anomati - zkusí to někdo ?

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
bozapetr
Příspěvky: 1052
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

anomati - zkusí to někdo ?

Příspěvek od bozapetr » 09 říj 2018, 22:05

je podzim, řeší se burzy, někdo začíná preparovat letošní sběry ... mám pro vás, kdo si chcete chytit slepé broučky - anomaty tip

zkuste své okolí domu. nevadí, že bydlíte ve městě - jako já. nebo na vesnici. všude se najde nějaký ten starý pařez třeba po mladším stromu, nějaký ten vystouplý kořen. někdo to má i na zahradě . zatím mám zkušenost jen s listnatými stromy. naposledy jsem před týdnem prosil - viz foto kousek staršího topolového kořene. místo na sídlišti v pásu zeleně širokém tak 7 m mezi dvěma silnicemi. - viz mapka . vylezli 3 anomati.
3 žlutá kolečka jsou místa. kde jsem chytil prosevem anomaty. dvě jsou u domu, kde bydlím, třetí právě poslední pokus . tři pokusy - 18 ks brouků.
chce to jen obkopat kolem kořenů, pařezů případně zapadlých dřev a pod a vzít hlínu těsně kolem toho až ke dřevu. hloubka ? tak do 10-20 cm . záleží i na tom, jestli je sucho nebo aspoň nějaká vláha. dá se tomu pomoct i tím, že si místo nějaký čas zaléváte ( pokud to je možné ).
a pak mít síto 2x2 mm ( 3x3 ) s rámkem a to dát nad akvárko a pod ... dolů doporučuju dát nějaký vlhký hadřík . anomati rychle hynou na suchu...

držím moc palce :yes a třeba přidáte i své postřehy a tipy
Přílohy
ol - povel.jpg
mapka
anomati ol - povel.jpg
kořen topolu

Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host