Poreten-polystyren

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Hali+ »

Chlapi, čím krájíte ten alveolit, aby to bylo přesně a rovně?
Nožem i nůžkama to nějak není ono... Potřebuju to z té koupené plachty nakrájet do prázdných krabiček tak, aby byl co nejmenší odpad.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
JAKUB
Příspěvky: 185
Registrován: 10 čer 2010, 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od JAKUB »

nožem s žiletkovou odlamovací čepelí, nejlépe novou... a podle ocelovýho pravítka
cleridae a fulgoridae kolem koule
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Pepa »

Ba ne, nejlepší je kvalitní nůž s dlouhou čepelí, musí být hlavně dost ostrý a držet ostří. Já používám řeznický nůž, tahem se to krásně řeže, ale musí být nabroušený tak aby se s ním dalo, jak se říká, holit.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
JAKUB
Příspěvky: 185
Registrován: 10 čer 2010, 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od JAKUB »

ale jo to ti neberu jenže nepředpokládám že takovejch nožů má každej kredenc... ale fakt mám s tím žiletkáčem dobrou zkušenost ale je pravda , že to chce na dlouho vytaženou čepel a řezat dlouhým tahem...
cleridae a fulgoridae kolem koule
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od hong »

hlavně si přichystej kelímek s vodou a před každým řezem ten nůž namoč.
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od marion »

Milane, mám poreten, ten je trochu jiný, nicméně mé zkušenosti. Kolega co dělá krabice mi poardil o 2 mm větší ať to drží, je to moc, vlní se to, i vzhledem k rozměrům a šetření to řežu cca o 1 mm větší napříč a tu měnší stranu řežu přesně, rovněž kvůli šetření a taky prtoo, že krabička tam má cca 2 mm výčnělek a ten to ¨jakžtakž udrží.
ěžu velkým kuchy'nským nožem co největší délkou jak radil Pepa jde to dobře, delší řezy řežu bez pravítka, drží to lépe na čáře, než podle pravítka, které se posouvá. Ty máš ale trochu jiný materiál, který je tužší a méně porézní, takže je otázka, jestli větší tozměr ti neudělá vydutí podložky.
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“