Co bude s našimi sbírkami?

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Láďa
Příspěvky: 187
Registrován: 04 bře 2013, 15:19

Re: Co bude s našimi sbírkami?

Příspěvek od Láďa »

aphodius píše:Plně slouhlasím s Pepou - nejlepší je ještě za života sbírku předat do státní instituce. U nás přichází do úvahy jedině NMP, poněvadž zde je ze všech našich institucí nejvyšší míra pravděpodobnosti, že se sbírka uchová pro další generace. Nicméně tento svět je stejně jen prach a popel, a nebude ho více. Je třeba se upnout spíše k věčným hodnotám a entomologii nebrat zase tak vážně...
Když jsme u těch "věčných hodnot" tak mám menší sbírku kamenných patníků,
Láďa
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Co bude s našimi sbírkami?

Příspěvek od míra »

Pánové, pro zasmání. Kdysi opravdu dávno, pár let po revoluci jsem byl na nějaké oslavě přítomen zpití se jedneho politka a ten dal pak úzkému kroužku obdobně zpitých politiků na plac svou sbírkou zkušenost. Reagoval tak na jiného muže v lesnické uniformě, který se přiznal, že již nesbírá parohy, neb je nemá kam dávat, ale sbírá výměšky sov a pak je odborně preparuje a pokouší se sestavit kostřičky myšek. Nu a ten druhý se usmál , řka že tomu dokáže porozumět, ale že kam se na něj hrabe.. On že sbírá své vlastní prdy. Když pak o tom chvilku mluvil, asi každý i já jsme mysleli, že jen tak dělá psinu. No ale i později jsem se přesvědčil, že tento činovník má opravdu bohatou sbírku lahviček s gumovými uzávěry, naplněných jakousi cupaninou a vlastními prdy. Při tom večírku vysvětloval, že každý prd je naprosto nezaměnitelný a že si dokáže po letech a mírnému čuchnutí vybavit kde k tomu sběru došlo. Já dodnes nevím, jestli je prd opravdu cítit i po letech, ale vím stoprocentně, že po dvou letech se dotyčný cestou zpátky z družební návštěvy z vantaa ve Finsku chlubil jedinečným úlovkem prdíku po pojedení měsíc naloženého žraloka z kuchyně Gronského kolegy zastupitele :D
Uživatelský avatar
Ivoš M.
Příspěvky: 404
Registrován: 03 kvě 2010, 06:42
Bydliště: Jihlava

Re: Co bude s našimi sbírkami?

Příspěvek od Ivoš M. »

Zajímavá sbírka, já jednou viděl v televizi jak o vánocích unikl prdík Renovi a Stimpymu. Byli oba velmi smutní a nepomohlo ani to, že si ozdobili stromeček bobky. :D :D
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Co bude s našimi sbírkami?

Příspěvek od Yohaness »

Renovi v televizi unikl prd? :-)
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Uživatelský avatar
Haci
Příspěvky: 310
Registrován: 02 kvě 2010, 23:56
Bydliště: Liberec

Re: Co bude s našimi sbírkami?

Příspěvek od Haci »

Rozhodně Vás v NMP nikdo nepošle se sbírkou k šípku, nicméně finanční možnosti jsou omezené. V připadě darování jde jen o formální stránku a vyřízení papírů.
Lukáš Sekerka
Chrysomelidae: Cassidinae (incl. Hispinae) & Sagrinae of World
z ostatních mandelín mě zajímají: Zeugophorinae, Megalopodinae, Orsodacnidae, Donaciinae, Criocerinae, Lamprosomatinae, Megascelinae, Chrysomelinae, Fulcidacini, Spilopyrinae
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Co bude s našimi sbírkami?

Příspěvek od Renno »

Yohaness píše:Renovi v televizi unikl prd? :-)
mě tedy rozhodně nikde nic neuniklo :D
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“