Zbierka v elektronickej podobe

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
lubos

Zbierka v elektronickej podobe

Příspěvek od lubos »

Zdravím,
poradťe, prosím, nejaký dobrý program na evidenciu zbierky.
Ja osobne to robím viacmenej amatérsky, ale posledné roky mi pribúdaju fotky živých exemplárov, preparovaných a aj množstvo lokalít. Zatiaľ to usporiadúvam a upravujem v exceli, PP a pod. ale rád by som niečo, kde by som vkladal fotky, údaje a prírastky k jednotlivým druhom a jednoducho to mohol triediť.
Ďakujem.
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: zbierka v elektronickej podobe

Příspěvek od marion »

http://www.pamsoft.cz/html/news.html

koukni sem, já mám F2002, kde fotky nešly, teď už by měly jít fotky brouků i lokalit. O fauně je diskuse i tady na foru
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: zbierka v elektronickej podobe

Příspěvek od broukk »

neexistuje nějaký free program? 1650.- je přehnané za takový program :(
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: zbierka v elektronickej podobe

Příspěvek od marion »

Spousta kolegů to ukládá v Excelu
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: zbierka v elektronickej podobe

Příspěvek od krep »

broukk píše:neexistuje nějaký free program? 1650.- je přehnané za takový program :(
Pokud se ti to zdá přehnané, není nic jednoduššího, než si jej vytvořit sám :mrk . Osobně F2002 využívám a myslím, že na evidenci nálezů plně postačuje. Teď se konečně chystám k instalaci F2010, kterou mám od jara zakoupenou, ale nebyl jsem schopen najít čas k instalaci.
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
quipz
Příspěvky: 17
Registrován: 27 srp 2013, 12:06
Bydliště: Praha

Re: zbierka v elektronickej podobe

Příspěvek od quipz »

Demus je pěkný program, ale je těžké ho sehnat... maximálně přes někoho, kdo dělá v muzeu... Dlouho jsem měl Demus99, teď už je zastaralý, potřeboval bych něco nového, ale platit se mi moc nechce... :D
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: zbierka v elektronickej podobe

Příspěvek od dan »

Vše mám v Excelu, je to sice otročina ale pak to filtrování podle lokalit, sběratele,rodů apd. - to je paráda.Je fakt že nemám třeba mapy čtverců v el. podobě.
Před lety byl na trhu program, tuším CD za 500,-.Možno propojit několik uživatelů /sbírek/ a zjišťovat materiál na výměnu apd. Více o tom Ing. Pokorný -na burze Malého má stůl a mimo jiné produkt prodával.
Mohu zaslat kontakt na SZ.
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“