legalneasradosti
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2020, 09:18

Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od legalneasradosti »

Dobrý den.

Spolek pro muzeum hmyzu nabízí v roce 2021 odkoupení sbírek hmyzu.

V případě Vašeho zájmu prodat anebo darovat sbírku hmyzu, Vás požádám o kontakt na tel. 603 739 417.
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 825
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Adam »

Zní to jako nějaká past jihomoravských zločineckých fízlů...
mylabris
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2013, 15:06

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od mylabris »

Velmi podezřelé!
Inzerát s podobným číslem byl před časem směrován na právní pomoc při "legalizaci" držení ...
Žádný Spolek pro muzeum hmyzu jsem nenašel.
Sbírám puchýřníky tribu Mylabrini/Meloidae.
mylabris
Příspěvky: 191
Registrován: 10 pro 2013, 15:06

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od mylabris »

Sbírám puchýřníky tribu Mylabrini/Meloidae.
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Renno »

Ano, také se mi to zdá minimálně divné, prosíme autora o vícero informací a trochu objasnění...jinak budou obě témata se stejným telefonním číslem smazána.
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 825
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Adam »

Já bych to nemazal. Jestli je to nějaká policejní provokace, měla by být naopak PEČLIVĚ archivována!
Uživatelský avatar
Karlosek
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2010, 20:22
Bydliště: Nošovice

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Karlosek »

Nejde zjistit IP adresa?
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od míra »

Já klidně spolku nějakou sbírku daruji, ale mám to i písemně, a to od 12 muzejí, že danou sbírku nechtějí.
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 825
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Adam »

míra píše: 27 bře 2021, 13:11 Já klidně spolku nějakou sbírku daruji, ale mám to i písemně, a to od 12 muzejí, že danou sbírku nechtějí.
Taky už jsem zaslechl, že muzea nechtějí sbírky. Proč je, Míro, nechtějí? Nejsou prostory? Neumějí o sbírku pečovat? Nejsou pracovníci?
Odmítají sbírky naše, nebo i zahraniční muzea?
Uživatelský avatar
Pepa L
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 05:11
Bydliště: Hradec Králové

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Pepa L »

Což já bych taky nějakou tu sbírku uvítal 😂
Josef Lohnický
Cucujoidea ČR, Byturidae World
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Pepa »

Karlosek píše: 26 bře 2021, 19:22 Nejde zjistit IP adresa?
jde, koukal jsem se, lokalizace nejvýchodnější část ČR.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
legalneasradosti
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2020, 09:18

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od legalneasradosti »

Dobrý den, ani jihomoravský zločinecký fízl, ani jiný zločinecký fízl odjinud z ČR anebo odjinud. (přestože někteří policisté opravdu pomáhají a chrání, někteří jihomoravští fízlové - dalo by se i konkrétně jmenovat, naopak lidem škodí a konají protiústavně)

Prostřednictvím entomologického fóra se náš spolek pro muzeum hmyzu (přesný název spolku není uveden právě z důvodu, aby zločinečtí fízlové nemohli opět konat zločiny na entomolozích v Čechách, přestože je zřejmé, se podle IP adresy vědí kdo jsme, přesto s nimi v této ani jiné věci spojené s entomologií toto téma nemá nic společného), obrací na normální slušné entomology anebo pozůstalé, ve snaze pro účely spolku, získat zajímavé sbírky hmyzu.

Toť vše, ono to lze i v ČR provozovat legálně a s radostí, akorát při splnění několik zákonem a předpisy stanovenými postupy.

Šťastné a veselé Velikonoce.
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od míra »

Adam píše: 27 bře 2021, 13:25
míra píše: 27 bře 2021, 13:11 Já klidně spolku nějakou sbírku daruji, ale mám to i písemně, a to od 12 muzejí, že danou sbírku nechtějí.
Taky už jsem zaslechl, že muzea nechtějí sbírky. Proč je, Míro, nechtějí? Nejsou prostory? Neumějí o sbírku pečovat? Nejsou pracovníci?
Odmítají sbírky naše, nebo i zahraniční muzea?
Podívejte, vzhledem k tomu, že mám něco za sebou, vzhledem k tomu, že jsem i pár let v jednom muzeu pracoval, o tom něco vím.
A většiny pracovníků muzeí si velmi vážím, stejně jako si vážím řady odborníků v ČIŽP, nebo na MŽP.

