Skřín na sbírky

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
Giannis

Skřín na sbírky

Příspěvek od Giannis »

Firma Majkowski-je stolářská firma,která vyrábí entomologické skříně na míru podle požadavku zákazníka.Našel jsem ji na polských stránkách.maji velkou skalu vyrobku.Osobne mam zajem o skrin na fotce,fotka je trochu spatna.Tato skrin je krasne vyrobena a ma dobre tesnici dvere.Pokud by nekoho zajimala i cena,tak kazdy suplik je 50 x 40 cm,jako velka krabice a stoji 40 eur a minimalni mnozstvi co firma udela je 5 krabic ve skrini.Takze mnozstvi zalezi na objednavce kolik kazdy chce.Skrin stoji 90 eur vcetne dvirek,da se objednat i bez dvirek.Skrin vam dopravi i do ceska,cenu zatim nevim bude mi ji firma posilat.Takze cenu vypocitate jednoduse skrin-90 eur,plus kolik supliku X 40 eur za suplik/krabici.V krabicich je poreten a jsou posuvne.
Přílohy
gal9.jpg
gal9.jpg (14.74 KiB) Zobrazeno 27289 x
Jéňa
Příspěvky: 30
Registrován: 15 říj 2010, 11:52

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Jéňa »

Ahoj,zkus se podívat na tyto stránky,jsou také polského výrobce a prodejce a jsou tam zajímavé skřnové sestavy pro entomolgy.Co se týká kvality,
je excelentní.Jéňa

http://www.insectnet.eu/index.php
Giannis

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Giannis »

Jena pekne, :yes pekne vyrobky uz hodim kontakt.
Giannis

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Giannis »

Doprava z Polska 65 euro,takže cena je kompletní.
Renda

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Renda »

19.000,- hm - tak to si tu určitě každý může dovolit :lol:
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Pepa »

Jo za ty peníze si udělám 3 skříňky, nebudou možná tolik dokonalé, ale svůj účel budou plnit stoprocentně. :mrk Navíc mi tyhle kabinetní skříňky nějak nepřirostly k srdci a ani k praktičnosti, raději ve skříni jednotlivé krabice s víkem, než šuplíky bez víka, přijdou mi jako silně nepraktické. :ne
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od aphodius »

Není nad muzejky Dušana Vaculy!
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Vašek »

No nevím, ale pan Vacula to v posledni době (asi poslední 2 roky) dost fláká..... Poreten je dost nízký (běžný etiketovací špendlík trčí asi 1mm nad povrch) a "řídký", takže se větší štítky nekontrolovaně po čase začínají otáčet a všechny větší štítky musím fixovat špendlíky z obou stran. Olep tapetou je v rozích ořezán doslova prasácky, takže je to oříznuté pomalu až na dřevo. Poretén v krabicích je přilepený jen v několika bodech, takže když vytáhnu špendlík, vlní se mi řada brouků i v druhém rohu krabice. Vypadá to jak z asijské manufaktury.
Vše toto jsem s ním konzultoval při poslední objednávce telefonicky, slíbil, že o tom ví a že to odstraní. Objednávka byla poslední, protože z toho nic neodstranil a přišlo to samé. Již skoro rok beru krabice od firmy Vítek, jsou podle mě o 200% kvalitnější v provedení, těsnost je stejná. A na burze jsem snad poprvé v životě někomu poděkoval za kvalitu zaslaného zboží, to normálně nedělám, beru to jako samozdřejmost.
Jen bohužel nedělá malé krabice s pantem a na ty jsem zvyklý.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
Fčelda
Příspěvky: 452
Registrován: 02 kvě 2010, 11:08
Bydliště: Praha

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Fčelda »

Vašek píše:No nevím, ale pan Vacula to v posledni době (asi poslední 2 roky) dost fláká..... Poreten je dost nízký (běžný etiketovací špendlík trčí asi 1mm nad povrch) a "řídký", takže se větší štítky nekontrolovaně po čase začínají otáčet a všechny větší štítky musím fixovat špendlíky z obou stran. Olep tapetou je v rozích ořezán doslova prasácky, takže je to oříznuté pomalu až na dřevo. Poretén v krabicích je přilepený jen v několika bodech, takže když vytáhnu špendlík, vlní se mi řada brouků i v druhém rohu krabice. Vypadá to jak z asijské manufaktury.
Vše toto jsem s ním konzultoval při poslední objednávce telefonicky, slíbil, že o tom ví a že to odstraní. Objednávka byla poslední, protože z toho nic neodstranil a přišlo to samé. Již skoro rok beru krabice od firmy Vítek, jsou podle mě o 200% kvalitnější v provedení, těsnost je stejná. A na burze jsem snad poprvé v životě někomu poděkoval za kvalitu zaslaného zboží, to normálně nedělám, beru to jako samozdřejmost.
Jen bohužel nedělá malé krabice s pantem a na ty jsem zvyklý.
pod tohle se klidně podepíšu. 100% souhlas. :nod
Tenebrionidae P, Aphodiini CZ, Carabini P, okrajově Silphinae E, Lethrinae E
Pavel L.
Příspěvky: 177
Registrován: 02 kvě 2010, 15:59

