Nápisy na krabice

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Nápisy na krabice

Příspěvek od míra »

Kolegové, uvažuji mimo jiné i na etiketování krabic o pořízení nějaké tiskárny na samolepící etikety. Dle uváděných tipů usuzuji že pujde o pruměr 24mm na roli, zapojení na PC, nebo manuální klávesnice. Nemáte někdo zkušenosti?
Doposud jsem si vždy tiskl na tiskárně a lepil, ale dosavadní pokusy mne tak nějak vždy zklamaly(lepící papír odpadá,, nebo naopak při přepíchávání a změně obsahu nejde sundat...)
Giannis

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Giannis »

Já jsem nápisy na krabice,vyřešil tak,že jsem si nechal vyrobit na tiskářské plátno-zlatým písmem nápis.Pak to nalepím třeba z boku na krabici herkulesem a drží to jak čert.Navíc to dobře splývá s krabicí a je vidět pouze ten zlatý nápis.Je to přesně jak dělají nápisy na knížky,nanesením zlaté barvy(písmo).Oskenoval jsem to aby to bylo vidět,skener to blbě vytisknul.Ve skutečnosti to je krásně zlaté,bez chyby.Navíc krabice,kupuji taky potažené tiskářským plátnem,tak to sedí dokonale.
Přílohy
štítky.jpeg
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Cassida »

Vyřešil jsem to zakoupení samolepicích plastových "kapes", kam lze zastrkávat papírové štítky (tedy lze tam cokoli měnit). Název je: "štítky na pořadač samolepicí". Kdysi jsem je sehnal ve velkoocbchodě APAP v Praze. Vím, že jsem to našel ještě i v jiném papírnictví v Praze (taky tuším velkoobchod).
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1177
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od J.P. »

Míra: Otázkou je, o co lepší budou samolepící etikety v roli do speciální tiskárny než samolepící etikety či papíry do běžné inkoustové nebo laserové tiskárny. Já bych si tedy extra tiskárnu jen na etikety nekupoval.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od míra »

dík za tip.
Vyřešil jsem to zakoupení samolepicích plastových "kapes", kam lze zastrkávat papírové štítky (tedy lze tam cokoli měnit). Název je: "štítky na pořadač samolepicí". Kdysi jsem je sehnal ve velkoocbchodě APAP v Praze. Vím, že jsem to našel ještě i v jiném papírnictví v Praze (taky tuším velkoobchod).
todle mne nenapadlo a je to možné řešení.
JInak já z určitých důvodů mám pc o patro výše, než u brouků a ideální pro mne by bylo pokud zatřídím nějakou krabici rovnou v sedě mrsknout text.. Ale nyní přemýšloím o verzi casidy.. akorát se obávám, že co bylo bylo dávno tomu :sad
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od karlos »

V Corelu jsem si udělal šablonu a v normální inkoustovce tisknu na samolepicí etikety 24 x 105 mm. Je jich 24 ks na archu A4. Kdykoli si vyrobím během chvilky etitu přesně takovou, jakou potřebuji. Starou bez problémů strhnu a nalepím novou.
Přílohy
popisky.jpg
anonymus

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od anonymus »

etikety v Excellu , tisk na kancelářský papír gramáž 80 , zalaminovámo do smolepící folie
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Cassida »

míra píše:akorát se obávám, že co bylo bylo dávno tomu :sad
Neobávej se a poškádli strýčka googla. To nebylo až tak dávno (2-3 roky). Myslím, že se to furt vyrábí. V kombinaci s Karlosovou šablonou - značka ideál :)
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od aphodius »

Naprosto bezkonkurenční nápisy na krabice má Honza - i s barevnými ikonkami zástupců taxonů - jedním slovem dokonalé a esteticky perfektní! Bohužel není v mých možnostech si takovéto etikety vyrábět, tak zatím nemám žádné (o obsahu krabic se musím přesvědčovat jejich otvíráním, což je dost hrůza...). :evil:
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Cassida »

aphodius píše:o obsahu krabic se musím přesvědčovat jejich otvíráním, což je dost hrůza...
Mimo jiné i proto jsem přešel na prosklená víka.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od aphodius »

