Nápisy na krabice

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Štěpán »

karlos píše:
aphodius píše:
Cassida píše:Mimo jiné i proto jsem přešel na prosklená víka.
Jenom to ne! :roll:
Před časem jsem se rozhodoval, jaké krabice používat na sbírku. Jednoznačně zvítězilo sklo. Krabice nemusím kvůli každému prdu otevírat, což znamená, že se minimálně snižuje jejich těsnost. Uložené je mám v tmavé skříni a dost věcí i prohlédnu lupou přes sklo bez otvírání. Ochrana sbírky před škůdci je pro mě mnohem důležitější než nějaké zažité idealistické představy.
Mám to stejně tak. Ještě k tomu používám dřevěné, ty jsou opravdu těžké, ale dobře těsní a neochodí se, jsou velmi trvanlivé.
Štěpán
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od míra »

Pro zajímavost, i když jsem toto téma uzavřel, náhodou jsem v Ledlu minulý týden viděl etikovačku, ještě zlevněná na 420 korun, tak jsem koupil. Páska 8-12mm dá se nastavit různě veliké písmo, rámování a další, tištěnou pásku to zalaminuje do samolepící folie. Vyzkoušel jsem a pro moje potřeby super. Jediné co předesílám není až tak ready, že další 8m pásku lze dokoupit za cca min. 200 korun, což je dost, ale mě to celkově přišlo jako dobrý.
zhledem k tomu, že v lidlu byla ještě v další slevě a žádné jiné jsem neviděl už asi nenajdete, ale koukal jsem na net a v cenové relaci kolem 600 korun jsou od ruzných dodavatelů.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od aphodius »

Dal bys sem Míro nějaký odkaz nebo fotku toho stroje, ať máme aspoň rámcovou představu? A taky ukázku těch etiket, prosím. Dík.
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od míra »

Vlepuji foto
štítky se dají nastavit, že nápis je obří přes celou krabici, nebo malý- viz foto které jsem hned použil na krabice kovařků...
pozor, nutné přístroj uschovat před manželkami, neb hned chtějí tisknout ruzné blbosti na krabice,flašky,šanonky... :D
Uživatelský avatar
Martináček
Příspěvky: 142
Registrován: 04 kvě 2010, 07:55
Bydliště: Zlín

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od Martináček »

Mám jen snad drobný dotaz. Drží ty štítky na krabici ihned a poté i dlouhodobě? My máme v práci snad podobný "vergl" a štítky kolikrát nedrží ihned po vyjetí a ustřižení interní střihačkou, nebo se odlepují po krátkém čase. Přilepení štítků má životnost bankovní směnky vypsané Fantomasem... Jen se tedy ptám. Díky za odpověď.
Krásní brouci nepatří do mražáku, krásní brouci patří na štítek. Ostrý zrak, dobré lovy, pevnou ruku a pohodové výpravy za poznáním přeje Martináček.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od aphodius »

Hmm, to nevypadá špatně - pokud ty štítky drží, tak by to mohlo být dobré! :smoke
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od míra »

Asi před měsícem jsem se byl podívat v prodejně, kde nějaké ty etiketovače měly( tip na obr ale ne) a u jednoho s tiskem bez laminovače jsem měl pochyby o držení štítků. Sám jsem měl předtím problém, že běžné samolepící štítky, v aršík na a4
které jsem občas použil k natuištění na PC moc nedržely. A do třetice, asi je také hlavní otázkou, na jaký povrch jej budeme dávat. Na dřevo, nebo novou hladkou krabici se vsadím že neodpadnou. Na staré krabice kde odpadává lak na papíru myslím že odpadnou i s lakem. Pro ilustraci- na krabicích na fotce se vsadím že mi vydrží 100% :D
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od hong »

Ahoj, uvažuju o těchhle kapsách na etikety na krabice: https://www.manutan.cz/cs/mcz/drzaky-et ... tionAnchor
Připadá mi tohle akorát, jen je to baleno po 100 kusech, mně by stačilo polovic. Nemá někdo zájem jít do toho napůl??
Uživatelský avatar
prosektor
Příspěvky: 586
Registrován: 29 dub 2010, 06:53
Bydliště: Zlín

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od prosektor »

hong píše: 29 bře 2019, 12:59 Ahoj, uvažuju o těchhle kapsách na etikety na krabice: https://www.manutan.cz/cs/mcz/drzaky-et ... tionAnchor
Připadá mi tohle akorát, jen je to baleno po 100 kusech, mně by stačilo polovic. Nemá někdo zájem jít do toho napůl??
Já bych do toho šel, ale jedině po vyzkoušení jednoho kusu. Na mojich krabicích skoro nic nedrží, jen herkules. Krabice Vítek.
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od Vašek »

[/quote]
Já bych do toho šel, ale jedině po vyzkoušení jednoho kusu. Na mojich krabicích skoro nic nedrží, jen herkules. Krabice Vítek.
[/quote]

Krabice od Vítka používám už delší dobu (? asi 10 let) a etiketa mi nespadla ještě ani jedna. Štítky si vyrábím ve Worldu, nechám je vytisknout na A4 samolepku, po vytištění nastříhám a přes tisk přelepím průhlednou kancelářskou (balíkovou) lepící páskou. Štítky pak jen přes noc zatížím v knize a druhý den lepím. Je to rychlé, levné a spolehlivé.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od Cassida »

Osobně mám zkušenosti s tímto: Kapsa samolepicí na hřbet pořadače 75x25mm/12ks 2-071 (apap.cz). Kapsa se přilepí na bok krabice a do ní je možné vsunout papír rozměrem úměrný. Na bocích krabic od f. Vítek zatím drží dobře,... Vychází na cca 2 Kč za kus.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od hong »

Cassida píše: 29 bře 2019, 21:45 Osobně mám zkušenosti s tímto: Kapsa samolepicí na hřbet pořadače 75x25mm/12ks 2-071 (apap.cz). Kapsa se přilepí na bok krabice a do ní je možné vsunout papír rozměrem úměrný. Na bocích krabic od f. Vítek zatím drží dobře,... Vychází na cca 2 Kč za kus.
cena perfektní, ale je to moc velké (pro mě)...
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“