Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
LucanusCervus
Příspěvky: 93
Registrován: 05 čer 2010, 15:04
Bydliště: Jalovec - Liptov, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od LucanusCervus »

Ahojte všichni,

chci se vás zeptat, jaké tiskárny na tisk svých lokalitních a determinačních štítků používáte, a jaké máte zkušenosti? Uměli by ste doporučit, jakou tiskárnu je nejlepší vybrat? Má větší vliv na kvalitu tisku tiskárna samotná, papír nebo stav toneru? Může toner dodaný s tiskárnou mít horší vlastnosti než nově koupený?

Pořídil jsem si totiž laserovou tiskárnu značky Canon s rozlišením 1200 dpi, a i přesto kvalita štítků není taková jakou jsem očekával. A nevím teď, zda je problém v tiskárne a měl jsem pořídit dražší, nebo zda je to jenom k tiskárne dodaným tonerem a špatným papírem. Vytištěné stránky jsem porovnával i se stránkami, které mi vytiskli v copy centru, a bohužel, to co jsem vytiskl doma, bylo výrazne horší. Tisk z copy centra neměl žádnou chybičku, za to ten z mé tiskárny byl jakoby slabší a písmenka tenší a jakoby neúplně dotištěny (jsou v nich světlejší nebo vynechaná místa, jako nedoražené razítko).

Za všechny odpovědi předem děkuju.

V.
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od bozapetr »

já jsem ten asi poslední, co k tomu můžu radit, ale z osobní zkušenosti vím, že je třeba několik věcí si ,,vyjasnit"
nejprve je třeba mít dobře vyladěné samotné štítky ve wordu ( velikost písma, rozestup řádků a pod) pak papír . gramáž ( aspoň 180 ) a je fajn hladký, no a pak nastavit v tiskárně některé důležité ,,záložky" - minimálně tisk na větší gramáž a rozhodně ne eko tisk. chce to holt zkoušet ...
LucanusCervus
Příspěvky: 93
Registrován: 05 čer 2010, 15:04
Bydliště: Jalovec - Liptov, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od LucanusCervus »

bozapetr píše: 16 dub 2017, 21:55 já jsem ten asi poslední, co k tomu můžu radit, ale z osobní zkušenosti vím, že je třeba několik věcí si ,,vyjasnit"
nejprve je třeba mít dobře vyladěné samotné štítky ve wordu ( velikost písma, rozestup řádků a pod) pak papír . gramáž ( aspoň 180 ) a je fajn hladký, no a pak nastavit v tiskárně některé důležité ,,záložky" - minimálně tisk na větší gramáž a rozhodně ne eco tisk. chce to holt zkoušet ...
já jsem dokonca zkoušel tisknout na opačnou čistou stranu stránek, které mi vytiskli v copy centru... tiskl jsem na ni to samé co bylo na opačné straně... papír ten samý... ale přesto výsledek z mé tiskárny byl neporovnatelně slabší...
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od bozapetr »

v copy centru maji tiskarny za drahe penize, ktere dovedou prasek zapect opravdu skvele, coz po domaci tiskarne nemuzeme vyzadovat. ale i tak lze slusne tisknout. zadny repas toner, ale original. a v nastaveni - to uz jsem psal, najit druh papiru a vybrat co nejvetsi gramaz. na me tiskarne je 105 g max. a pokud tam je - zvyraznit tisk...na zkouseni pouzij obyc papir a az budes spokojeny, dej papir vetsi gramaze ...
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od míra »

Je také otázka, za jaké peníze a na jak dlouho si tiskárnu kdo pořizuje. Má zkušenost s HP je, že po čase tiskárna nebere i svou požadovanou gramáž, papír zůstává viset a čištění nepomáhá.
Asi sám nejsem s to posoudit kvalitu tisku pro štítky, nicméně sám jsem už 4 roky max spokojený s tiskárnou epson l800, kde se doplnuje inkoust do zásobníků, fotky tiskne vynikající a s údržbou a čistěním tiskových hlav u tiskáren s výměnými zásobníky je nesrovnatelná.
Svého času jsem zkusil tisknout na obyčejný tenký papír a zatavoval do folie, ale to zas bylo moc tlusté.
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od karlos »

Mám černobílou Konica Minolta PagePro 1350W, pořizovací cena asi před třemi lety za cca 2000 - 2500 KČ. Tisk naprosto dokonalý a bez chyb, nic se ani nerozmazává. Papír 140g nakupuji v kopycentru. Bez problémů tiskne i na větší gramáž.
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od krep »

Používám černobílou Samsung xpress m2070w, pořizovací cena před rokem a půl ca 2500,- Kč, s tiskem jsem spokojený, bez problémů zvládne vyšší gramáž papíru.
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Cassida »

Protože to tu vůbec nezaznělo, dříve jednoznačně platilo, že na lokalitní štítky jedině inkoustovou tiskárnu. Ani ne tak kvůli kvalitě tisku, ale kvůli stálosti tisku. Dnes se technika posunula a není to snad již zásadní problém. V každém případě bych inkoustové dal přednost (i když bývá tisk o něco dražší). Sám používám nejlevnější fotografickou tiskárnu Canon a celkem spokojenost (i když ta stará od Canonu byla lepší - menší spotřeba, komfortnější tisk,...).
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 670
Registrován: 25 kvě 2011, 13:48
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od vapno »

Samsung SL-2625D (od 1500,- Kč pořizovací cena), umí gramáž až do 220 g (+ obálky, štítky, folie atd.), efektivní rozlišení 4800x600 DPi - naprostá spokojenost.

