Poreten-polystyren

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Poreten-polystyren

Příspěvek od marion »

Poradili byste mi, kde se dá za slušnou cenu sehnat hmota do které se píchají brouci v krabici. Kdysi se to jmenovalo tuším Poreten. Pořídil jsem si krabičky a polystyren mi nevyhovuje. Neumím to ani najít na internetu, protože nevím co vlastně hledám :(
Díky
anonymus

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od anonymus »

Tak hledej .............plastazote :)
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od marion »

Tak jsem zjistil, že to nabízí přímo EntoSphinx 1x2 m za 650 Kč. Zkusím ještě po netu najít lepší cenu, oni to taky někde nakupují :)
MilanP
Příspěvky: 408
Registrován: 01 kvě 2010, 20:35
Bydliště: Řevnice

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od MilanP »

Marione, kdybys u vás ve špitále obešel sklady, asi by sis pomoh. Plastazot (anebo jemu podobný hmoty) přidávaj jako výplň do balení některých ZP.
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od marion »

To vím a občas něco uzmu, jenže to většinou bývá tvarované, ale hlavně nikdy jsem neviděl 1 cm tlusté a když to plošně řežu tak je to skoro vždycky křivé. Taky to mívá větší "bublinky" a pak to hůř drží špendlík. I tyto odřezky jsem používal do různých atypických krabiček. Teď bych si to ale raději udělal hezčí a najednou.
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Pepa »

Poreten nebo plastazote jsou polyethylenové pěny (PE pěny), takže to zkus hledat i pod tímto názvem. Obchodní názvy jsou různé. Molitan je zase polyuretanová pěna (PUR pěna), to je zase něco jiného.
JInak i PE pěny jsou různé struktury, hustoty a gramáže.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od dan »

Firma Kairo plus v Otrokovicích prodává kvalitní hmotu do krabic. Jedná se o alveolit bílý /padlý sníh/, hustota je větší jako u alvea či poreténu a navíc stačí síla 7,5mm.
Jedna plotna 1,3 x 1,5m mě vyšla na 300,-kč i s daní.
Kdo bude mít zájem napíši i kontaktní telefon.
Uživatelský avatar
ĽubošV
Příspěvky: 193
Registrován: 14 kvě 2010, 07:33

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od ĽubošV »

Možno pomôže tento typ http://www.remam.sk/ a tiež http://www.remam.sk/katalog/1_katalog_o ... platne.pdf Skús trochu popátrať, či sa sa Ti niekde v dosahu bydliska, v okrese .... nenájde predajňa s podobným zameraním. V Reme mávajú panely poreténu rôznych hrúbok normálne v ponuke.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Hali+ »

dan píše:Firma Kairo plus v Otrokovicích prodává kvalitní hmotu do krabic. Jedná se o alveolit bílý /padlý sníh/, hustota je větší jako u alvea či poreténu a navíc stačí síla 7,5mm.
Jedna plotna 1,3 x 1,5m mě vyšla na 300,-kč i s daní.
Kdo bude mít zájem napíši i kontaktní telefon.
Měl bych dotaz - poslali tu plachtu potom poštou, nebo jak? Mám totiž Otrokovice hodně z ruky...
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od dan »

Dá se to srolovat jako koberec či plakát, zaslání PPL či jinou službou určitě záleží na domluvě.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Hali+ »

A půjde to pak zase narovnat?
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od dan »

jasně narovná se to, je to materiál s paměťovou stopou tak jak to vyrobí vstřikovací lis, jinak z toho sekají výplně do značkových sportovních bot
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od bozapetr »

mohu potvrdit - dan mi jednu koupil a eda dovezl ... a je to kvalitní, spolehlivý a do krabic vhodný materiál ... :yes
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od marion »

Tak všem děkuji, hlavně za inspiraci co prozkoumat-potřeby pro kladení podlah, opravu obuvi, balící technika. Zkusím co v Ostravě najdu. Zatím se mi ozvala jedna firma, kde chce ještě víc za čtvereční metr než EntoSphinx.
Nicméně pokud by měl někdo jednoznačný typ prodejny na Ostravsku-budu rád, chtěl bych si ten materiál osahat.
Uživatelský avatar
Roman L
Příspěvky: 127
Registrován: 06 zář 2010, 14:30
Bydliště: Pezinok

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Roman L »

Vedel by mi niekto narezať a doniesť do Pardubiek poreten/plastazote/alveolit ? 10 kusov 284x215 mm,
2 kusy 284 x 212 mm ?? Odpovede na mail dolu. Ďakujem !!
Roman Lohaj
Coleoptera, Carabidae - Trechini, Pterostichini, Sphodrini, Leiodidae - Leptodirini, subterranean fauna

rlohaj@gmail.com

www.cavebiology.net
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Cassida »

A znal by (a byl ochoten podělit se) o zdroj poreten/plastazote/alveolit v Praze, Brně či Hradci Králové (může být i velkoobchod + aby byl možný osobní odběr)?
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od marion »

Po návštěvě mnoha obchodů v Ostravě jsem to zabalil a objednal 2x1 m u Entosphinx, ta stráta času se sháněním nestojí za těch pár korun, navíc stejně jedu do Pardubic, tak to vyzvednu. Do Napajedel se bohužel nedostanu.
ad.Roman-na svých stránkách nabízejí nařezání na jakýkoli roznměr- viz preparační podložky 07.31-07.33
http://www.entosphinx.cz/spendliky/prep ... odlozky-1/
Uživatelský avatar
Dave
Příspěvky: 361
Registrován: 29 dub 2010, 05:14

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Dave »

Už jsem dvakrát bral palstozote 2x1m od Entosphinx za 650.-. Maximální spokojenost s barvou i materiálem. Po předchozí domluvě mi to vždy dovezli do Pardubic na burzu stočené v ruly a zabalené v papíru. Po rozdělání se deska bez problémů narovná. Mohu jen doporučit.
Cerambycidae - west Palaearct
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od Nebria »

marion píše:Po návštěvě mnoha obchodů v Ostravě jsem to zabalil a objednal 2x1 m u Entosphinx, ta stráta času se sháněním nestojí za těch pár korun, navíc stejně jedu do Pardubic, tak to vyzvednu. Do Napajedel se bohužel nedostanu.
ad.Roman-na svých stránkách nabízejí nařezání na jakýkoli roznměr- viz preparační podložky 07.31-07.33
http://www.entosphinx.cz/spendliky/prep ... odlozky-1/
V dnešní době už ani není třba vlastní odběr, pošlou to DPD, nebo dovezou na domluvenou burzu.
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Poreten-polystyren

Příspěvek od marion »

To bych ale musel vědět přesně co chci nebo mít nějakou referenci a to byly jediné dvě možnosti Entosphinx nebo Napajedla, tak jsem si vybral Entosphinx v Pardubicích.
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“