Etiketovací špendlíky

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
burysek

Etiketovací špendlíky

Příspěvek od burysek »

Nepojmenovaný 1.jpg
Používá vůbec někdo tyto špendle ? Po možnosti shlédnutí fotek vašich sbírek jsem neviděl, že by je tam někdo měl. Budu nucen přerovnat celou sbírku, tak nevím zda je opětovně použít či nikoliv. Mínusem je docela blbá manipulace v zaplněné krabici. Jaké máte postřehy vy ?
Uživatelský avatar
míra z.
Příspěvky: 1250
Registrován: 30 dub 2010, 05:29

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od míra z. »

Používám,manipuluji s nimi pinzetou.Vzhledem k tomu,že nejsem příliš estet tyto věci neřeším.Sbírku vedu v systemu,ale s exempláři často pracuji,vypichuji atd.,takže její vzhled není pro mě primární záležitost.System jsem si vytvořil tak,že jsem rozstříhal okopčený "Jelínkův seznam" a napíchal do beden.Chybějící a nové druhy si dopíšu a dopíchám sám,podobně řeším i změny v systematice.
Vybrané čeledi z Dermestoidea,Bostrichoidea,Cleroidea,Cucujoidea,Tenebrionoidea, a něco navíc (Cholevinae, Histeridae), Dynastinae W
burysek

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od burysek »

Jj jinak než pinzetou to nejde. Vzhledem k tomu, že ty hlavičky jsou dost ploché a ostré, tak se to při zapichování někdy pěkně mrcasí.
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od Renno »

taky jsem si je asi pře třema rokama koupil...zatím jsem je nevyužil....do krabic s plastacotem dávám zalaminované systémové etikety které jsou samolepící...výborně se s nimi manipuluje...v klidu snáší několikáté přelepení při změně místa....až přestanou za x let lepit tak použiji právě tyhle špendlíky :mrk
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od Vašek »

Používám je hlavně na dělení krabice (nechci tam mít černé "linky"). A pak také na etikety, se kterými se nehýbe - např. horní štítek označující rod nebo třeba čeleď. Druhové štítky mám kvůli snadnější manipulaci na klasických špendlících.
Jak píšou kluci - s tvrdou pinzetou to jde docela dobře, jen nesmí špendlík vystřelit :) . Do tvrdších štítků si mimo krabici připravím slabším špendlíkem dírky, pak to jde lépe.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od Pepa »

Taky je používám na dělení krabice a na nadpisy rodů, tribů a ev. čeledí. Druhové štítky nepoužívám vůdec, u prvního brouka jen pootočím determinační štítek o 90°. Manipuluji s nimi tvrdou anatomickou pinzetou co má na čelistech vroubky, a protože používám silnější fotopapír tak si je předem napícnu mimo krabici.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od míra »

používal jsem, ale blbá manipulace, takže jsem je vyhodil a používám na všechno klasické špendle.
Jan Dvořák
Příspěvky: 1
Registrován: 29 dub 2010, 19:34

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od Jan Dvořák »

Přidělal jsem si na pinzetu dvě destičky s dirkou pro hlavičku špendlíku a mám po starostech.Dostanu se prakticky všude.
Giannis

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od Giannis »

Ještě že tyto etiketovací špendlíčky vyrábí,nedokáži si představit jak bych to řešil v krabici.Někdo etiketovací štítek přišpendlí normálním entomologickým špendlíkem,ale to se mi vůbec nelíbí.Díky bohu za tyto špendlíčky je pravda že manipulace pouze s pinzetou tvrdou chirurgickou.
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: Etiketovací špendlíky

Příspěvek od dan »

Pouze na dělení krabic, štítky s druhovými jmény na ent. špendlíky a do výše brouka, lépe se mi orientuje v krabici a taky se to s přibývajícími léty lépe čte.
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“