Na stěnu..

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
Uživatelský avatar
SiegeWulf
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015, 10:13

Na stěnu..

Příspěvek od SiegeWulf »

Chtěl bych se zeptat, pomocí čeho je nejlepší umístit/pověsit krabici s brouky na stěnu, když je mi líto to mít pořád ve skříni. Umístění myslím samozřejmě na místa,kam nesvítí slunce. Nejvíc by pomohli přímo fotky, jak to máte (jestli to vubec někdo má) připevněné na stěnu. Díky
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Na stěnu..

Příspěvek od Cassida »

Zezadu krabice se dají "natlouci" miniaturními hřebíčky takové malé kovové "závěsy" - nevím jak se to jmenuje. Ale poradí snad v každém "hobbymarketu" či "obchodech pro kutily",... Ale bacha, i když krabici pověsíš do místa, kam nesvítí slunce, po nějaké době (roky) stejně exponáty postupně začnou blednout. UVčko je potvora.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Petr M.
Administrátor
Příspěvky: 267
Registrován: 29 dub 2010, 12:03
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Na stěnu..

Příspěvek od Petr M. »

něco takového :mrk
stažený soubor.jpg
stažený soubor.jpg (7.65 KiB) Zobrazeno 11834 x
Petr Matúšových
redoran
Příspěvky: 15
Registrován: 08 led 2014, 13:39
Bydliště: Polička, okres Svitavy

Re: Na stěnu..

Příspěvek od redoran »

Ahoj, já taky brouky dávám na stěnu a používám výše uvedený příchytky...nejsou s tím problémy jen je třeba poučit ženu/přítelkyni aby prach stírala jen hodně opatrně nebo to dělat jako já když chci mít klid a stírat si to sám : ) Myslím, že to vyblednutí u většiny brouků není až takový problém, ale motýli bych tak nedával.....
Uživatelský avatar
SiegeWulf
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015, 10:13

Re: Na stěnu..

Příspěvek od SiegeWulf »

Jo, tohle jsem myslel, díky za názor, no ještě to zvážím... ale asi tak 7 let zpatky se ke mně dostali takoví ti klasičtí zarámovaný motýli z obchodu, tak sem je pověsil na stěnu(už tam byl přidělám háček) a od té doby jsem si nevšiml na barvě žádných změn...ale kdoví jestli to něčím nestříkají :bandit
Uživatelský avatar
SiegeWulf
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015, 10:13

Re: Na stěnu..

Příspěvek od SiegeWulf »

Petr M. píše:něco takového :mrk
stažený soubor.jpg
Hele a daly by se ty trojuhelnikove věci na tu krabici přilepit třeba silikonem ? Nebo je fakt lepší to řešit malými šroubky ?
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Na stěnu..

Příspěvek od Cassida »

Nejsem si jistej, jak by silikon držel na dřevěný krabici. Asi bych neriskoval. Ty miniaturní "hřebíčky" (ne "šroubečky") jsou fakt asi optimální varianta. Nevymýšlel bych zde vymyšlené
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“