http://www.samsung.com/cz/printers/mono ... sl-m2625d/

Tisknu na papír Xerox COLOTECH 160g/m2.
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od marion »

Na stejné tiskárně a stejném papíru mi dělal různou kvalitu toner, koupil jsem v prodejně lacinější repasovaný a tisknul hůže než jiný lacinější repasovaný, jak tiskne originál nevím. Je to laserovka tuším HP1200 nebo 2200 nebo něco podobného
tetonb
Příspěvky: 132
Registrován: 26 kvě 2011, 09:09
Bydliště: Chomutov

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od tetonb »

Já si to nechávám tisknout v tiskárně, mám ji v ulici co bydlím.....papír A4 200 g + tisk = 4 Kč
Uživatelský avatar
Martináček
Příspěvky: 142
Registrován: 04 kvě 2010, 07:55
Bydliště: Zlín

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Martináček »

Časem se technologie asi mění. Měl jsem multifunkční ingoustovku Canon, avšak rok po záruce odešel skener a tím pádem je i tiskárna nefunkční. K zlosti! Takže stojím před volbou opětovné koupě tiskárny. V posledních příspěvcích čtu, že máte skoro všichni laserovky a píšete, že v pohodě. Chci svůj dotaz ještě upřesnit na ty kdo štítky laminují. Tuším, že Karlos(laser), Michal(?), Dave(?) aj. laminují, tak proto se ptám. Aby v tom nebyl "zakopaný pes". Laserový tisk versus domácí laminovačka. Dnes jsem se ptal a v printkvelbu mě říkali, že vše tisknou na laser, injekt nedělá prý snad nikdo komerčně co se týka A4. (Nepátral jsem hlouběji) Taky jsem měl zafixováno, že domácí laserovky neumí vyšší a kvalitnější gramáž. No půjdu to zkusit, co mě vytisknou, ale raději bych měl i tiskárnu doma, než lítal s každým tiskem do print centra. :mrk
* (?) = laser? nebo ingoust?
Krásní brouci nepatří do mražáku, krásní brouci patří na štítek. Ostrý zrak, dobré lovy, pevnou ruku a pohodové výpravy za poznáním přeje Martináček.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Hali+ »

"... Dnešní originální inkoust od HP také vydrží desítky až stovky let, takže o archivaci dokladů vytištěných na inkoustové tiskárně nemusíte mít starost. Díky speciální pigmentové struktuře můžete vytištěný text bez obav zvýraznit zvýrazňovačem nebo ho polít vodou. Jeho kvalita zůstane zachována. ..."
.
ZDROJ: Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny
https://sdeleni.idnes.cz/moderni-inkous ... eleni_rest
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 825
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Adam »

Pánové, nemáte po letech tip na nějaký krutopřísně ostře tisknoucí stroj, nejlépe i se skenerem, který by uměl brát i silnější papíry?
Uživatelský avatar
Aesculap
Příspěvky: 102
Registrován: 12 črc 2011, 12:52
Bydliště: Ostrov (KV)

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Aesculap »

Používám Canon i-SENSYS MF635Cx a jsem spokojen. Dnes už jsou vyšší řady. Jen sem se zbytečně natrápil s alternativami náplní, než jsem prozřel a začal kupovat originál...

Jinak cedulky ke kaktusům tisknu na fólie Xerox Never Tear 220g a tiskárna to bere taky. Jen správně nastavit.
Marcel Šolc
Apido-Dharma™
Uživatelský avatar
Radomír
Příspěvky: 1472
Registrován: 05 srp 2010, 10:16

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Radomír »

Mám Laser Jet Pro M15a
Tisk byl hrozný, já sháněl různé druhy papírů, už jsem z toho byl zoufalý.
Jednoho dne jsem nastavil tisk ve Wordu na "štítek" a od toho dne tisk nemá chybu.
Tiskárna bere všechno (!) do gramáže 200 g.
Přílohy
Tisk.jpg
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od míra »

Před cca 8 lety jsem vyhodil všechny tiskárny s tiskovejma kazetama a pořídil si epson l800, žere papíry všech tloušek, původní l800 jsem si bez jediné poruchy letos přemístil do děcáku a pořídil si l805, ta samá, mírně vylepšená.
Hlavně furt nečumíte na inkousty, neproplachujete hlavy. NIKDY!! jsem neměl problém s tiskem, kvalita tisku perfektní.
a hlavně!
od roku 2019 začaly vyrábět alternatitní inktousty, předtím ty origoše byly přeci jen dražší. Takže dneska prostě tisknu zadarmo.
Tisknu obrovský objemy, cca 1-2 tisíce stránek měsíčně.
míra
Příspěvky: 2037
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od míra »

jo a skener, měl jsem kdysi tiskárnu se skenerem, takoté to multikulty, ale na hovno, mám dnes nad tiskárnou lehoučký canon8000f s nástavcema na diágy, protože občas fotím středoformátem, či lavicí.
Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 241
Registrován: 17 úno 2017, 20:33
Bydliště: UH

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Tomas »

Su sice temnokomorník, ale co je lavice? Že by jiný slang pro jitrnici?
Curculionidae, Aculeata.
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Jakou tiskárnu nejlépe zvolit na tisk lok. a det. štítků?

Příspěvek od Yohaness »

Já používám tuhle, jsem s ní spokojen... :mrk
dc-Cover-6mjj9ukrjueiqfqb4iicff9bb5-20170517181011.Medi.jpeg
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“