Ento krabice

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Merlin
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2010, 14:18

Re: Ento krabice

Příspěvek od Merlin »

ivanmajer píše:Mam dva dotazy pokud to neni tajemstvi:
1) co pouzivas na viko a dno krabice? Lakolit nebo neco jineho?
2) kde se da sehnat plastazote za dobrou cenu?
Na dno:
Sololak bílý ( 3,2 mm)
Na víko: sololak(možná,že se to nyní už jmenuje jinak).....barva dle tvého uvážení. Já použil odstín:olše

Plastozote kupuji u Ento Sphinx z Pardubic
Uživatelský avatar
DejF
Příspěvky: 1081
Registrován: 30 dub 2010, 15:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ento krabice

Příspěvek od DejF »

Merlin píše:vlastní výroba bukových dřevěných krabic , náklady na 1 krabici 0 Kč.....jenom několik Kč za plastozote
Na to je ale potřeba, při nákladech 0 Kč, mít bukovou plantáž a vybavenou truhlárnu :mrk

Jsou pěkné, všechna čest :yes, jen si myslím, že budou docela těžké - těžší než klasické smrkovo/papírové.
DejF
davidfrank(et)email.cz

krascařské batole, které má tyto brouky rádo
Merlin
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2010, 14:18

Re: Ento krabice

Příspěvek od Merlin »

DejF píše:
Merlin píše:vlastní výroba bukových dřevěných krabic , náklady na 1 krabici 0 Kč.....jenom několik Kč za plastozote
Na to je ale potřeba, při nákladech 0 Kč, mít bukovou plantáž a vybavenou truhlárnu :mrk

Jsou pěkné, všechna čest :yes, jen si myslím, že budou docela těžké - těžší než klasické smrkovo/papírové.
Bukovou "plantáž" nemám,truhlářkou dílnu mám.
Klasická muzejka váží 640 gr a buková 920 g.
Váhu krabice mohu snížit použitím lehčího dřeva a ztenčením profilu lišt.Jelikož zatím mám sílu krabici unést,tak váhu neřeším.
Také musím poděkovat,že se ti líbí :yes
zahal
Příspěvky: 23
Registrován: 17 říj 2011, 22:31
Bydliště: hlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ento krabice

Příspěvek od zahal »

Zdravím,krabice fajnové,jenom by mě zajímalo spojení v rozích-jen na pokos a lepené?Jakým lepidlem?
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Ento krabice

Příspěvek od bozapetr »

já ty krabice viděl jen na fotkách - ale i tak (neznaje stolařiny) si dovolím říct, že je to spojené aspoň na ,,péro,, a ty díly na víku a dnu jsou v drážkách ... je vidět opravdu preciz práci - klobouk dolů
ivanmajer
Příspěvky: 22
Registrován: 10 úno 2013, 15:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ento krabice

Příspěvek od ivanmajer »

Ty krabice se mi libi a kdyz na to koukam tak se mi nezda, ze ta deska z vrchniho vika je v drazce to vypada na jinou fintu....co na to autor? :)
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Ento krabice

Příspěvek od drabcik »

Tak je to tu zase, potřebuji objednat ento krabice černé, rozměr 30x40 cm, 10 kousků. Co jsem se pídil, byly všude kolem 300,- kč. Nemáte náhodou někdo tip na trochu levnější?
Martin Bogapov
anonymus

Re: Ento krabice

Příspěvek od anonymus »

krabice si dělám sám , nyní budu vyrábět opět 100 kusů pro kolegi na Sardinii, povezu sebou při další cestě , eventuelně mohu udělat také 10 kusů pro tebe
více přes SZ
Naposledy upravil(a) anonymus dne 26 pro 2016, 22:33, celkem upraveno 2 x.
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Ento krabice

Příspěvek od bozapetr »

3 stovky za velkou krabici se ti zda moc ? to pak jedine si je budes muset udelat sam abys usetril, drabciku .... nebo koupit pouzite
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Ento krabice

Příspěvek od drabcik »

To víš Petře, my chudý ševci musíme šetřit....
Martin Bogapov
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Ento krabice

Příspěvek od Cassida »

Hmm, koukám jsem zaspal skokové podražení krabic. Žeby Bureš? :) Honzo, zvládnul bys ještě dalších 10 pro mě? :)
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
anonymus

