Ochrana sbírky proti molům

Otázky a odpovědi pro začínající entomology - nebojte se zeptat na cokoliv
Odpovědět
Uživatelský avatar
SiegeWulf
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015, 10:13

Ochrana sbírky proti molům

Příspěvek od SiegeWulf »

Dobrý den, nedávno jsem na toto forum narazil a je to výborná věc, dozvěděl jsem se zde spoustu dobrých věcí ohledně mého koníčku.
Chtěl bych se zeptat, pomocí čeho chránit sbírku (ento-krabice) před moly a jinou havětí. Dřívě jsem kupoval invet tablety,které jsem tam po polovinách dával, ale invet se už nevyrábí, chvíly jsem dokonce používal naftalén, ale ten už je také off. V drogeriích jsem proti molům našel pár výrobků,ale ty měli bud krátkou dobu ochrany nebo by vypadli v krabicích škaredě. Dá se tedy něco sehnat v běžných obchodech nebo se budu muset uchýlit ke skleněným kalíškům, kterým teda moc nefandím ?
Moc děkuji za případné rady...
Marek z Přerova
Uživatelský avatar
Mick
Příspěvky: 50
Registrován: 12 kvě 2015, 22:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana sbírky proti molům

Příspěvek od Mick »

Mrkni sem :)
Michal Hoskovec: Cerambycidae, Buprestidae, chemická komunikace hmyzu, makrofotografie
http://www.cerambyx.uochb.cz
Uživatelský avatar
SiegeWulf
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015, 10:13

Re: Ochrana sbírky proti molům

Příspěvek od SiegeWulf »

Mick píše:Mrkni sem :)
díky,tohle jsem nějak přehlédl :dance
Uživatelský avatar
SiegeWulf
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015, 10:13

Re: Ochrana sbírky proti molům

Příspěvek od SiegeWulf »

Po přečtení těch 5ti stran jsem si to shrnul, že nejvhodnější(mám skřín s brouky v obýváku)prevece jsou věci levandulové (ve skřini/přímo v krabicích) a když už se něco v krabicích objeví, zabírá mrazák nebo vata/papírek postříkaný repelentem/tek.invetem umístěný přímo v krabici... dyžtak mě opravte :)
Odpovědět

Zpět na „Začínající entomologové /Beginners in entomology/“