Ale stejně jako v legislativě, stejně jako v systému očkování covid, stejně jako v celé nabubřelé státní správě je neskutečný bordel a drží to pohromadě jen jakousi soudržností a snahou všech těch úředníků aby dodrželi směrnice a svoji pracovní smlouvu a ABY BYL KLID.

Ale odpovím zcela konkrétně . Je to už déle, asi 15 let jsem skutečně nabízel nějaké komplety po zesnulých entomolozích, třeba po ilustrátoru živy panu Kvasničkovi, který neskutečně nádherně maloval. Nabídl jsem to pár muzejím s tím, že já sám jsem za to musel dát sestře zesnuleho nějaký peníz, takže sice za hmyz nic nechci, ale aspon něco za materiál. Ono i desítku krabic vám nikdo nedá za hubičku.
Dokonce jsem v pár případech šel dál a nabídl jsem, že určitou kolekci dám zcela zadarmo, ale na základě darovací smlouvy s podmínkou zákazu zcizení. No, bohužel, není zájem.

A zahraniční muzea? Poměrně hodně hmyzu z mé sbírky je aktuálně v jednom muzeu USA a Kanady. Jednak výměnou, jednak prodejem.
Zájem zahraničních muzeí o české sbírky je obrovský. Opravdu obrosvký...

Aktuálně budu přenechávat svou sbírku Carabů, ve které je obrovské m množství typového materiálu prataypu, holotypu,, a příjemce bude český sběratel, A to i přesto, že ze zahraničního muzea mám v podstatě dvojnásobnou , možná trojnásobnou nabídku. Ale znáte to, spousta lidí , i tady na foru je schopná nakoupit pro muzea, ale v podstatě to kupuje pro sebe.
A myslím, že alespon trochu patriot jsem a pokud to jde, nechám co jsem nasbíral v naší zemi.

Doufám tedy, že takto má odpověd stačí. V určité fázi jsem se snažil svou sbírku ponechat v celku A ochránit JÍ její registrací jako sbírky muzejního charakteru, ale v průběhu jednání o tomto s příslušným , jinak velice seriozním pracovníkem ministerstva jsem musel konstatovat že pro věk a zdravotní problémy by to pro mne bylo prostě obrovskou zátěží. zinventarizovat ofotit, popsat zauřadovat,, uffff
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od míra »

legalneasradosti píše: 28 bře 2021, 13:10 Dobrý den, ani jihomoravský zločinecký fízl, ani jiný zločinecký fízl odjinud z ČR anebo odjinud. (přestože někteří policisté opravdu pomáhají a chrání, někteří jihomoravští fízlové - dalo by se i konkrétně jmenovat, naopak lidem škodí a konají protiústavně)

Prostřednictvím entomologického fóra se náš spolek pro muzeum hmyzu (přesný název spolku není uveden právě z důvodu, aby zločinečtí fízlové nemohli opět konat zločiny na entomolozích v Čechách, přestože je zřejmé, se podle IP adresy vědí kdo jsme, přesto s nimi v této ani jiné věci spojené s entomologií toto téma nemá nic společného), obrací na normální slušné entomology anebo pozůstalé, ve snaze pro účely spolku, získat zajímavé sbírky hmyzu.

Toť vše, ono to lze i v ČR provozovat legálně a s radostí, akorát při splnění několik zákonem a předpisy stanovenými postupy.

Šťastné a veselé Velikonoce.
No na rovinu, pokud zde někdo píše zcela anonymně, musím na to říci akorát,, to bude pěkná šmelina.
legalneasradosti
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2020, 09:18

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od legalneasradosti »

... a dovětek zní, fízlové konají zlo, protože jim to umožňují špatné české zákony na ochranu přírody a krajiny, a celá řada dalších zákonů, ale zákon je zákon a v ČR se zákon staví nad člověka. Tyto zákony ovšem ve své podstatě, tak jak jsou fízly pochopené a následně pak interpretované, nemají vždy s ochranou přírody a krajiny absolutně nic společného, jak již bylo četně a z mnoha zdrojů objasněno a dokázáno.

