Zamražení sběrů

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Zamražení sběrů

Příspěvek od marion »

Celé roky ho kupuju na burzách a nemám problém. Problém je spíše v nesprávném dávkování, hlavně když vybírám prosevy a octan průběžně doplňuju a má tedy různou koncentraci. Taky zásadně nekapu octan na brouky, ale dávám brouky do pilin s octanem. Občas něco cvičí, ale spíši mi přijde, že to závisí od brouků -někteří lesknáčci nebo nosatci.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Zamražení sběrů

Příspěvek od Hali+ »

Pavel L. píše:A kde se nechá ten kvalitní octan sehnat,případně jaká je kvalita octanu běžně prodávaného na burzách?
Já ho objednávám v lékárně. Ale ne v každé se jim chce...
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Zamražení sběrů

Příspěvek od Vašek »

:dance tak se mi právě teď povedlo vypreparovat poslední kus, který jsem měl doma neudělaný. Bojoval jsem s tím asi 3 a půl roku a materiál se mi začal hromadit v době, kdy jsem začal s plošticema a každý chycený kus byl nový druh :)
Takže zbývá udělat pár set lokaliťáků a s čistým mrazákem se můžu pustit do další sezóny :cool
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Zamražení sběrů

Příspěvek od hong »

Vašek píše::dance tak se mi právě teď povedlo vypreparovat poslední kus, který jsem měl doma neudělaný. Bojoval jsem s tím asi 3 a půl roku a materiál se mi začal hromadit v době, kdy jsem začal s plošticema a každý chycený kus byl nový druh :)
Takže zbývá udělat pár set lokaliťáků a s čistým mrazákem se můžu pustit do další sezóny :cool
Vašku, zvu tě, mám plný mražák...;o)))
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Zamražení sběrů

Příspěvek od Vašek »

Super, co uvaříš dobrého :D
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“