Ukládání krabic

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Michal »

Senex píše:Když povolí sevření, je to vždy malér.
Ve střízlivém stavu mě to trápí bohudík jen u štítků :D :drunk
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Giannis

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Giannis »

Michale,toto jsou nepříjemné situace,taky se mě to jednou stalo.Horší by bylo kdyby ti spadla krabice s Phytoéckama,nebo tam co máš Semnosie,to bys asi zešílel :cool
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od marion »

Spadla mi muzejka s mýma broukama a dva se odlepili, s tím že jeden z nich měl pak ulomené tykadlo, jinak nic - nemáte sbírat velké brouky, zvláště když chcete házet krabice na zem-škoda bude menší :D :rofl
jinak mi je samozřejmě líto tvého materiálu.
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od starbaits »

Stejně si myslím že Michal uvolňoval místo pro tesaře ... :x :x :) :angel
Uživatelský avatar
DejF
Příspěvky: 1081
Registrován: 30 dub 2010, 15:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od DejF »

Zajímavé téma...
Kvůli snadné dostupnosti mám také krabice na stojáka. Polici jsem udělal 30cm, takže velké krabice 30x40 jsou na výšku a podle toho v nich jsou také uspořádáni brouci.
IMG_2109 o.JPG
DejF
davidfrank(et)email.cz

krascařské batole, které má tyto brouky rádo
Ferda
Příspěvky: 167
Registrován: 11 kvě 2010, 18:42

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Ferda »

S ukádáním krabic mám také jednu zkušenost. Při odjezdu z jedné burzy v Praze , jsem nechal nakoupený materiál v krabici na střeše auta. Zjistil jsem to až v Hořesedlích. :head Nevím jak to dopado, ale štítky i brouky jsem zajistil špendlíkama :D
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Cassida »

Fixační špendlíky vyřeší nejen brouky na štítkách, ale i napíchnuté brouky. Je sice větší spotřeba špendlíků a je to horší na manipulaci, ale myslím, že se to vyplatí.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Giannis

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Giannis »

Nejlepší je nalepit brouka přímo do krabice a máš po problému :D ,navíc spotřeba špendlíků-0
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od aphodius »

Giannis píše:Nejlepší je nalepit brouka přímo do krabice a máš po problému :D ,navíc spotřeba špendlíků-0
:yes
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Štěpán »

Já jsem skromný chlapec, sbírku (sbírečku) mám malou, vzhledem k časovému vytížení a jiným aktivitám odpovídající. Soustředím se pouze na jednu skupinu bdouků. Krabice mi přibývají tempem cca 2 za rok, takže je pro mě ještě zvládnutelná preparace atd. Na podzim jsem si musel už po letech přidělat skříňku, vzhledem k omezenému místu jsem ji umístil nad stávající skříň na zeď. Práce po odpolednách a nocích (hlavně mi dalo zabrat lakování a broušení) cca 10 týdnů. Velmi se mi osvědčila orientace naležato s lištami - vždy se hned dostanu ke konkrétní krabici, aniž by hrozilo, že spadne jiná. Nemusím nic přerovnávat. V tom jsem nabral inspiraci u Migase :) .
Přílohy
DSCF2527.JPG
DSCF2530.JPG
Štěpán
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od aphodius »

Šikovnej kluk! :yes Nechceš jednu takovou skříňku udělat i pro mě? :)
Mimochodem, co to tam je vpravo dole za ručičku? A co je to za knížku Líný rodič?
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Michal »

Vše uloženo ve správné výšce pro bezpečnost dětí :yes ... bohužel mám pro tebe smutnou zprávu ... vono to roste!!! A pak dosáhnou a vylezou všude! :D ... je to odzkoušený.
Jinak pěkný. Seš skromný chlapec, to je správné. :beer Ty fotky ale nemůžu ukázet ženě. Já radši ukazuju manželce Honzovu sbírku ... se slovy: "Vidíš, můžu toho mít ještě daleko víc, tak buď ráda!" :)
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Štěpán »