Fízlové akorát, v rámci svého kariérního růstu a v zájmu vštěpovat společnosti pocit strachu z moci, což je jim s největší pravděpodobností přímo nařizováno jejich nadřízenými a těm zase jejich nadřízeným až se dostaneme k samotným vládcům této země, jmenovitě zákonodárcům, kteří snad často, aniž by vlastně tušili, i když i tady by se dalo spekulovat, zdali tušili anebo netušili, když drobné milovníky přírody jsou schopni cíleně ničit a kárat a pokutovat, přestože velké firmy a s politiky spřátelené firmy, těm jak se zdá, všechno prochází hladce, a to zrovna nemusí pečovat o staré sbírky hmyzu, ale mohou rovnou trávit vzduch, vodu, půdu a nás všechny živé bytosti okolo... Tito naopak přírodu ničí a často nenesou žádnou zodpovědnost, jelikož průsery s reálným ničením přírody a krajiny jednoduše umí anebo mají z čeho zaplatit, kdežto entomolog, na kterého fízlové a soudy udělají bubu, se s největší pravděpodobností nejprve pokaká, pak se často dobrovolně vzdá svých práv na svůj osobní movitý majetek - viz. sbírka hmyzu, a když mu zbude trocha těch peněz po tom, co zaplatí pokuty a snad i právníky, dá se na chlastání, protože pokud mu orgán = stát sbírku odebere, odebere mu často kromě vrozené lásky ke své sbírce a přírodě obecně, také vzpomínky častokrát na dobu tak vzdálenou, jakou může být jeho či její dětství, vzpomínky na často již zemřelé rodiče, sourozence či přátelé, na často již zdevastované a tím pádem neexistující lokality, kde se kdysi dávno motýli mohli odebrat z přírody zákonně, ale od roku 1992 je protizákonné tyto držet bez zmiňované výjimky, přestože se jedná o ty samé a stejné exempláře, pokud Vám orgán nevydá výjimku ze základních podmínek ochrany přírody a krajiny, já se osobně ptám, v čem orgán spatřuje ochranu přírody a krajiny, pokud se jedná o mrtvé a dávno z přírody legálně odebrané exempláře hmyzu a proč i u těchto starých sbírek nárokuje uplatnění výjimky ze zákazu držení, vyměňování, prodeje či nabízení k výměně či k prodeji.

Jsou to často vzpomínky na letní dovolené, na své děti, které s úžasem mohly sledovat jak tatínek sebere z pařezu stromu brouka, anebo do síťky uloví motýlka a tyto vzpomínky pak přetrvávají také v paměti dětí těžce v současné době zkoušených entomologů. Jsou to vzpomínky na výpravy do přírody za poznáním ale také schůzky s často již zemřelými kolegy entomology, od kterých si navzdory tomu, že to vlastně stát ani neumožňuje a orgán neschvaluje a další orgán přísně kontroluje a ještě další orgán kárá a postihuje, nakonec aniž by to ten ubohý entomolog a vůbec ne hmyz tušil, se nad pokáráním slétne celé hejno státních úředníků a příživníků, jelikož jejich cílem je, abychom nerozšiřovali naše existující sbírky hmyzu, pokud nesplníte těch několik, docela pro většinu entomologů nesplnitelných podmínek pro udělení výjimky stanovených zákonem, přestože se nikdo nepozastavuje nad tím, že musíte orgánům, v průběhu vyřizování výjimky ze základních podmínek ochrany přírody a krajiny, dokázat, že udělením výjimky převažuje jiný veřejný zájem (například vzdělávání anebo výzkum) nad zájmem ochrany přírody a krajiny, přestože, pojem veřejný zájem, nemá v české judikatuře legální definici, čili to může vlastně být cokoliv a otázkou je, zdali je například ve veřejném zájmu to, aby jste žil jako občan ČR, spokojeně a šťastně a mohl nakládat se svou sbírkou hmyzu a se svým osobním movitým majetkem, který jste získali do svého vlastnictví legálním odebráním z přírody anebo legálně darem anebo koupí ať už staré sbírky s prokázaným zákonným původem, anebo exemplářů mladšího data s prokázaným zákonným původem, podle svého vlastního svědomí, vědomí a hlavně potřeb, anebo tomu máme rozumět tak, že je považováno za veřejný zájem, který nemá v ČR opakuji legální definici, zájem, jak to bylo v době kolektivizace a komunismu, zájmem širšího spektra lidí, kteří často o entomologii neví zcela nic, a zákon nepočítá zde se zájmem, jak již bylo dříve zmiňováno, zájmem entomologa samotného, čili jedince, občana, který ve svém koníčku nachází své štěstí a seberealizaci, právě takovýto zájem často převládá nad zájmem uměle tvořených skupin pouze za účelem vytvoření kolektivního veřejného zájmu, nad zájmy majitele či vlastníka sbírky hmyzu, a to pouze za účelem prokázání, že něco, co v legislativě nemá legální definici, bude naplněno....