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Pavel L. »

Firma Vítek - nejlepší krabice jaké jsem za poslední roky viděl + rozumná cena.
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od marion »

Máte na něj kontakt ?
Xixuthrus

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Xixuthrus »

..
Naposledy upravil(a) Xixuthrus dne 24 pro 2013, 09:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od aphodius »

Vašek píše:No nevím, ale pan Vacula to v posledni době (asi poslední 2 roky) dost fláká...
To mě překvapuje, asi jste hošani moc nároční. Já lepší krabice než od Dušana nikdy neviděl. Pokud ale znáte lepšího dodavatele, rád se podívám a kvalitu porovnám. Můj požadavek je, aby se jednalo o klasickou muzejku o rozměrech 23x30x5 cm s plným víkem a pantem na delší straně, polepenou černým a přiměřeně lesklým, snadno omyvatelným materiálem (nejspíš PVC), kterému nevadí benzín ani 96 % etanol. A musí naprosto dokonale těsnit, otvírání musí jít velmi ztuha a při zavírání musí být slyšet hlasité vyfouknutí vzduchu.
Uživatelský avatar
Václav Týr
Příspěvky: 907
Registrován: 29 dub 2010, 20:05

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Václav Týr »

zdravím,
když jsme u toho porovnávání....již několik let beru krabice od pana Fengla z Ústí nad Labem ... f. Tropi...cena přijatelná, kvalita vynikající...
pro mě :yes :yes :yes
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Cassida »

Docela rád bych věděl, co je to "klasická muzejka". Také jsem si kdysi myslel, že je to ten nejmenší rozměr, který udává i "klasik", např. pan Winkler. O to větší překvapení bylo, když jsem pak viděl, jaké krabice jsou v reálných entomologických odděleních muzeí.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od Vašek »

aphodius píše:
Vašek píše:No nevím, ale pan Vacula to v posledni době (asi poslední 2 roky) dost fláká...
To mě překvapuje, asi jste hošani moc nároční. Já lepší krabice než od Dušana nikdy neviděl. Pokud ale znáte lepšího dodavatele, rád se podívám a kvalitu porovnám. Můj požadavek je, aby se jednalo o klasickou muzejku o rozměrech 23x30x5 cm s plným víkem a pantem na delší straně, polepenou černým a přiměřeně lesklým, snadno omyvatelným materiálem (nejspíš PVC), kterému nevadí benzín ani 96 % etanol. A musí naprosto dokonale těsnit, otvírání musí jít velmi ztuha a při zavírání musí být slyšet hlasité vyfouknutí vzduchu.

No nepřipadám si moc náročný. Jen by jsem chtěl stejnou kvalitu jako dřív a ta opravdu není. Na burze jsem se o tom bavil s více kolegy a plně jsme se shodli.
Malé krabice (23x30) mám také radši s pantem, proto zatím od Vítka beru jen velké (30x40). Malé teď nepotřebuji a třeba se kvalita vrátí do starých kolejí.

Přikládám foto, jak vypadá část rohů u krabice z poslední dodávky - pokud to neopravím lepidlem, začíná se potah po čase používání trhat.
Větší problém je nepřilepený poreten, to v podstatě nejde opravit, jedině celé předělat. A opravdu vidím problém v tom, že když chci vytáhnout v jednom rohu špendlík tam musím poreten držet prsty. Když ne, povytáhnu např. špendlíky ve středu krabice.
Aby to nevypadalo, že na někoho chci nasazovat - od p.Vaculy jsem bral krabice z pauzami snad 20 let, možná i déle a byl jsem spokojený. Hlavně proto se mi to teď nelíbí.
Přílohy
krabice 001.jpg
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
anonymus

Re: Skřín na sbírky.

Příspěvek od anonymus »

Krabice nekupuju, dělám sám a cena proti výrobcům je třetinová.
Petrvystrcil

Re: Skřín na sbírky

Příspěvek od Petrvystrcil »

něco pro motýlkáře
13083108_476143115913611_8502822084901713254_n.jpg
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“