Re: Ento krabice

Příspěvek od anonymus »

Cassida píše:Hmm, koukám jsem zaspal skokové podražení krabic. Žeby Bureš? :) Honzo, zvládnul bys ještě dalších 10 pro mě? :)
viz e mail :)
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Ento krabice

Příspěvek od drabcik »

Rád bych tady veřejně Honzovi poděkoval za ochotu a rychlost a hlavně za supr krabice :yes :P .
Martin Bogapov
anonymus

Re: Ento krabice

Příspěvek od anonymus »

:blush Děkuji rád jsem pomohl.
Uživatelský avatar
angellus
Příspěvky: 281
Registrován: 24 led 2012, 14:11

Re: Ento krabice

Příspěvek od angellus »

Ahoj, měl bych dva dotazy 1) Nepodělil by se někdo o typ na prodejce tiskařského plátna, nebo něco podobného (černá barva, prostě něco na polep :D) ... 2) Zkoušel někdo barvit poreten (plastozol)? Konkrétně mi jde o černou výplň do asi třech 30x40 krabic, případně jestli se dá sehnat v černé? Ale, taky zda se takové malé množství dá zakoupit..?
anonymus

Re: Ento krabice

Příspěvek od anonymus »

na polep používám d-c-fix samolepící folie imitace koženka , plátno se časem odře a špatně se otírá od prachu.Právě dělám 120 krabic do italie se sklem i bez skla , s folií je to čístá práce bez natírání a jde to rychle .
scatole entomologiche 2.JPG
scatole entomologiche 1.JPG
Naposledy upravil(a) anonymus dne 07 lis 2017, 10:39, celkem upraveno 1 x.
Vindobon
Příspěvky: 1540
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Ento krabice

Příspěvek od Vindobon »

Před časem jsem ve Vídni v Obi koupil izolační materiál, který byl tmavošedý a jen z jedné strany natřený na bílo. Nebyl to ale plastazote ani alveolit, ale tuhý jakoby polystyren či styropor. Má to jen 5 mm tloušťku, ale tím jak je to tuhé, tak v tom drží špendlíky dobře, používám to na výplň přepravních krabic vyráběných "na koleně". Určitý nedostatek je ta tuhost v tom smyslu, že v tom zůstávají po špendlíku dírky, které se nezavírají. Zkoušel jsem to marně vygůglit, našel jsem jen něco podobného (netuším, jak je to husté, je možné, že to bude příliš měkké anebo v nevhodných tloušťkách, zřejmě to nabízí na výrobu přepážek do kufříku). Teď jsem ještě našel černý plastazot: schaumstofflager.de
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
anonymus

Re: Ento krabice

Příspěvek od anonymus »

Vím co to je , také jsem to jeden čas používal do krabic když jsem potřeboval opravit rozpíchané krabice , nalepil jsem toto na polystyren a krabici znovu vylepil. Má to 5 mm a dá se koupil v šedivé a černé barvě.....................je to podložka pod plovoucí podlahy.Našel jsem ještě kousek , ta plocha je čistá, hladká. (vzorek se mi tady povaloval a už není tak perfektní, jenom pro ilustraci)
DSC_0001.JPG
Uživatelský avatar
angellus
Příspěvky: 281
Registrován: 24 led 2012, 14:11

Re: Ento krabice

Příspěvek od angellus »

Oboum moc díky, vezmu ten 100x50x1 z německých stránek od Vindobona a mám do tří beden vystaráno :mrk . Jinak Honzo, nemáš nějaký přesný typ na eshop, pěkně prosím :D . Potřeboval bych tak na 50 krabic 30x40 (plná výplň), s tvou zkušeností bys mohl i poradit kolik tak toho vzít? Budu to stejně pak napočítávat, takže spíš jen orientačně, abych měl představu :smirk .. ještě jednou moc díky.
anonymus

Re: Ento krabice

Příspěvek od anonymus »

tady a za dobrou cenu
https://www.tapety-folie.cz/samolepici- ... 51-c-2697/

na 50 krabic 30x40 plné víko potřebuješ 35 m

záleží ale na tom jak to budeš stříhat , kolem obvodu krabice potřebuješ délku 141 (30+40+30+40 + 1 cm přesah)
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“