Tento zákon se z výše uvedeného stává protiústavní a je na čase, abychom, možná kolektivně, což v této věci má své opodstatnění, požádali ústavní soud, o zrušení tohoto zákona a jeho pozdějších předpisů a požádali zákonodárce, aby ve spojení s entomology a odborníky, tento zákon novelizovali. Zákon o ochraně přírody a krajiny musí kromě ochrany přírody a krajiny hlavně také hájit zájmy občanů země, ať už jimi jsou také majitelé sbírek hmyzu, a nesmíme dovolit, aby špatné zákony umožňovali fízlům tyto zneužívat v prospěch svého nejapného karierního růstu, což zjevně není v zájmu ochrany přírody a krajiny, nesmí to ani být v zájmu této země. Policajti mají pomáhat a chránit a ne zneužívat moci, obzvláště pokud tomu je v souvislosti, jakou je špatný zákon o ochraně přírody a krajiny špatná jeho interpretace jak fízly, tak státními zástupci tak často i soudy, jsou případy, kdy poškozený občan obdrží zastání až u ústavního soudu, přitom aniž by kdokoliv z fízlů, státních zástupců či soudců, kteří ve věci dříve rozhodovali, nesli jakoukoliv právní zodpovědnost za své špatné a protiústavní kroky a rozhodnutí, které často nesou těžké následky u poškozených entomologů.

Pokud se tomuto problému nepostavíme čelem, jako komunita, problém bude pouze eskalovat. Stát již zničil a zcela zajisté zničí celou řadu dalších sbírek a tím také lidských osudů a osobního movitého majetku občanů této země.

Sbírky jsou naším osobním movitým majetkem, které je chráněno ústavou.

Buďte si jisti, že jsme špehováni fízly na internetu a divte se, platíme jim za to my samotní, i když nám tímto špehováním orgán přímo škodí. My si platíme naše vlastní následné utrpení a ztráty na majetku a lidské důstojnosti....

....je pouze na nás, jak to bude dál....
legalneasradosti
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2020, 09:18

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od legalneasradosti »

Adam píše: 27 bře 2021, 13:25
míra píše: 27 bře 2021, 13:11 Já klidně spolku nějakou sbírku daruji, ale mám to i písemně, a to od 12 muzejí, že danou sbírku nechtějí.
Taky už jsem zaslechl, že muzea nechtějí sbírky. Proč je, Míro, nechtějí? Nejsou prostory? Neumějí o sbírku pečovat? Nejsou pracovníci?
Odmítají sbírky naše, nebo i zahraniční muzea?
Muzea je nechtějí, protože jsou mnohá dlouhodobě podfinancována, mnohá muzea nemají zkušenosti s vyřizováním výjimky anebo výjimek k nakládání se svými ať už četnými, anebo nečetnými ZCHD exempláři obsaženými ve svých sbírkách, problémem jsou i nedostatek prostor, ale to je problém také zahraničních muzeí, a v neposlední řadě také personální nedostatky a tematické zaměření muzeí, jednoduše řečeno, ne každé muzeum vezme do svých sbírek cokoliv od kohokoliv...
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Spolek pro muzeum hmyzu zakoupí/příjme darem sbírku hmyzu

Příspěvek od Hali+ »

Obávám se, že takovouhle nabídku nemůže žádný soudný člověk akceptovat. :shake
Předpokládám sice, že všichni tu mají sbírky v pořádku a zcela bez ZCHD, ale pokud by nějaký kus ZCHD náhodou přehlédli (třeba v hromadách krabic z různých pozůstalostí) a chtěli ho věnovat (případně prodat), byl by okamžitě problém s orgány státní zprávy. Byli by vyzváni k předložení papíru o "nabytí" takových kusů a zároveň papíru o "držení" takových kusů. A uvědomme si, že ty papíry může správní orgán požadovat i ZPĚTNĚ, klidně i několik let po darování (případně prodeji), kdy už vůbec netušíme co kdo se sbírkou mezi tím dělal, čím jí doplnil atd. ...
---------------------------------------------------
Poznámka: Pozůstalí obvykle přece vůbec netuší co je to za zvířata, natož zda patří mezi ZCHD. :chuckle
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“