Cassida píše:Mimo jiné i proto jsem přešel na prosklená víka.
Jenom to ne! :roll:
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Yohaness »

aphodius píše:Naprosto bezkonkurenční nápisy na krabice má Honza - i s barevnými ikonkami zástupců taxonů - jedním slovem dokonalé a esteticky perfektní!
To je ovšem subjektivní názor, mě se zase líbí jednoduché černobílé nápisy. :mrk
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od aphodius »

Pravda, každému se může líbit něco jiného.
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od karlos »

aphodius píše:
Cassida píše:Mimo jiné i proto jsem přešel na prosklená víka.
Jenom to ne! :roll:
Před časem jsem se rozhodoval, jaké krabice používat na sbírku. Jednoznačně zvítězilo sklo. Krabice nemusím kvůli každému prdu otevírat, což znamená, že se minimálně snižuje jejich těsnost. Uložené je mám v tmavé skříni a dost věcí i prohlédnu lupou přes sklo bez otvírání. Ochrana sbírky před škůdci je pro mě mnohem důležitější než nějaké zažité idealistické představy.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od aphodius »

Krabice s proskleným víkem jsou značně nepraktické: jsou velmi hmotné, jde do nich světlo (ne vždy je mám uloženy ve skříni, ale často jsou rozloženy různě po místnosti), díky váze skla se víko dost vychodí a vzniknou netěsnosti - vstupní brány škůdců... Měl jsem kdysi pár prosklených, ale vždy se do nich nějak dostali rušníci. V krabicích s plným víkem jsem naproti tomu rušníka nikdy neměl, a to prosím nepoužívám žádnou desinsekci.
Možná, kdyby existovala místo skla nějaká dobrá tvrzená odlehčená plastová alternativa, která se nedá poškrábat, by se dalo o krabicíc s průhledným víkem uvažovat (to by ale asi nestálo jen něco přes dvě stovky)...
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od aphodius »

Jó - a druhá věc je, že se mi sbírka v prosklených krabicích jednoduše nelíbí (z estetického hlediska, což je samozřejmě subjektivní).
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od míra »

závěr--- dále si budu psát na nalepovací etikety zvýraznovačem :D .
JInak k polemice sklo versus pakundekl -- mě je to fuck :mrk . Polovinu mám ve skle, polovinu bez. Řesším dle obsahu.. U čeledi apionů je sklo nesmysl, u morphidade je nesmysl uzavřená krabice. Jediné co jsem řešil, že se zbavuji všeho mimo standartní rozměr(velká-malá). POuze si nechávám nějaké historické rarity krabic, jako třeba skleněná krabice v ebenu zasunutá do kožené knihy (pozůstalost Reitter), nebo černý přepravní kufřík firmy Zimerman 1895 s desítkami nálepek lodních společností :skleb
děkuji všem za poznatky, příspěvek možno zrušit, či nechat
Uživatelský avatar
Barand
Příspěvky: 146
Registrován: 12 pro 2010, 09:09
Bydliště: Trutnov

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Barand »

Přimlouvám se za nerušit. Je to poučné :wasntme
Uživatelský avatar
Barand
Příspěvky: 146
Registrován: 12 pro 2010, 09:09
Bydliště: Trutnov

Re: nápisy na krabice

Příspěvek od Barand »

Cassida píše:
míra píše:akorát se obávám, že co bylo bylo dávno tomu :sad
Neobávej se a poškádli strýčka googla. To nebylo až tak dávno (2-3 roky). Myslím, že se to furt vyrábí. V kombinaci s Karlosovou šablonou - značka ideál :)
Myslíš něco takového?
http://www.kampioffice.cz/samolepici-ka ... -P_346015/
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Nápisy na krabice

Příspěvek od Cassida »

Jo. Rozměr jedné kapsy co mám já je přesně 3 x 13,5 cm.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“