Michal píše:Vše uloženo ve správné výšce pro bezpečnost dětí :yes ... bohužel mám pro tebe smutnou zprávu ... vono to roste!!! A pak dosáhnou a vylezou všude! :D ... je to odzkoušený.
Jinak pěkný. Seš skromný chlapec, to je správné. :beer Ty fotky ale nemůžu ukázet ženě. Já radši ukazuju manželce Honzovu sbírku ... se slovy: "Vidíš, můžu toho mít ještě daleko víc, tak buď ráda!" :)
:D Michale, zrovna jsem manželce také tuhle Honzovu fotku ukazoval - s přesně stejnými slovy :D Vylézt všude můžou - však jsem tam právě nainstaloval zámky :smirk
Ta spodní skříň je také plná krabic...
Naposledy upravil(a) Štěpán dne 03 dub 2014, 20:52, celkem upraveno 1 x.
Štěpán
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Štěpán »

aphodius píše:Šikovnej kluk! :yes Nechceš jednu takovou skříňku udělat i pro mě? :)
Mimochodem, co to tam je vpravo dole za ručičku? A co je to za knížku Líný rodič?
Líného rodiče jsem nečetl, to je manželčina literatura (polička je též můj werk). Je to něco na ten způsob, jak se nenechat od dětí zotročit.
Dole na počítači se ještě zahřívá kočka :)
Přílohy
DSCF2525.JPG
Naposledy upravil(a) Štěpán dne 03 dub 2014, 20:55, celkem upraveno 3 x.
Štěpán
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 500
Registrován: 29 dub 2010, 13:40
Bydliště: Střelice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Honza H. »

aphodius píše:..A co je to za knížku Líný rodič?
Povinná četba pro všechny rodiče.. Vřele doporučuji. :yes
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od aphodius »

Honza H. píše:
aphodius píše:..A co je to za knížku Líný rodič?
Povinná četba pro všechny rodiče.. Vřele doporučuji. :yes
Až (nebo jestli vůbec) mě to postihne (myslím rodičovství), pak si ji asi pořídím a přečtu.
Uživatelský avatar
Fčelda
Příspěvky: 452
Registrován: 02 kvě 2010, 11:08
Bydliště: Praha

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Fčelda »

Štěpán píše:
Michal píše:Vše uloženo ve správné výšce pro bezpečnost dětí :yes ... bohužel mám pro tebe smutnou zprávu ... vono to roste!!! A pak dosáhnou a vylezou všude! :D ... je to odzkoušený.
Jinak pěkný. Seš skromný chlapec, to je správné. :beer Ty fotky ale nemůžu ukázet ženě. Já radši ukazuju manželce Honzovu sbírku ... se slovy: "Vidíš, můžu toho mít ještě daleko víc, tak buď ráda!" :)
:D Michale, zrovna jsem manželce také tuhle Honzovu fotku ukazoval - s přesně stejnými slovy :D Vylézt všude můžou - však jsem tam právě nainstaloval zámky :smirk
Ta spodní skříň je také plná krabic...
to je vidět, že tesaříčkáři prostě nejsou normální... Já to taky ženě ukazoval, ale se slovy - podívej co to všechno muselo zbytečně stát peněz a času, to já to radši věnuju rodině... :P
Tenebrionidae P, Aphodiini CZ, Carabini P, okrajově Silphinae E, Lethrinae E
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od Hali+ »

Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od aphodius »

Díky, Milane - velice zajímavé!
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukládání krabic

Příspěvek od ZdenekH »

Michal píše:Vše uloženo ve správné výšce pro bezpečnost dětí :yes ... bohužel mám pro tebe smutnou zprávu ... vono to roste!!! A pak dosáhnou a vylezou všude! :D ... je to odzkoušený.
Jinak pěkný. Seš skromný chlapec, to je správné. :beer Ty fotky ale nemůžu ukázet ženě. Já radši ukazuju manželce Honzovu sbírku ... se slovy: "Vidíš, můžu toho mít ještě daleko víc, tak buď ráda!" :)
Jo, jo, tak, tak "vono to roste" a hrozně přemýšlí a spolupracuje, taky se mě několikrát svobodní vrstevníci ptali, proč čekáme na kopci povodeň, že vše cennější je v komíncích na skříních , prostě děti dokážou divy, jednou jsem tu mladší chytal, když společně s druhou na stůl, co dotlačily ke skříni, daly tříkolku , ze žilde na stůl a na tříkolku a už tahala krabici, že se chtěly podívat na ty broučky, co má táta v krabici, když jsem vešel, lekla se, tříkolka popojela, malá tahla krabici a už letěly dolů , to dilema ve zlomku sekundy, krabici nebo dceru, naštěsí jsem lapil oboje, tak jsem nemusel pak manželce vysvětlovat priority :D
Ale stejně mě těší, když si sama bere do školky do kapsáře zkumavku a nosí mi domů kdejakou breberku co najde na pískovišti a podobně a má z ní velkou radost, jen učitelky mi občas vytýkají, že je honí s kdejakou housenkou v ruce a oni je jich štítí a jí to dělá o to větší radost, (mě taky) proto jsem vychovatelkám řekl , že místo kárání bude pochvala :D
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“